wibako

Gnie się siłownik łyzki.

jaka może być przyczyna zgięcia się siłownika

Postprzez raf jcb » 08 Paź 2009 22:21

Witam wszystkich-jestem po raz pierwszy na tym forum i tak patrząc i czytając poszczególne posty-to może jakoś dam rade ze swoją starą86r.-JCB 3CX.Mam ją od niedawna i póki co mam problem z siłownikiem od przedniej łyżki(zamykanie-otwieranie)poprostu sie zgioł-skrzywił w dodatku bez obciążenia-raz wyprostowałem -porobiłem ze3tyg.znowu to samo(ale się już z tym liczyłem-wczoraj założyłem nowy-i dziś znowu się skrzywił-też bez obciążenia-co to może być za przyczyna?z góry dzięki

raf jcb
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Wrz 2009 11:11
  • Miejscowość: końskie

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 09 Paź 2009 09:25

Któryś zawór ARV trzyma na rozdzielaczu. Lub masz krzywe ramie ładowarki.
Ale po mojemu jest to wina zaworu.
Wezwij serwis niech zmierzy ciś i sparwdzi

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez hy mac » 11 Paź 2009 08:02

Opisz dokladnie w ktorym momencie sie to dzieje?
Nie czasem jak masz przednią łyche odwróconą tak,że obydwa lemiesze (górny i dolny)leżą na ziemi i chcesz podnieść ją do góry?

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez raf jcb » 18 Paź 2009 12:33

sory,że dopiero teraz ale mnie nie było-co prawda narazie działam na tym lekko skrzywionym siłowniku i nic się nie dzieje, ale to coś będzie z hydrauliką albo z samym siłownikiem jest coś nie tak-(bo nawet gdy go wypne od strony łyżki-to gdy chce ją otworzyc to prawy siłownik bez problemu się wysuwa lekko nawet gdy musi zasterować łyżką, a jak sie skończy to dopiero z bólem wysuwa się ten uszkodzony), a może to najprościej przewód w środku się rozwarstwił i stawia opór-myśle przepiąć przewody albo zamienić siłowniki z lewej na prawą strone ale boje się, że może się skrzywić ten drugi, jutro będe miał troche czasu to się z tym pobawie i dam znać co wywnioskowałem-chyba,że jeszcze któryś z kolegów coś podpowie-pozdro
Ostatnio edytowany przez raf jcb, 20 Paź 2009 16:58, edytowano w sumie 1 raz

raf jcb
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Wrz 2009 11:11
  • Miejscowość: końskie

Postprzez hy mac » 18 Paź 2009 19:03

raf jcb napisał(a):sory,że dopiero teraz ale mnie nie było-co prawda narazie działam na tym lekko skrzywionym siłowniku i nic się nie dzieje-ale to coś będzie z hydrauliką albo z zamym siłownikiem jest coś nie tak-(bo nawet gdy go wypne od strony łyżki-to gdy chce ją otwożyc to prawy siłownik bez problemu się wysuwai lekko nawetgdy musi zasterować łyżką a jak sie skończy to dopiero z bólem wysuwa się ten uszkodzony)-a może to najprościej przewów środku się rozwarstwił i stawia opór-myśle przepiąć przewody albo zamienić siłowniki z lewej na prawą strone ale boje się ,że może się skrzywić ten drugi-jutro będe miał troche czasu to się z tym pobawie i dam znać co wywnioskowałem-chyba,że jeszcze któryś z kolegów coś podpowie-pozdro



to normalne ze jak wypniesz silowniki od łyżki to najpierw sie wysunie ten nie skrzywiony,są one podłączone z jednej lini ktora rozchodzi sie na lewy i prawywięc najpierw wysunie sie ten który ma mniejszy opór.opisz w jakiej sytuacji ci go wygieło ... ja obstawiam ze zawor w rozdzielaczu nie puszcza z powrotem oleju z pod tłoka.

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Janusz1978 » 18 Paź 2009 20:15

Dobrze by bylo jak bys sprawdzil cisnienia wychodzace i wchodzace jednoczesnie na oba silowniki.
Ogladnij rurki ktore ida na oba silowniki.
Tez przypuszczam ze masz przytkany odplyw z tego co ci go wygielo (starczy pomyslec czy przy wpychaniu na dlugim wysiegu silownika wygnie czy jak ci go wypycha. Jak chowa to jest wyciagniety silownik i go pcha, a jak ma gdzies zablokowany wylot z silownika to automatycznie moze go giac na bok i przy pomocy nacisku drugiego za posrednictwem szczeki). Z drugiej strony jesli oba wtedy maja duze ciazenia to powinien zadzialac zawor przeciazeniowy.
pzdr

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez andrzejz » 18 Paź 2009 21:36

Moim zdaniem przyczyna nie tkwi w rozdzielaczu ani w żadnym zaworze. Znam przypadek skrzywienia się siłownika bo przy montażu pomylono przewody, coś musiało puścić, skrzywił się siłownik. Może akurat w twoim przypadku właśnie o to chodzi.
Powodzenia.
POZDRAWIAM.

andrzejz
Pomocnik operatora

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 17 Lut 2007 20:35
  • Miejscowość: z pod tarnowa
  • Pochwały: 2

Postprzez hy mac » 18 Paź 2009 22:48

Ja niestety znam to z własnego doświadczenia.Wygieło mi siłownik,miałem położony przód dwoma lemieszami na ziemi(górnym i dolnym) przy podnoszeniu do góry w pewnym momencie łycha jest max podwinieta(siłowniki wysunięte maksymalnie),wtedy olej z pod tłoka powinien sie cofnąć.jezeli zawór go nie puści siłownik się wygnie przy dalszym podnoszeniu przodu.

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez excavar » 19 Paź 2009 15:28

andrzejz napisał(a):Moim zdaniem przyczyna nie tkwi w rozdzielaczu ani w żadnym zaworze. Znam przypadek skrzywienia się siłownika bo przy montażu pomylono przewody, coś musiało puścić, skrzywił się siłownik. Może akurat w twoim przypadku właśnie o to chodzi.
Powodzenia.
POZDRAWIAM.



To ciekawe co piszesz:)
Zawory na 100% znany temat w niejednej maszynie tak było.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez raf jcb » 19 Paź 2009 22:37

kolego hy mac-właśnie,że wysuwa najpierw ten siłownik co jest podpięty do łyżki i ma obciążenie a ten odpięty jest tylko troche skrzywiony niezauważalnie(wyprostował sie sam)więc powinien on sie pierwszy wysunąć-moim zdaniem-też myśle,że to zawór-ale znowu dziś nie miałem jak tego sprawdzić.a te dwa przypadki jak to się stało,były jednakowe-jak siłowniki się wysuwały-czyli jak łyżke chciałem otwożyć(i nic w niej nie było)-chociarz za drugim razem-przymierzałem się do wyrównania drogi usypanej kruszywem otworzyłem szczęke i chciałem ją położyć i trach siłownik zgięty.A ten zawór jak sprawdzić-i czy da się to jakoś wyreglować czy trzeba wymieniać-jakie są tego koszty.

raf jcb
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Wrz 2009 11:11
  • Miejscowość: końskie

Postprzez excavar » 19 Paź 2009 23:52

A ten zawór jak sprawdzić-i czy da się to jakoś wyreglować czy trzeba wymieniać-jakie są tego koszty.

Trzeba wymienić.
Podaj nr maszyny to sprawdzimy ile wyniesie cię zawór ARV i MRV.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez raf jcb » 28 Paź 2009 20:40

witam wszystkich-wróce co do tego mojego nieszczęsnego siłownika-otóż był "servis" pomierzyli,popatrzyli,posprawdzali-i.... stwierdzili z hydrauliką jest wszystko wporządku-przyczyne widzą w nadmiernych luzach na mocowaniu siłownika-praktycznie wszędzie są :lol: fakt,że i tak mam w zamiarze to zrobić ale czy jak to zrobie-zregeneruje siłownik i będzie ok.to jak narazie nie jestem do tego przekonany.Pozdrawiam.

raf jcb
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 13 Wrz 2009 11:11
  • Miejscowość: końskie

Postprzez Jarewa » 28 Paź 2009 22:38

Kolego a ze sie tak spytam czy poprzednio był nowy siłownik czy tylko zregenorowany?

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez hy mac » 28 Paź 2009 22:39

Nie mam pojęcia co mogą mieć wspólnego luzy z wyginaniem siłownika.Jakieś bzdury opowiadają.ile Cie ta bajka kosztowała?

Awatar użytkownika
hy mac
Młodszy operator

  • Posty: 183
  • Rejestracja: 21 Lut 2007 00:04
  • Miejscowość: dolnyśląsk
  • Pochwały: 1

Maszyna: JCB 3CX


Postprzez Jarewa » 28 Paź 2009 22:48

excavar napisał(a):
andrzejz napisał(a):Moim zdaniem przyczyna nie tkwi w rozdzielaczu ani w żadnym zaworze. Znam przypadek skrzywienia się siłownika bo przy montażu pomylono przewody, coś musiało puścić, skrzywił się siłownik. Może akurat w twoim przypadku właśnie o to chodzi.
Powodzenia.
POZDRAWIAM.



To ciekawe co piszesz:)
Zawory na 100% znany temat w niejednej maszynie tak było.


A ja znam temat 200% znany o złej wykonanej regeneracji złych użutych materiałach i temat może sie ciagnąć i ciągnąć.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez andrzejek426 » 05 Lis 2009 16:51

raf jcb, bardzo bym prosil o twój numer telefonu chetnie z toba wymienie sie informacjami bo mam taki sam problem... andrzej moj telefon to 503932350 :woot:

andrzejek426
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Paź 2009 16:36
  • Miejscowość: Chojnice

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej