wibako

3CX '98 Przesuw ramienia - otwarta hydroklapa

3CX '98 Przesuw ramienia - otwarta hydroklapa

Postprzez JakubPia » 22 Mar 2024 08:49

Witam,
Panowie mam problem, ostatnio zaczął mi szwankować przesuw ramienia bocznego w JCB 3cx.

Jednego dnia przestał działać, odkrecilem śrubę od węża hydraulicznego i było wszystko okej, kolejnego dnia znowu ten sam problem, ponownilem naprawę - było ok.

Na kolejny dzień kopałem karpy i jeździłem po gałęziach, urwał się jeden przewód od wtyczki zasilającej cewkę. Łatwo się domyślić że przesuw znowu przestał działać.

Wtyczkę zarobiłem, wpiąłem i nie działa. Hydroklapa jest cały czas otwarta, leci olej.

Rezystancja cewki 7,8Ω
Napięcia na przewodach brak
Ciągłość jest, jeden przewód jest na przełączniku od przesuwu, drugi na przełączniku obok z prawej, (w zasadzie nie wiem od czego on jest nigdy go nie używałem, ma jakiś symbol butelki/tawotnicy).

Przelacznik od przesuwu zwiera tylko dwa górne piny, nie wiem czy tak powinno być. Na jednym pinie jest + na drugim, który łączy jest właśnie zasilanie cewki.

Pociągnąłem zasilanie bezpośrednio z akumulatora, cewka cyka. Przy uruchomieniu koparki, i podaniu napięcia, koparka gaśnie, jakby nie miała siły pchnać oleju.

Co to może być, miał ktoś podobna sytuacje?
W czym może leżeć problem, może jakiś schemat elektryki?

JakubPia
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 Mar 2024 21:51

Maszyna: JCB 3cx

Firma: Walden


Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej