wibako

do ilu spadają obroty?

Postprzez Spokojny` » 06 Sie 2009 00:35

nie wiem jak kolega ale u mnie problem jest nadal :/

Awatar użytkownika
Spokojny`
Młodszy operator

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 11 Gru 2008 17:38
  • Miejscowość: LUBUSKIE

Reklama

simmet

Postprzez remski » 31 Sie 2009 22:04

kolego spokojny czy udało ci się naprawić maszyne bo ja nadal walcze brak pomysłów
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Postprzez Spokojny` » 01 Wrz 2009 13:58

z tym badziewiem nie da się nic zrobić.....

Awatar użytkownika
Spokojny`
Młodszy operator

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 11 Gru 2008 17:38
  • Miejscowość: LUBUSKIE

Postprzez liski13 » 12 Wrz 2009 07:32

Koledzy miałem wczoraj podobne dolegliwości w swojej maszynie po wymianie filtru i czyszczeniu układu paliwowego. Mam pompę Lukas i tam na dolocie jest sitko z jakimś śmiesznym zaworkiem przy wyjmowaniu wypadło mi i złożyłem tak jak mi się wydawało że będzie dobrze. Po odpaleniu wszystko było normalnie do puki nie zacząłem pracowac na obciążeniu nie miała pełnej mocy ledwo jechała.długo się męczyłem przeszukałem cały układ za usterka byłem u pompiarza ten oczywisci pompa do roboty choc to dziwne żeby się popsuła od wymiany filtra. Na szczęsce rozebrałem te zaworki w pompie i skręciłem w dobrym ustawieni :D Problem znikł. Może i u was jest coś namieszane lub rozregulowane w tym miejscu bo tam jest śrubka do regulacji :?:
Ostatnio edytowany przez liski13, 06 Gru 2009 12:51, edytowano w sumie 1 raz

Awatar użytkownika
liski13
Pomocnik operatora

  • Posty: 98
  • Rejestracja: 28 Wrz 2008 18:39
  • Miejscowość: kielce

Postprzez Contractor » 05 Gru 2009 17:44

Kolego Remski, jeśli brakuje Ci mocy i spadają obroty przy pracy przodem a masz silnik Perkinsa to na pompie wtryskowej u góry masz dekielek na dwie śrubki (uwaga tors pięcio gwiazdkowy) wychodzą z niego dwa przewody jeden do kolektora ssącego. Odkręć ten dekielek, pod spodem będziesz miał membramę wystarczy, że będzie w niej dziurka i silnik nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa. Objawy są takie, że brakuje Ci mocy, membramę tzreba kupić i wymienić, jeśli to to. Powodzenia

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Tomek_ » 23 Gru 2009 14:15

I jak koledzy jakieś nowe wieści na temat tej mocy? czy nadal tkwi problem?
u mnie identyczne objawy i chyba skusze się na wymiany pompy wtryskowej na nową bo już brak pomysłów :evil:

Tomek_
Operator

  • Posty: 289
  • Rejestracja: 01 Sty 2007 21:46
  • Miejscowość: Sochaczew
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB4CX
CAT432d


Postprzez jasiek case » 23 Gru 2009 23:46

Witam panowie w naszej jcb nareszcie ten problem został usunięty. Serwis sobie nie poradził, ale znalazł się gościu i dał rade. W naszej był przeciek wewnętrzny w lewym siłowniku od podnoszenia przedniej łyżki, a doszedł do tego po tym jak operator powiedział mu że w ostatnim czasie dwa razy wystrzelił mu przewód od tego siłownika. Ale teraz następny problem -2 i już nie zapali.
Ostatnio edytowany przez jasiek case, 31 Gru 2009 13:27, edytowano w sumie 1 raz

jasiek case
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 02 Gru 2007 12:09
  • Miejscowość: z mazowsza

Postprzez Jarewa » 24 Gru 2009 14:50

jasiek case napisał(a):Witam panowie w naszej jcb nareszcie ten problem został usunięty. Serwis sobie nie poradził , ale znalazł się gościu i dał rade. W naszej był przeciek wewnętrzny w lewym siłowniku od podnoszenia przedniej łyżki, a doszedł do tego po tym jak operator powiedział mu że w ostatnim czasie dwa razy wystrzelił mu przewód od tego siłownika. Ale teraz następny problem -2 i już nie zapali.



Że sie tak brzydko wyraże co ma piernik do wiatraka?

To znaczy co ma przeciek wewnetrzny w siłowniku do spadujących obrotów? Teoretycznie nic. A gdyby miał jednak przeciek to by mu węże nie strzelały. Wiec zaprzeczenie jest.

Ale gdy węże strzelają to można mówić o zablokowanym(uszkodzonym) zaworze AVR wtedy to sie zgodzę na 100% ze silnik zadusi.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2808
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez jasiek case » 24 Gru 2009 16:06

To dlaczego po wymianie uszczelnień jest wszystko ok.

[ Dodano: Pią Gru 25, 2009 7:05 pm ]
I jeszcze dodam że, do ciebie kolego jarewa, jeżeli jeden siłownik ma przeciek wewnętrzny, a są dwa siłowniki podnoszenia osprzętu przedniego w koparko-ładowarce jcb to obroty mogą spaść bo podnosi tylko jeden siłownik i nie rób ze mnie głupiego bo co swoje to ja wiem i nie jestem na forum od wczoraj.
Ostatnio edytowany przez jasiek case, 31 Gru 2009 13:28, edytowano w sumie 1 raz

jasiek case
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 02 Gru 2007 12:09
  • Miejscowość: z mazowsza

Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej