wibako

Problemy z wspomaganiem, antyczne 3cx

Problemy z wspomaganiem, antyczne 3cx

Postprzez cybaru » 29 Paź 2009 19:49

Witam wszystkich, jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o koparko-ładowarki i jednocześnie od niedawna jestem posiadaczem antycznego 3cx (lata 80-te).
Mój problem dotyczy tego iż niedawno nagle zaczęło szwankować wspomagania objawia się to tym że:
Kiedy maszyna jest zimna wspomaganie praktycznie nie istnieje, muszę się właściwie z nim siłować. Strasznie mocne bicia na kierownicy
Jak maszyna pochodzi przez dłuższy czas to sprawa wygląda lepiej, w czasie jazdy da się skręcać jedną ręką.
Kiedy maszyna jest rozgrzana i zgaszę ja na chwilkę i zaraz ponownie odpalę przez krótki czas wspomaganie działa.
Na wyłączonej koparce mogę skręcać kołami w obu kierunkach, płynnie ale z oporem. (w tym przypadku koła w powietrzu oczywiście)

Jednocześnie chciałem się dowiedzieć czy ktoś dysponuje jakąkolwiek dokumentacją do tej kop/ład jej nr seryjny to: 3cx 296879/8/is

cybaru
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:48
  • Miejscowość: Dolnośląskie

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 29 Paź 2009 21:07

cybaru napisał(a):Jednocześnie chciałem się dowiedzieć czy ktoś dysponuje jakąkolwiek dokumentacją do tej kop/ład jej nr seryjny to: 3cx 296879/8/is

Do takiej starej babci możesz dostać jedynie katalog części o DTR zapomnij.
Wydaje mi się ,że może to być wina zaworu pierszeństwa.
Możesz sprawdzić ciśnienie na układzie skrętnym Orbitrol i siłownik skrętu?

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez marino33 » 03 Lis 2009 15:23

siłowniki skrętu możesz sobie odpuścić, jeśli coś jest z nimi nie tak maszyna "pływa" podczas jazdy. skup sie na orbitrolu. przy takich objawach 99 procent to wymiana orbitrola.
Naprawy maszyn tel.507363297

marino33
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 03 Lis 2009 13:45
  • Miejscowość: warszawa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej