wibako

Wyciek oleju skrzynia biegów-silnik

Wyciek oleju skrzynia biegów-silnik

Postprzez Michal_ » 03 Wrz 2009 17:52

Witam,
wycieka mi olej w 3cx super na łaczniu silnika i skrzyni biegów (prawdopodobnie taka sytuacja jak w poscie http://www.kopaczka.pl/viewtopic.php?t=3798&highlight=wyciek ). Marcin622 napisał ze trzeba skrzynie trzeba odsunąć, a jak zamawiałem uszczelniacz w Interhandlerze to powiedzieli mi ze musze cała skrzynie wyjac zeby go wymienić. Czy ktos moze powiedzieć czy bede musiał wykrecać całosc czy tylko wysunąc?Duzo jest z tym roboty? Na co trzeba zwrócic uwage zeby nie narobic sobie bigosu?
link do fotosa z wycieku:wyciek
dzieki za pomoc.
pozdr

Michal_
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 01 Lut 2008 08:02
  • Miejscowość: dolnoslaskie

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 03 Wrz 2009 17:55

Michal_ napisał(a):w Interhandlerze to powiedzieli mi ze musze cała skrzynie wyjac zeby go wymienić

Nie trzeba całej skrzyni. Tylko odsuń.
Nie ma z tym dużo roboty.


CYTAT:witam lepiej jest wyciągnąć skrzynie a raczej odsunąć tylko odkręć zmiennik przy odsuwaniu bo morze ci sie wygiąć a koszt zminnika powershifcie to około 3.5 tyś ja zmieniam pompe transmisji zmiennik czy zimmer pod kołem zamachowym niewyciągając skrzyni spod maszyny jak masz pytania jak to ugryść zadzwoń 605-358-741 służe pomocą
DOKŁADNIE JAK NAPISAŁ marcin622[b]
[/b]

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Michal_ » 03 Wrz 2009 18:02

A czy możliwe jest to, że olej sie w tym miejscu zbiera przez nieszczelna uszczelka pod miska olejowa? bo pod miska tez mi sie poci....

Michal_
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 01 Lut 2008 08:02
  • Miejscowość: dolnoslaskie

Postprzez excavar » 03 Wrz 2009 18:18

A czy pewien jesteś ,że to olej transmisyjny , a może silnikowy Ci wycieka ( uszczelniacz od strony koła zamachowego).
Najlepiej to wymyj miejsce zalane olejem rozgrzej maszynkę i zobacz dokładnie skąd Ci cieknie ,żeby dwa razy tej samej roboty nie robić jak już skrzynie odsuniesz to i uszczelniacz za kołem możesz zrobić. ale najpierw zdiagnozuj miejsce wycieku.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez excavar » 03 Wrz 2009 18:23

Michal_ napisał(a):Na co trzeba zwrócic uwage zeby nie narobic sobie bigosu?

Uważaj na zmiennik , żeby go nie urwać.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Michal_ » 03 Wrz 2009 18:42

Ubywa mi oleju w silniku, a w skrzyni ne zauważyłem ubytków. Czysciłem cały dół maszyny i jak popracuje to poci sie na misce olejowej i na łaczeniu skrzyni i silnika ( tak jak widac na zdjeciu w pierwszym poscie)

Michal_
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 01 Lut 2008 08:02
  • Miejscowość: dolnoslaskie

Postprzez remski » 03 Wrz 2009 20:33

kolego nie wiem ile jest roboty z odkreceniem i odsunieciem skrzyni ja wyjmowałem silnik demontaż i montaż jeden dzień około 8 godzin problem może polegać na tym że może być wyrobiona faza na wale .
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Postprzez Michal_ » 03 Wrz 2009 21:14

to w takim razie co czy prosciej jest przesunac skrzynie , czy wyciagac silnik? Moze ktos podzielic sie doswiadczeniem? Z mojego punktu widzenia prosciej jet silnik wyciagnać bo lepszy dastep niz do skrzyni, ale oszczywiscie moge sie mylic- nigdy tego nie robilem...

Michal_
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 01 Lut 2008 08:02
  • Miejscowość: dolnoslaskie

Postprzez hy mac » 03 Wrz 2009 21:48

moim zdaniem lepiej jest wywalić skrzynie....w starym 3 cx z 90 roku ostatnio wyjmowaliśmy cały rewers niecałą godzine....a wymiana tarcz,uszczelnień tłoków, wszystkich o-ringów,simmeringów i złożenie koparki do kupy zajeło 6 godzin :) wieć tragedii nie ma ...pozdrawiam i powodzenia życzę.

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Wyciek oleju skrzynia biegów-silnik

Postprzez asbruk » 05 Lis 2011 19:58

witam dzisiaj zauważyłem u siebie również taki wyciek, wycieka olej z silnika na połączeniu silnik-skrzynia .
Czy ktoś z Was wie ile kosztuje taka naprawa i ewentualnie kto to by zrobił. Maszyna znajduje się w okolicach Legnicy.
Podam nr vin SLP3CXTS3E0941325.

asbruk
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 09 Gru 2010 21:44
  • Miejscowość: legnica

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej