wibako

Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez Contractor » 29 Paź 2009 19:35

Potrzebuje pomocy JCB 3CX Contractor 2000r.
Od jakiegoś czasu maszyna działa tylko na żółwiu, stało się to w jednym dniu.
Wymieniłem elektromagnez z zaworem i nie pomogło. Czy możliwe, że padła jedna sekcja pompy? Informuję, że zębatych pomp nie regenerują a najtańsza w Interhandlerze 5000zł netto, czy może coś w roździelaczu. Jeśli ktoś wie co się stało to niech pomoże.
Tylną łyżką, żeby uzyskać jakąś szybkość trzeba 2000 obrotów.

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez siekla1 » 29 Paź 2009 20:46

Kolego zobacz czy przypadkiem nie przyciął Ci się pedał od teleskopu, czasami tak bywa słychać wtedy buczenie i są strasznie spowolnione ruchy. Trochę to prymitywna podpowiedź ale kiedyś nam się coś takiego zdarzyło i też zdawało nam się, że to żółw się załączył :mrgreen:

siekla1
Operator

  • Posty: 453
  • Rejestracja: 23 Lis 2008 18:23
  • Miejscowość: Bytom
  • Pochwały: 5

Postprzez excavar » 29 Paź 2009 21:02

Nie jeden interhandler jest na rynku.
Po drugie to zacznij od pomiaru ciśnień oraz zmierzeniu wydatku pompy zębatej.
Jak podasz mi jakie są ciśnienia na zduszaniu i jaki jest przepływ , to będę w stanie coś pomóc, ale bez takich podstawowych informacji możemy się tylko domyślać.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Contractor » 30 Paź 2009 18:21

Dziękuje za odpowiedzi. Pedał nie jest przycięty, a jeśli chodzi o drugą odpowiedź to jeśli miałbym zegar i znał ciśnienia to pewnie nie szukał bym pomocy w internecie. Chodziło mi o to, że może ktoś miał taki przypadek. Rozmawiałem z jednym operatorem JCB, który ma taki sam problem i też nie wiem co jest grane. Dodam tylko, że koparka podnosi tyle samo co przedtem tylną czy przednią łyżką tylko wolno. Zarówno u niego jak i u mnie rozdzielacz przedniej łyżki jest mokry i trudno dociec gdzie się leje.

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez excavar » 31 Paź 2009 12:08

Contractor, Pamiętaj usterka usterce nie równa:)
Bierz mechanika z zegarami i do dzieła.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Contractor » 07 Lis 2009 19:47

Znalazłem w końcu przyczynę wolnych ruchów, jakby na żółwiu. W rozdzielaczu przedniej łyżki u samej góry pod podłogą są dwa zawory przeciążeniowe, trzeba odkręcić ten pierwszy od strony skrzyni biegów na klucz 26, wyjąć go na końcu tego zaworu są dwa oringi plastikowy i gumowy ( były ścięte), żeby nie dostawać się od góry odkręciłem go do lusterka trwało to z wymianą 20 min i jest ok, działa żółw i szybkie ruchy.
Pozdrawiam.

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez mechanior » 08 Lis 2009 22:22

i tak sam osobiście do tego doszedłeś ? gratuluję...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez Zibijab » 23 Lut 2011 14:35

Contractor, Contractor,
Witam Kolego
Mam jcb contracor 2004 r i mam podobne objawy jak opisywane przez Ciebie( chodzi o żółwia) sprawdziłem zawory przeciążeniowe tam przy przednim rozdzielaczu są dwa jeden od góry a jeden od dołu . Oringi nich są jakby całe czy możliwe jest że przepuszcza przez nie czy wymiana na nowe coś da?
ZIBI

Zibijab
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 Sty 2008 20:11
  • Miejscowość: Świdnica

Postprzez dawidg2 » 23 Lut 2011 14:56

Oringi dużo nie kosztują a jakby miało pomóc to można wymienić.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez michal_pt » 19 Lut 2013 00:52

odgrzeje troche tamat. a dokładnie mam ten sam problem z Koparko ładowarka Jcb 3cx Contractor 2004 rok tyle ze u mnie sterowanie jest na dzojach hydraulicznych. nazwa przy nich to REXROTH, dokładnie nie pamietam. szukalem dzis zaworu od żółwia ale za bardzo znalesc do nie moglem. dana maszyna tez bedzie mogła miec uszkodzone te oringi na przednim rozdzielaczu co koledzy pisali wyzej? w tym samym miejscu sie znajduje? jak tak to jutro szukam i wyciagam. pozdrawiam

michal_pt
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 12 Mar 2008 11:45
  • Miejscowość: piotrków tryb

Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez marcin.jasinski2 » 21 Lut 2013 19:41

Przyjrzyjcie się zaworom przeciążeniowym na przednim rozdzielaczu zaraz przy zaworze z cewką. U mnie pękła sprężynka w zaworze z cewką i kawałek jej zablokował przeciążeniówkę. Objawy identyczne jak wasze, jak przeciążeniówka będzie leciała w h... to takie objawy będą.

marcin.jasinski2
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 10:12

Maszyna: JCB Cat


Re: Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez max-bud 23 » 27 Wrz 2017 21:26

ja tez mam problem tyle ze mi stanela calkowicie hydraulika nie ma zadnych ruchow

max-bud 23
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 26 Wrz 2017 21:36

Maszyna: koparko ladowarka JCB3CX

Firma: MAX-BUD


Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez mechanior » 29 Wrz 2017 19:16

To masz inny problem więc stosuj się do regulaminu.
Temat ma prawie 5 lat!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez Sayfonf » 02 Paź 2017 18:32

Witam. U mnie w 3cx na jojach jest podobny problem. Slaba i wolna hydraulika w szczegolnosci na tylnym ramieniu. Wezwalem na pomoc IH z Poznania. Przyjechali, zrobili pomiary i wyszlo im ze pompa hydrauliczna do wymiany. Za kilka dni przywiezli i przelozyli pompe po czym sami zauwazyli ze nie ma poprawy, wiec kazalem zalozyc im swoja pompe ktora dawala zblizone cisnienia do nowej czyli okolo 240atm. na zblokowaniu funkcji. Mechaniorzy stwierdzili wiec ze przyczyna tkwi w przednim rozdzielaczu ktory prawdopodobmoe ma jakis przeciek wew. i gubi cisnienie. Rozdzielacz byl tez caly mokry, wiec zgodzilem sie na jego wymiane. Po nastepnych kilku dniach przyjechali z kompletnym nowym rozdzielaczem i wymienili. Efekt bez zmian. Maszyna dalej wolna i slaba. Ponioslem znaczace koszty wiec sie juz wkurzylem. Mechanicy z IH rowniez rozlozyli rece i stwierdzili ze w terenie nie podolajai musza zabrac maszynę na servis. No i zabrali. Dlubali prawie miesiac i stwierdzili ze zawor zolwia do wymiany wiec kazalem wymienic i maszyna wrocila. Byla lekka poprawa, ale po kilku dniach wszystko powrocilo do stanu sprzed naprawy. Zadzwonilem z reklamacja, przyjechali i stwierdzili ze nie wiedza jiz co moze byc. Szlag mnie trafil!!!! Pogonilem ich! Dodam, ze za pierwszym razem jak przyjechali wymienili wszystkie filtry i oleje. Teraz dodatkowo juz sam wymienilem zawor priorytetowy i dalej brak poprawy. Ratujcie prosze bo juz nie wiem co jeszcze moge wymienic.zauwazylem rowniez ze czasem wysow ramienia dziala szybciej a czasem wolno. Najgorzej jest z podnoszeniem glownego ramienia a gdy wspomagam sie krotkim ramieniem to opada ramie glowne. Przy zablokowaniu kazdej z funkcji lub gdy hydraulika ma troszke wiekszy opor czy przy podnoszeniu tylem czy przodem to wydobywa sie dzwiek jakby jeczenie. Maszyna jest z 2006r i jest na joystikach.

Sayfonf
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 02 Paź 2017 10:51

Maszyna: Jcb 3cx

Firma: Szb


Problem z hydrauliką, wolne ruchy

Postprzez zeppelin zm 15 » 02 Paź 2017 20:01

Nowy temat kolego !
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej