wibako

4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Zib823 » 29 Sty 2024 09:21

Witam.
Problem dotyczy raczej całego osprzetu koparkowego ale na pewno obrotu i boomu. Obrót obraca b. powoli i nie ma siły oraz nie mogę podnieść pełnej łyżki przy rozłożonym ramieniu i wysięgniku. Jak złoże tak do połowy wysięgnik wtedy dopiero zaczyna podnosić. Gdy jest całkowicie rozłożone ramię i wysięgnik to podnieść ramię można tylko i wyłącznie otwierając do końca wysięgnik i tak trzymając przy jednoczesnym podnoszeniu. Podpory też są jakby słabe i przy zamknięciu i dalszym zamykaniu jest charakterystyczne piszczenie chyba z siłownika lub rozdzielacza. Wymieniałem ponad rok temu pompę i sprawdzany przedni rozdzielacz i jak dobrze pamiętam to przód był wolniejszy jak teraz a tył jakby szybszy.

Pytanie trzeba wyregulować przedni rozdzielacz i jak samodzielnie to zrobić czy tylny coś szwankuje czy co innego?

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Reklama

simmet

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Dawid13 » 12 Lut 2024 04:30

A jaki Olech hydrauliczny lejesz?

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Zib823 » 21 Lut 2024 23:21

Orlen hydrol hv 46 tylko taki.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Dawid13 » 22 Lut 2024 08:42

No to mamy bardzo podobny problem tylko w twoim przypadku jest olej hv46 a umnie OP46 i też przy rozgrzanym oleju nie podniesie ramienia strasznie słaba hydraulika a olej strasznie szybko się brudzi i od ponad roku naprawia serwis JCB tą maszynę i dalej nie wiedzą co tak naprawdę jest grane a maszyną już niada się pracować. Po niżej twojego tematu jest więcej opisane (panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB)

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Jamar » 22 Lut 2024 22:57

Dawid13 napisał(a):No to mamy bardzo podobny problem tylko w twoim przypadku jest olej hv46 a umnie OP46 i też przy rozgrzanym oleju nie podniesie ramienia strasznie słaba hydraulika a olej strasznie szybko się brudzi i od ponad roku naprawia serwis JCB tą maszynę i dalej nie wiedzą co tak naprawdę jest grane a maszyną już niada się pracować. Po niżej twojego tematu jest więcej opisane (panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB)

Niestety ale bazując na opiniach klientów muszę stwierdzić że autoryzowany serwis JCB w naszym kraju ma najgorsze opinie ze wszystkich marek z którymi mam doczynienia. Zakładam że jak płacą tak mają. Jeśli chodzi o twoją maszynę to problem raczej nie tkwi w oleju, po prostu masz awarię którą trzeba zlokalizować i usunąć.
Serwis Maszyn Budowlanych
tel. 788 685 633

Jamar
Fachoperator

  • Posty: 1406
  • Rejestracja: 01 Mar 2013 19:00
  • Miejscowość: Skarżysko Kamienna
  • Pochwały: 98

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Doktor jcb » 22 Lut 2024 23:09

Ciekawe kto sprząta po nieautoryzowanych. Polskie drzewko szczęścia.... Naprawiam sam ...naprawia kolega..... Naprawia znajomy kolegi bo ma konto na forum.... Naprawia firma która naprawia.... Naprawia kolejna po poprzedniej..... Huk wzywamy serwis. Serwis żeby posprzątać ma najwięcej roboty.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Dawid13 » 23 Lut 2024 05:29

Doktor, jeśli chodzi akurat o tą maszyne co opisałem ten problem to tylko i wyłącznie serwis JCB naprawia maszynę bo zepsuła się w czasie gwarancji

-- 23 Lut 2024 05:29 --

Jamar jeśli chodzi o moją opinię tej marki to naprawdę maszyny pracowały na cały zegar i nie było z nimi takich problemów ale niestety od 6 lat borykamy się z problemem który do tej pory nie został rozwiązany

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez rudesmen » 23 Lut 2024 08:37

Nie rozwlekać mi tego gównianego tematu bez pokrycia o maszynach Dawida na całe forum :!:

Wątek tyczy się 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego -

Kolega Zib823 pyta:

Pytanie trzeba wyregulować przedni rozdzielacz i jak samodzielnie to zrobić czy tylny coś szwankuje czy co innego?


Odpowiedzi nie w temacie kasuje :evil:

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Doktor jcb » 23 Lut 2024 08:50

Na podstawie 4cx,02 to można rozwikłać głównie kolor maszyyny

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez rudesmen » 23 Lut 2024 08:54

Doktor jcb napisał(a):Na podstawie 4cx,02 to można rozwikłać głównie kolor maszyyny

No tak :twisted:

Zibi823 zakładając wątek zawsze podawaj pełne dane maszyny: model, rok, VIN :!:

Także jak widzisz są osoby chętne Ci pomóc, ale nie mają jak...

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Zib823 » 24 Lut 2024 21:25

Na foto VIN i nr seryjny maszyny. Maszyną cały czas pracuje. Nic jeszcze przy niej nie grzebałem ale po lekturze systemu logicznego itp na tym forum planuje przejrzeć oringi na suwakach tylnego rozdzielacza odpodzielne za niewypełni sprawne funkcje.
Załączniki
20240224_201107.jpg

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Jarewa » 24 Lut 2024 23:09

Na suwakach masz tylko uszczelniacze zewnętrze, nie mające wpływu na pracę rozdzielacza jedynie na wyciek zewnętrzny. Co innego gdy już są mocno wytarte suwaki, ale to raczej tylko regeneracja rozdzielacza bo tam nie ma żadnych uszczelek a suwak-korpus jest na spasowanie.


Po pierwsze to pomiar ciśnień wskazany.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Dawid13 » 25 Lut 2024 06:59

Jarewa mam takie pytanko bo wspomniałeś o suwakach że mogą być wytarte więc chciałbym się dowiedzieć od czego się one wycierają?

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Zib823 » 25 Lut 2024 09:47

Jarewa napisał(a):Na suwakach masz tylko uszczelniacze zewnętrze, nie mające wpływu na pracę rozdzielacza jedynie na wyciek zewnętrzny. Co innego gdy już są mocno wytarte suwaki, ale to raczej tylko regeneracja rozdzielacza bo tam nie ma żadnych uszczelek a suwak-korpus jest na spasowanie.


Po pierwsze to pomiar ciśnień wskazany.


W takim razie w przednim rozdzielaczu jest priorytet i zawór od regulacji ciśnienia z tego co wyczytałem a rozdzielacz miałem w zakladzie sprawdzany po wymianie pompy i być może oddali mi go rozregulowany....

Dodam że jeśli dany siłownik ma max obciążenie np podczas wygrywania korzeni wtedy słychać charakterystyczne jakby piszczenie dochodzące chyba z rozdzielacza.
Po wymianie pompy miałem mierzone ciśnienia i na linii głównej było w okolicach 240 na nyplu przy wejściu do rozdzielacza przedniego podobnie ok 230.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Jarewa » 25 Lut 2024 12:31

To zostaje jeszcze pomiar ciśnień na sekcjach, są zawory przeciążeniowe może one są rozregulowane.

Dawid13 napisał(a):Jarewa mam takie pytanko bo wspomniałeś o suwakach że mogą być wytarte więc chciałbym się dowiedzieć od czego się one wycierają?


Bez przyczyny nie wymieniał pompy hudraulicznej. Pewnie opiłkowała i zawaliła cały układ hydrauliczny opiłkami.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: 4CX '02 Słaba i wolna hydraulika osprzętu kopiącego

Postprzez Zib823 » 25 Lut 2024 13:32

Jarewa napisał(a):To zostaje jeszcze pomiar ciśnień na sekcjach, są zawory przeciążeniowe może one są rozregulowane.

Dawid13 napisał(a):Jarewa mam takie pytanko bo wspomniałeś o suwakach że mogą być wytarte więc chciałbym się dowiedzieć od czego się one wycierają?


Bez przyczyny nie wymieniał pompy hudraulicznej. Pewnie opiłkowała i zawaliła cały układ hydrauliczny opiłkami.

Ta pompa się rozleciała pękła płytka przy której poruszają się tłoczki. Znalazłem tylko 1 opiłek na zaworze przy zbiorniku oleju a we filtrze 2. Olej był wymieniony po instalacji nowej pompy i zrobione pomiary ciśnienia.


Jak pomierzyć te ciśnienia na sekcjach i ile powinny wynosić ok 230 po zadaniu funkcji?
Nie mam manometru ale go kupię ale najpierw myślałem może pokręcić np o pół obrotu zawór na przednim rozdzielaczu i zobaczyć co się dzieje.

Zib823
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 08 Paź 2020 16:43

Maszyna: Jcb 4cx 2002r

Firma: Anna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej