wibako

Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 14:32

Nowe maszyny są zalewane olejem hydraulicznym OP46 w sumie już od 6 lat producent leje ten olej do maszyn a on nie spełnia żadnych parametrów i cały układ hydrauliczny pada

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Reklama

simmet

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 15:05

Tak wygląda olej po 600mtg
Załączniki
IMG20240212070158.jpg
Tak wygląda olej po 600 mtg

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 18 Lut 2024 16:26

Lepiej skasuj ten post bo piszesz nieprawdę i możesz tego żałować

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 17:01

Wiem wiem co piszę i nic nie mam zamiaru kasować czwarta maszyna z kolei i ciągle te same awarie a ciągnie się już to od 6 lat od tego czasu co właśnie wprowadzili ten nowy olej

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Jarewa » 18 Lut 2024 18:26

Coś bzdury piszesz

Specyfikacja:

DIN 51524,
HVLP
Cincinnati Milacron P70
AFNOR NFE 48-690 (dry), 691 (wet)
Denison HF-1, HF-2, HF-0
Vickers M-2950-s (Mobile)
Vickers 1- 286-S
Industrial • ISO 11158 category HV
CETOP RR 91 H • US Steel 126,

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 18:48

Patrz człowieku na zdjęcie i zobacz co się z olejem dzieje jak maszyna ma chodzić na takim olejku serwisy naprawiali do puki się gwarancja nie skończyła a teraz mają klienta w dupie wymienili prawię wszystkiego podzespoły co są związane z hydraulika oprócz oleju i co maszyna dalej nie chodzi przemordowalem prawię 3000mtg i maszyna padła całkiem ramienia bez żadnego obciążenia nie podniesienie

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Jarewa » 18 Lut 2024 18:58

Kiedy zrozumiesz że mamy 21 wiek i kolor oleju to nie wszystko??

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 19:18

To proszę bardzo może powiesz skąd taki olej się bierze bo nawet Anglia nie wie i zarzucają nam że musimy coś dolewać do oleju śmiech na sali po prostu

-- 18 Lut 2024 19:18 --

Wzięli dwa razy olej do przebadania i po tym drugim razie cisza a upłynęło już chwilę czasu więc jest coś na zeczy i boją się powiedzieć co tak naprawdę jest z tym olejem

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 20:01

Proszę bardzo piszcie jeszcze coś ale to zadziała na waszą nie korzyść bo za niedługo JCB nie sprzeda żadnej maszyny jak tak dalej będą traktować klientów

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 22:46

A i jeszcze jedno dotyczy się to doktora JCB ten przekaźnik co mi napisałeś w wiadomości prywatnej przy koparce HYDRADIG to jednak nie to myśl dalej ale koparka już działa , jednak dobrze napisał jarewa że mamy 21 wiek a wy dalej zacofani jesteście więc proszę was nie wypowiadacie się na temat nowych maszyn

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 18 Lut 2024 23:27

Napiszę tu jeszcze o wszystkich serwisantach z JCB jak wy macie zamiar naprawiać maszyny jak wy nie potraficie pracować na tych maszynach i nie potraficie ocenić czy maszyna pracuje prawidłowo czy nie tylko za każdym razem dzwońcie żeby przyjechać i sprawdzić i za każdym razem jest rozczarowanie bo maszyna nie chodzi tak jak powinna , z odczytów zegarów to nie wszystko trzeba wsiąść do maszyny i popracować trochę

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 19 Lut 2024 06:47

Ale ty głupi jesteś. Szczekaj szczekaj to ci producent udowodni na milionach maszyn że to tylko w twoich maszynach taki olej jest. Jak się zachowujesz przy mechanikach tak jak tu to się nie dziwię że odwzajemniają twoje uczucia.

-- 19 Lut 2024 06:38 --

Jesteś kolejnym który udowadnia że nie warto na tej grupie nic pisać. Napisz głupek dwa zdania i oczekuje naprawy. Naprawiaj sam skoro taki mądry jesteś

-- 19 Lut 2024 06:44 --

Jak się popatrzy na porządek pomieszczenia ze zdjęcia to się nie ma co dziwić że oleje tak wyglądają w twoich maszynach. Tylko w twoich. I zanim zaczniesz szczukać rozpytaj ludzi dookoła czy to tylko u ciebie czy u wszystkich.

-- 19 Lut 2024 06:47 --

Serwisant nie pracuje maszyna tylko je naprawia. Ty jako operator powinieneś fachowo opisać co w twoim odczuciu się zmieniło względem poprzedniej pracy maszyny. Ty przecież wsiadłeś na maszynę i już wszystko wiedziałeś więc powinieneś zdiagnozować od razu. Zamiast szczukać niech twój szefo założy sprawę skoro to już czwarty problem. Wyjaśni się

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 19 Lut 2024 08:44

doktor zajmij się naprawą maszyn jak ci to tak wspaniale wychodzi bo widzę że bardzo się udzielasz na tym forum więc pewnie dobrze ci za to płacą co piszesz i akurat nie powinno cię to interesować jak mamy w garażu. Proszę bardzo niech mi udowadniają , dali mi w zastępstwie nową 4cx i co przerobiłem 400mtg i już cewki od joysticków zaczęły się przycinać

-- 19 Lut 2024 08:44 --

A jeśli serwis jest tylko od napraw maszyny to niech to robi ze skutkiem pozytywnym a nie maszyny są wożone tam i z powrotem niestety to kosztuje . To co czytam na tym forum to nie Tylko u nas się to dzieję bo są takie same przypadki

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 19 Lut 2024 12:29

Zajmuje się naprawami. Dlatego uważam że bredzisz i majaczysz.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez rudesmen » 20 Lut 2024 11:02

Bardzo ciekawy temat. W najmniejszym wypadku nie uważam aby był do kasowania. Oczywiście nie mamy żadnej pewności co do szczerości żadnej ze stron konfliktu, ale może być ich więcej niż się początkowo wydaje. Mam tu na myśli możliwość tak kuriozalnej sytuacji, że nie właściwy olej znalazł się w maszynie wcale nie za sprawą producenta ani użytkownika, a jakiejś trzeciej strony. A być może maszyna ma jakąś usterkę fabryczną - mało popularną/nie znaną jeszcze która powoduje tą sytuacje :?:

Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie w tej sprawie i udział wszystkich w dyskusji jest pożądany, tylko proszę nie uważajcie się za wszechwiedzących i tym samym nie obrażajcie się nawzajem z powodu odmienności wiedzy/poglądów itp. Przyjmujcie, że wszystko jest możliwe. :wink:

To tyle, jest moje błogosławieństwo na dociekanie prawdy :mrgreen:

Dawid13 rozumiem że masz maszynę od nowości? Jesteś właścicielem/operatorem? Gdzie kupiona? Jaki miała przebieg? Była prosto z "tira" z fabryki czy stała na placu czy może była maszyną demonstracyjną?

Dostałeś wyniki/opis - cokolwiek co do badana laboratoryjnego oleju? Podziel się wynikami.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Jarewa » 20 Lut 2024 11:29

Brakuje podstaw, wsumie ma 3tys/mth więc do pierwszej wymiany oleju trochę brakuje. Nie wiadomo gdzie kupił i czy był to autoryzowany serwis brak dokumentów na potwierdzenie swoich słów.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 20 Lut 2024 11:39

Jestem w 100 procentach pewny że nikt nic nie dolewa do oleju tak jak już wcześniej wspomniałem to czwarta maszyna co tak się dzieję. Tak maszyny są kupowane tylko nowe i nie robią po
1000mtg rocznie tylko prawie po 3000

-- 20 Lut 2024 11:39 --

A olej był filtrowany wymieniany na nowy tylko oczywiście producent nie pozwolił zalać innym olejem tylko OP46 a maszyna kupiona w serwisieJCB Kraków

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez rudesmen » 20 Lut 2024 11:41

Cieszę się, że jesteś i szybko odpowiadasz. Ale czas tu nie jest ważny tylko rzeczowość rozmowy.

Na początku konflikt lekko wy eskalował więc teraz proszę skup się na pytaniach. Nie odpowiadaj szybko tylko dokładnie - czyli jak będziesz miał czas to na spokojnie odpowiedz na wszystkie pytania:

1. Jesteś właścicielem/operatorem?
2. Gdzie kupiona?
3. Jaki miała przebieg?
4. Była prosto z "tira" z fabryki czy stała na placu czy może była maszyną demonstracyjną?
5. Dostałeś wyniki/opis - cokolwiek co do badana laboratoryjnego oleju? Podziel się wynikami.


Jeśli dotyczy to kilku maszyn to dla wszystkich odpowiedź wg powyższego schematu.

VIN byłby jeszcze zasadny, ale mi nic nie da, a nie wiem czy ktoś z dostępem do katalogów jest zainteresowany tematem. Na razie nie podawaj go publicznie.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Dawid13 » 20 Lut 2024 16:48

Jeśli chodzi o pierwsze badanie oleju to niestety nie mamy żadnego papierka mieli wysłać ale jakoś do tej pory nie doszło tylko powiedzieli że ten olej niema żadnych parametrów i że woda jest w Oleju a woda to zawszę była i będzie bo różnica temperatur jest no i wiadomo że się skrapla a co do drugiego badania to narazie cisza jest mieli też wysłać próbkę Oleju do Anglii bo też sobie producenta zażyczył a czy tak naprawdę wysłali to nie wiadomo

-- 20 Lut 2024 16:48 --

O proszę coś w końcu się ruszyło jest iskierka w tunelu jutro ma być serwis zobaczymy co wymyśla

Dawid13
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 22 Sty 2024 07:47
  • Ostrzeżenia: 1

Maszyna: JCB3CX pro

Firma: Kopex


Re: Panowie uwaga przy kupnie nowej maszyny z JCB

Postprzez Doktor jcb » 20 Lut 2024 16:54

Ciekawe że tylko w twoich maszynach jest ten problem.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: szymonl oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej