wibako

4CX '94 słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

4CX '94 słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Artur4cx » 16 Mar 2024 00:33

4 cx 1994r Witam, problem ze skrzynia była robiona 2 miesiace temu bo poszedł płyn do oleju, zmienione wszystkie tarczki nowa pompa ciśnienia oraz konwerter,
problem jest z jazda bo słabnie pod małą górne na 4 biegu obroty ciągle te same a maszyna coraz wolniej jedzie, tak samo w trakcie nabierania piachu na 2 biegu cięzko zeby grzebneła kołami a na 1 biegu po dodaniu wiecej gazu grzebnie.

Pomiar ciśnienia w górnej czesci skrzyni 9-10 bar ma ktoś jakiś pomysl co może byc albo co gdzie jesszcze sprawdzic?

Artur4cx
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 19 Lut 2023 10:29

Maszyna: 4cx SiteMaster 1994R

Firma: Koparka


Reklama

simmet

Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Doktor jcb » 16 Mar 2024 08:45

W tym roczniku ciśnienie powinno być ciut wyższe ale i tak na takim powinna jakoś jechać. Pewnie zmiennik po regeneracji. Czy nowy

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Artur4cx » 16 Mar 2024 08:51

brałem nowy niby oryginał i pompa oryginał, gdzie można zmierzyć jeszcze ciśnienie po podobno są dwa miejsca do pomiaru ?

Artur4cx
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 19 Lut 2023 10:29

Maszyna: 4cx SiteMaster 1994R

Firma: Koparka


Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Artur4cx » 16 Mar 2024 18:40

i jak ktoś miał podobny problem ? da się jakoś sprawdzić czy to zmiennik? mam stary ze skrzyni może oddać go do regeneracji tylko gdzie?

Artur4cx
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 19 Lut 2023 10:29

Maszyna: 4cx SiteMaster 1994R

Firma: Koparka


Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Doktor jcb » 16 Mar 2024 22:51

Remontowałes swoją skrzynkę. Tłoki miałeś plastikowe czy już Alu. Druga sprawa że tam masz cewki stare pewnie niebieskie kwadratowe. Czy cewki były ok? Rozbierałeś calą sterówkę i sprawdziłeś same elektrozawory? Tam masz trzpienie w których są takie bolczyki które popychają suwaczki. Czy to wszystko chodziło lekko sobotnie. I było wymyte.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Artur4cx » 17 Mar 2024 00:00

tłoki były alu, cewki zgadza się niebieskie dwie kiedyś jedna padła to w ogole niechciała jechać, wszystko ze środka było wyjęte rozebrane na części pierwsze wymyte, jest tak ze jak staniesz przed górą piachu nawet na pierwszym piegu to żeby zamieniło kołami trzeba piłować silnik do 2-2,5 tys obr kiedy przed remontem było już lepiej, mało tego po remoncie od razu też chodziła lepiej chociaz nie testowałem za mocno w terenie bo od remontu może zrobiło z 20mtg, mam wrażenie jak tak trochę pojeżdżę na większych obrotach np wyjeżdżając z błota i za chwilę jak nabiera piach jest trochę silniejsza ale jak znowu chwilę porobi na wolniejszych obrotach znowu jest słaba,
nie zmienia to faktu że chyba powinna być tak, jak na 1 biegu zapiera się o skarpę piachu to przy 1.5 tys obr powinno zaczynać mielić kołami czy nie tak?

Artur4cx
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 19 Lut 2023 10:29

Maszyna: 4cx SiteMaster 1994R

Firma: Koparka


Re: 4CX słaba jazda, słabnie w czasie jazdy

Postprzez Doktor jcb » 17 Mar 2024 08:56

No powinna dawać radę. Wracaj tam gdzie robiłeś skrzynie niech poprawia.

Doktor jcb
Fachoperator

Maszyna: Nic nie mam

Firma: Krzak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej