wibako

Tylny siłownik ramienia głównego.

Tylny siłownik ramienia głównego.

Postprzez Contractor » 15 Lis 2009 17:04

Mam pytanie. Czy JCB produkuje siłowniki z tzw. zwalniaczem? W innych maszynach jeśli kończy się tłok to zadziała zwalniacz i podnoszenie samoczynnie zwolni. W JCB jeśli jesteś zajęty kopaniem i nie obserwujesz, że tłok się kończy trzeba uderzyć siłą w ogranicznik. Dla mnie jest to duży feler JCB, co Wy na to? (Chodzi mi o tylny siłownik ramienia głównego)

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 15 Lis 2009 17:08

Można uzyskać taki efekt dzięki zaworom w rozdzielaczu i zamkom na siłowniku.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Jarewa » 15 Lis 2009 21:37

Nie wiem jak inni ale ja w obu maszynach z 2004r i 2008r mam te owe zwalniacze w tylnum osprzęcie oprucz zamknięcia i otwarcia łyzki. Przedni osprzet nie ma tylko na krokodylku.


I nie sądzeę żeby jakiś zamek pomógł to jest na zasadzie budowy siłownika w odpowiednim miejscu wlot i wylot.Tak że gdy tłoczysko dochodzi do penego miejsca to zamyka.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 16 Lis 2009 01:10

w siłownikach koparko-ładowarek stosuje się zazwyczaj iglice hamujące zamontowane w śrubie tłoka ograniczające wypływ dla ruchu w kierunku nasady cylindra (chowanie tłoczyska) w drugą stronę zadziała pierścień ograniczający przepływ zamontowany na tłoku i odpowiednio usytuowany wlot oleju od strony głowicy/dławicy ale to rozwiązanie z większych maszyn np koparek kołowych praktycznie nie stosowane w koparko-ładowarkach
tak jak pisze kolega jarewa efekt hamowania raczej nie jest realizowany za pomocą funkcji rozdzielacza czy zamków hydraulicznych acz spotkałem się z ogranicznikiem szybkości zamykania/otwierania na zasadzie systemu cięgien połączonych z odpowiednimi suwakami rozdzielacza (ładowarka Michigan)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez excavar » 16 Lis 2009 10:59

Oto mi właśnie chodzi kolego mechanior.
Tylko to możesz domontować samemu.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez Contractor » 16 Lis 2009 21:34

Dziękuje za te odpowiedzi. Kupno innego siłownika to duży wydatek, czy do starego, jeśli można nazwać go starym 2000r dało by się zamontować taki zwalniacz i gdzie by to zrobili i za ile? Jeśli chodzi o zamek to próbowałem założyć, ale to nie daje tego efektu zwolnienia. Zamek silnie blokuje przepływ oleju dusząc wręcz silnik, po za tym mając zamek nie można uderzyć ramieniem aby rozbić jakieś betony. A może by spróbować założyć odwrotnie siłownik? Chociaż jeśli nie ma zwalniacza to pewnie w obie strony.
Pozdrawiam i wymyślcie jakiś tani sposób.

Contractor
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 25 Paź 2009 12:23
  • Miejscowość: Kraków

Postprzez Jarewa » 16 Lis 2009 22:02

Oj nie uwierzysz mechanior nawet przypominiałem sobie że i w białorusce pare siłowników miało to :D

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez mechanior » 16 Lis 2009 23:18

Jarewa, wcale się nie dziwię, nasi wschodni bracia mieli czasem niezłe pomysły a nawet jeśli tylko je kopiowali to wybierali sobie dobre wzory
Contractor musiałbym obejrzeć taki siłownik przed wydaniem ostatecznego werdyktu czy cała zabawa jest w ogóle warta zachodu (specjalizuję się w CATach i tam znam konstrukcję na pamięć) ale wydaje mi się to zbyt skomplikowane do zrobienia w już istniejącym siłowniku
jeśli zamek powoduje znaczne spowolnienie pracy to znaczy że ma zbyt mały przepływ (trzeba go wyregulować lub zmienić model)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej