wibako

ile pali jcb 3cx

Postprzez Łukaszenkolbn » 28 Gru 2010 17:09

widze schodzimy w dól :mrgreen: to kto zeszedł ponizej 3 litrów :)

ja napisałem ze pali tyle przy uczciwej pracy czyli całą godzine robisz :wall: a nie troche robisz troche stoisz a to róznica

tez mam swoje koparki i wiem jaka stawka jest odpowiednia za jaką robote i ile mi tam maszyna spali

to teraz moze pochwalcie sie stawkami za godzine pracy lub jak ktos kopie liniówki to za metr i na jaką głebokosc

Mechanior napisał chyba najbardziej trafioną sugestie dotyczącą norm

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Reklama

simmet

Postprzez Gilbert » 29 Gru 2010 08:37

Koledzy, nie róbcie sobie jaj z pisaniem, że maszyny wam palą po 3-4 litry na godzinę roboty bo to brednie i tyle.Bez urazy ale za chwile na naszym forum zaczną pojawiać się wpisy"moja kopaczka pali 6-8 litrów- pomocy".

Gilbert
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 12 Gru 2008 20:14
  • Miejscowość: Małopolska

Postprzez slav83 » 29 Gru 2010 10:09

przy pracy tyłem 3- 4 litry to nie są brednie wiec nie bardzo wiem o co Ci chodzi Gilbert.

slav83
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 02 Wrz 2007 14:20
  • Miejscowość: byd

Postprzez Gilbert » 29 Gru 2010 10:51

slav83 napisał(a):przy pracy tyłem 3- 4 litry to nie są brednie wiec nie bardzo wiem o co Ci chodzi Gilbert.

Kolego,jak nie wiesz o co chodzi to przeczytaj nie tylko ostatni wpis ale kilka wcześniejszych.Rozmowa była o pracy przodem przy odśnieżaniu.

Gilbert
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 12 Gru 2008 20:14
  • Miejscowość: Małopolska

Postprzez hy mac » 29 Gru 2010 13:56

temat dotyczy ogólnie spalania w 3cx,a podane sa przyklady spalania w rożnych okolicznościach.
potwierdzam,kopiac tyłem nie spali wiecej jak wspomniane 3-4 l/h jak pali wiecej to albo łyżeczka metrowa,albo operator do .... :P

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Łukaszenkolbn » 29 Gru 2010 14:24

no tak odrazu operator do d.... hahahha zabawne ciekawe jak bys robił przy stawce z mb na tylnej łyzce tez obroty tylko tylko zeby nie zgasła i senne ruchy i dziennie wykopane 30 metrów moja przy liniowce pochłania około 5 litrów ropy tylko ze przez 12 godzin wykopie i zasypie około 100 mb rekord to 140 mb na głebokosc 2 metry pełny oskarpowany wykop plus półeczka z boku

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez bartifeeli » 29 Gru 2010 14:43

Ja tylko opisałem fakt, który miał miejsce przed swiętami. Sam operowałem i sam zalewałem paliwa. Poza tym nie kontroluje spalania w żaden sposób (chyba, że zatankuje 2 razy do pełna w jeden dzień, to jestem w stanie coś zapamiętać). Ogólnie, to wiecej pali czyli "w normie". Najgorzej jest jak jest miękko pod kołami i trzeba wozić urobek - wtedy robi sie z niej smok, jednakże tamta sytuacja (3,4 w 1rbh) mnie bardzo miło zaskoczyła.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez tomekfigura2 » 01 Sty 2011 21:16

Pracuje na 3CX z 2008 roku i podliczając zużycie paliwa z całego roku w stosunku do godzin to wyszło mi średnio 4,5 litra. Wydaje mi się że nawet 5 l to bardzo dobry wynik. Ale wiadomo że jest to średnie zużycie bo raz udało mi się wyjeżdzić 130 litrów w 11 godzin. Zaznaczam że silnik jest z turbo

tomekfigura2
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 23 Mar 2010 19:50
  • Miejscowość: Łaziska Górne
  • Pochwały: 1

Postprzez Klawek » 04 Sty 2011 13:15

Łukaszenkolbn napisał(a):przy stawce z mb na tylnej łyzce
Łukaszenkolbn napisał(a):12 godzin wykopie i zasypie około 100 mb rekord to 140 mb na głebokosc 2 metry pełny oskarpowany wykop plus półeczka z boku

moja maszyna spali przy konkret robocie ok 12l/godz akord !!
rekord - 12 godzin - 450mb wykopu głebokośc 2,2m - szerokośc 1,2m plus zasypanie i wyrównanie :lol:
tylko to nie jest kop ład :wink:
a kop ład palą średnio u mnie w firmie przy budowie dróg 5l/h do 9l/h tryb pracy mieszany
duże spalanie wystąpiło przy przeładunku gliny (zleżałej) 13l/godzinę pracy maszyny - praca przodem!!
i niech nikt nie pisze bzdur :!: że przy pracy intensywnej przodem jego maszynka spali 4l/h - niemożliwe :wall:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez hy mac » 04 Sty 2011 15:10

napisz jeszcze ile bierzesz za godzine pracy przy spalaniu 13l/h....aa i ile zarabia Twój operator...

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Łukaszenkolbn » 04 Sty 2011 16:07

Klawek bo dla niektórych norma to nie jest brana pod wzgledem ile sie pracowało na właczonej maszynie tylko ile sie pracowało plus ile sie stało i za ile godzin ktos zapłaci a to chyba normą nie jest pracujesz non stop całe 8 czy 10 godzin to dopiro wtedy wiesz ile w rzeczywistosci pali i to jest prawdziwa norma spalania :D

hy mac przeciez napisał stawka na akord no i widzisz własnie teraz wszystko powróciło do stawek teraz wiekszosc ludzi jak dzwoni za robota pyta sie o cene jak mówie 100 to zaczyna sie płacz ze inni biorą po 75 zł zawsze odpowiadam ze trzeba dzwonic do innych to teraz sobie przzelicz 75 na h paliwko 10 - 12 l na godzinke i ile ci zostaje

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez Klawek » 04 Sty 2011 22:57

hy mac napisał(a):napisz jeszcze ile bierzesz za godzine pracy przy spalaniu 13l/h....aa i ile zarabia Twój operator...

180 netto :mrgreen:
8zł mb plus zasypanie 4zł mb z akordu (praca w polu :wink: )
zarabiają od 12 do 20 netto - zależy który :wink:
Łukaszenkolbn napisał(a):ile sie pracowało na właczonej maszynie tylko ile sie pracowało plus ile sie stało i za ile godzin ktos zapłaci

zauważyłem - dużo tak liczy - co jest błędem
Łukaszenkolbn napisał(a): pyta sie o cene

przyjadę obejrzę podam cenę :wink:
robota musi byc minimum na tydzień - do mniejszych - szkoda czasu - niech robią kop-ład Ci co biorą 60 zł/h :crazy: i naciagają naiwnych na h - bo jakby mieli stanąc do konkretnej roboty u ludzi znających się na rzeczy za więcej by spalili :crazy:

Klawek
Operator

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 Lut 2007 20:21
  • Miejscowość: Mrągowo
  • Pochwały: 3

Postprzez Łukaszenkolbn » 05 Sty 2011 00:01

Klawek napisał(a):Ci co biorą 60 zł/h :crazy: i naciagają naiwnych na h - bo jakby mieli stanąc do konkretnej roboty u ludzi znających się na rzeczy za więcej by spalili :crazy:


nie pojechali by do domu bo albo ich ktos wygonił za sciemnianie albo duzo by dołozyli do interesu zresztą juz nie raz poprawiałem po gosciach roboty którzy robili za 60-70 zł i zostali zwolnieni :d lub niepodołali wyzwaniu szczególnie w niwelacjach

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez mechanior » 06 Sty 2011 15:14

robik napisał(a):Gorzej chyba wygląda jak po koparce za 100zł przyjeżdża koparka za 70zł i robi to szybciej i lepiej (nie ma lisingu więc nie musi siciemniać )


to nie wygląda gorzej tylko to jest paranoja i zaniżanie stawek, bo jeśli nie będzie można utrzymać nowoczesnego sprzętu to za chwile wszystkie roboty będą wykonywać 20 letnie heble cieknące gdzie tylko można, na starych silnikach poklejonych jak się da, walące w atmosferę koks, siarę i amoniak a do tego rozpadające się co chwilę przez co niestety "szybciej i lepiej" zaraz się skończy...

ale to off top zupełny i opisywane to już jest w kilku tematach na forum
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez mechanior » 06 Sty 2011 20:18

panowie, dyskusja wykracza poza temat i robi się przykra, zara wpadnie admin, zamknie temat i tyle z tego będzie... trzymajmy się wyników spalania paliwa przez wasze maszynki

aby jako tako wrócić do tematy spytam,
CZY ZAUWAŻACIE WYRAŹNE RÓŻNICE ZUŻYCIA PALIWA PRZY PRACY ZIMĄ I LATEM ??
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Łukaszenkolbn » 06 Sty 2011 23:36

no też to zauwazyłem niby przy odsniezaniu nie powinna bo snieg lekki ale zanim sie nagrzeje to troche minie

u was w odstojniuku przy wiekszych mrozach tez jest białe paliwo ja tankuje tylko na orlenie i zauwazyłem dopiero teraz co oni za paliwo dają :wall:


a co do stawek to jednak ceńmy sie panowie bo pracujemy po to zeby zyło sie nam lepiej

Łukaszenkolbn
Młodszy operator

  • Posty: 159
  • Rejestracja: 15 Lut 2010 00:25
  • Miejscowość: lublin
  • Pochwały: 1

Maszyna: 3cx liebherr312

Firma: spółka bez zadnej odpowiedzialnosci :)sieci wod-kan


Postprzez Jarewa » 07 Sty 2011 00:14

"Każdy orze jak może"

A co do spalania no cóz 100koni potrzebuje pić i do tego jeden garnek dodatkowo to wyniki się róznią.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 07 Sty 2011 00:48

a tak dokładniej ? powiedzmy styczeń w stosunku do lipca? ile litrów na godzinę więcej?
jaki silnik ?

Jarewa, jaki garnek więcej ? 5 cylindrów ?!? DEUTZ ???
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez prezes85 » 07 Sty 2011 01:20

jezeli tak strasznie patrzycie na spalanie to dlaczego nie kupujecie slabszej maszyny
sa jcb 3cx czy cat 422e co maja okolo 82KM i mało pala

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Postprzez mechanior » 07 Sty 2011 01:57

tylko wtedy nie da się robić... bo słaba jest....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej