wibako

pompa wtryskowa lucas

pompa wtryskowa lucas

Postprzez mazda323c » 29 Mar 2009 01:18

witam poszukuje danych (widok pompy w czesciach,dzialanie itp) jak w temacie kto kolwiek mial by cos to prosze slac a pompa to lucas z doladowaniem turbo 96r

mazda323c
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 22 Lut 2006 23:25
  • Miejscowość: koscian

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 30 Mar 2009 00:36

hmmmmm
a może być STANADYNE ?
w końcu chodzi o ten sam silnik... PERKINS 4...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez mazda323c » 10 Kwi 2009 23:52

mechanior napisał(a):hmmmmm
a może być STANADYNE ?
w końcu chodzi o ten sam silnik... PERKINS 4...
a co ja bede wiedzial z niej (nie wiem bo nie widzialem na oczytakiej)

mazda323c
Młodszy operator

  • Posty: 104
  • Rejestracja: 22 Lut 2006 23:25
  • Miejscowość: koscian

Postprzez mechanior » 11 Kwi 2010 21:16

a co będziesz wiedział z LUCASA ??
o co w ogóle chodzi? czy chcesz naprawiać taką pompę ? rozebrać, wymieniać części ?
ile cylindrów ma ten silnik? jaką pojemność? kto go produkuje?

każda maszyna ma swoją specyfikę i mimo tych samych "na oko" parametrów może się różnić dosyć znacznie, nie podałeś bliższych danych, nie wiemy o jaką maszynę chodzi

LUCAS produkuje pompy wtryskowe do miliona różnych silników w maszynach, ciężarówkach czy samochodach osobowych, widziałem takie w IVECO, w Fordach, Citroenach i wielu innych KAŻDA Z NICH JEST INNA więc nie ma czegoś takiego jak "rysunek pompy LUCAS"....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Łukaszenkolbn » 11 Kwi 2010 22:24

jest ja mam rozrysowaną pompę w czesciach jak uda mi sie to jutro zrobie zdjecie i wstawie mam cały schemat śrubka po śrubce pompy tylko z mechanicznym trybem gaszenia a nie z elektrozaworem
Ostatnio edytowany przez Łukaszenkolbn, 12 Kwi 2010 17:59, edytowano w sumie 1 raz

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez mechanior » 13 Kwi 2010 22:55

i powiesz mi że to jest uniwersalny rysunek do WSZYSTKICH pomp Lucasa ? czy do konkretnej pompy do DANEJ maszyny i DANEGO silnika
ciekawe... nie wyobrażam sobie rysunku pompy pasującej jednocześnie do 4, 6 czy 8mio cylindrowego silnika....

jeśli chcecie się coś dowiedzieć na temat działania układów wtrysku w silnikach diesla to zapraszam na stronkę poniżej:
http://www.the-crankshaft.info/2009/09/ ... ction.html
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Łukaszenkolbn » 16 Kwi 2010 23:07

akurat mechanior musze Cie zdziwic ok masz wiedze i oczywiscie tego nie neguje ale zapamietaj nie zawsze jestes najmądrzejszy mysle ze pompa lucas do silnika perkinsa 4 czy siedzi w zwykłym traktorze czy w jcb to podejrzewam ze układ jest ten sam tylko wykorzystanie przeniesienia napedu inny jutro to wrzuce bo dopiero dzisiaj wróciłem z delegacji

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez mechanior » 16 Kwi 2010 23:32

PRZECZYTAJ mojego posta dokładnie..... poprzedniego też, potem wyciągaj wnioski i zarzucaj braki w wiedzy.... :faja:

KTO i kiedy pisze o Perkinsie 4 :?: :!: :?:
to ja pytałem czy- a właściwie stwierdziłem że- chodzi o czwórkę Perkinsa wnioskując po maszynach zamieszczonych w profilu kolegi mazda a on sam użył opisu :
"pompa to lucas z doladowaniem turbo 96r"
więc mam chyba rację twierdząc:
nie wyobrażam sobie rysunku pompy pasującej jednocześnie do 4, 6 czy 8mio cylindrowego silnika....

a również:
o co w ogóle chodzi? czy chcesz naprawiać taką pompę ? rozebrać, wymieniać części ?
ile cylindrów ma ten silnik? jaką pojemność? kto go produkuje?

każda maszyna ma swoją specyfikę i mimo tych samych "na oko" parametrów może się różnić dosyć znacznie, nie podałeś bliższych danych, nie wiemy o jaką maszynę chodzi

LUCAS produkuje pompy wtryskowe do miliona różnych silników w maszynach, ciężarówkach czy samochodach osobowych, widziałem takie w IVECO, w Fordach, Citroenach i wielu innych KAŻDA Z NICH JEST INNA więc nie ma czegoś takiego jak "rysunek pompy LUCAS"....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Łukaszenkolbn » 17 Kwi 2010 00:20

no ja mam rozrysowany cały rysunek pompy w czzesciach do perkinsa 4 od bodajże jakiegoś zetora czterocylindrowego a Twoje stwierdzenie ze nie ma czegoś takiego jak schemat budowy pompy lucas mija sie z celem

wiem wiem jak każdy prawdzimy mechanik twierdzisz najlepiej kupić nowe albo nową koparke najlepiej przy każdej awarii wymieniać wszystko na nowe i wzywac serwis tylko juz wiekszośc tutaj z forum swoje zdanie na temat serwisów ma ze przyjeżda gośc wypasionym busem w wypasionym firmowym kombinezonie z logo producenta maszyny z wypasionymi kluczami bierze wypanioną kase nie znaczy ze jest wypasiony wiedzą ale czy wypasiony myśleniem czyba raczje jego brakiem panie mogło sie wszystko zepsuć kup pan nowe albo text typu panie to moze być to ale moze być tez 10 innych rzeczy które sprawdze zajmie mi to 2 tygonie pan mi zapłaci a ja raczej gwarantuje oczywiscie to raczej to 50 na 50 lub nawet mniej ze zrobie tą maszyne

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez mechanior » 17 Kwi 2010 01:02

Łukaszenkolbn napisał(a):Twoje stwierdzenie ze nie ma czegoś takiego jak schemat budowy pompy lucas mija sie z celem


CZYTASZ BARANIE TE POSTY CZY NIE !!!!!!!


przepraszam wszystkich ale ponosi mnie jak widze że gość nawet oka nie powiesił na tym co napisałem

NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK OGÓLNY RYSUNEK WSZYSTKICH POMP LUCAS !!!!
MASZ RYSUNEK czy schemat rotacyjnej POMPY LUCAS DO PERKINSA 4cyl !!!!
A JA CAŁY CZAS PISZE O TYM ŻE SĄ SILNIKI MILIONA PRODUCENTÓW Z POMPAMI LUCAS, rzędowymi i rotacyjnymi, do silników z turbo i bez, z korekcją dawki i bez, 4ro 6cio czy nawet 10cio cylindrowe WIĘC NIE MA UNIWERSALNEGO RYSUNKU POMPY LUCAS bo każda z wymienionych jest inna i różni się nawet zasadą działania, więc przestań mi zarzucać brak wiedzy bo właśnie od 2 postów ci próbuję pokazać że NIE WIESZ O CZYM PISZĘ i dokładnie swoją ignorancją utwierdzasz w tym nie tylko mnie ale i innych śledzących temat bo w swoim zadufaniu nie dopuszczasz nawet możliwości istnienia INNYCH POMP LUCAS NIŻ DO PERKINSA 4cyl!!

widzę że z celem mija się próba wyjaśnienia ci problemu a nie jakieś moje bzdetne twierdzenia
szkoda że żołądkujemy się w martwym temacie bo nasze przekomarzania nikogo jak widać nie interesują...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez rudesmen » 17 Kwi 2010 11:19

mazda323c jeżeli oczekujesz pomocy to podaj dokładnie o jaką maszynę z jakim silnikiem chodzi.

Łukaszenkolbn czytaj uważniej, mechaniorowi chodzi o to, że korzystanie z rysunku od innej pompy nie ma sensu.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2010 18:49

prawie tak, a dokładniej chodzi mi o to że nie ma jednego uniwersalnego rysunku do wszystkich pomp LUCAS bo są stosowane nie tylko w PERKINSACH ale w tysiącu innych silników maszyn i urządzeń...

jeśli kolega mazda323 nie odpowie proponuję zamknąć temat
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej