wibako

łyżka pływająca, samopoziomująca, srs

łyżka pływająca, samopoziomująca, srs

Postprzez fipa14 » 09 Gru 2009 23:03

jestem laikiem w sprawach technicznych i w związku z tym mam kilka pytań.co oznaczają terminy: łyżka pływająca, samopoziomująca, srs? o co w tym wszystkim chodzi? bo tak czytam i mało co rozumiem... proszę mi też napisać jak się dany tryb uruchamia? dziękuję

fipa14
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 30 Wrz 2009 13:23
  • Miejscowość: lubelskie

Reklama

simmet

Postprzez dzinks » 09 Gru 2009 23:27

W koparkach JCB 3CX 4CX SRS (smooth ride system) i plywająca łyzka to to samo określenie, włacza sie to klawiszem na bocznym panelu jest tam narysowana łyżka a pod nią taka literka s przewrócona, a jezeli chodzi o samopoziomowanie to moze oznaczac powrót do pozycji ładowania, tez jest na bocznej konsoli klawisz którym sie aktywuje ta funkcje, a działa w ten sposób ze powiedzmy jak wysypiesz łyżke przednią z urobkiem na samochód, bierzesz dzwignie ładowarkową maksymalnie do siebie, tj do siedzenia i ona tam zostanie dopóki łyzka nie powróci do pozycji załadunkowej
Mam nadzieje ze coś skumasz z tego tłumaczenia!
pozdro
Ogień na tłok

Awatar użytkownika
dzinks
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 09 Gru 2009 20:25
  • Miejscowość: warmia i mazury

Postprzez serwusss » 10 Gru 2009 18:02

SRS to nie to samo co łyżka pływajaca!!!SRS jest to to samo co ride cotrol,z tym ze srs dziala pod lyzka wypelniona urobkiem.Słuzy do poziomowania łyzki z urobkiem przy jezdzie z wieksza predkoscia.Lyzka plywajaca jest czwartym polozeniem rodzielacza.Łyzke plywajaca uruchamiasz przez popchniecie josticka maksymalnie do przodu.nastapi "zablokowanie" przy łyzce opartej o grunt i przy jezdzie do tylu lyzka "plywa" wzgledem ziemi.Ride control uruchamia sie klawiszem.nie wiem jak jest z SRS ale podejrzewam ze tez jest to klawisz.Moja maszynka tego nie posiada :cry:

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Postprzez bundi » 10 Gru 2009 18:38

SRS to nic innego jak poduszka powietrzna :mrgreen:

bundi
Operator

  • Posty: 275
  • Rejestracja: 25 Sty 2008 20:10
  • Miejscowość: Twierdza Wrocław
  • Pochwały: 6

Maszyna: New Holland B115B
Wacker Neuson 1703

Firma: usługowa


Postprzez Jarewa » 10 Gru 2009 22:11

serwusss napisał(a):SRS to nie to samo co łyżka pływajaca!!!SRS jest to to samo co ride cotrol,z tym ze srs dziala pod lyzka wypelniona urobkiem.Słuzy do poziomowania łyzki z urobkiem przy jezdzie z wieksza predkoscia.Lyzka plywajaca jest czwartym polozeniem rodzielacza.Łyzke plywajaca uruchamiasz przez popchniecie josticka maksymalnie do przodu.nastapi "zablokowanie" przy łyzce opartej o grunt i przy jezdzie do tylu lyzka "plywa" wzgledem ziemi.Ride control uruchamia sie klawiszem.nie wiem jak jest z SRS ale podejrzewam ze tez jest to klawisz.Moja maszynka tego nie posiada :cry:



Potwierdzam to! może tylko nie względem ziemi Bo można to róznie nazywać. Ja bym to raczej nazwał jednostajnym naciskiem łyżka-ziemia. Super sprawa mieć to :D

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez serwusss » 10 Gru 2009 22:49

Lyzka plywajaca tak :D bardzo fajna rzecz :D na srs mozna oszczedzic ramie ladowarkowe,srs zastal zaprojektowany aby ramiona ladowarkowe ulegaly rzadziej peknieciom chyba

serwusss
Młodszy operator

  • Posty: 175
  • Rejestracja: 30 Maj 2009 20:33
  • Miejscowość: Pabianice

Postprzez dawidg2 » 10 Gru 2009 23:01

SRS żeby się urobek niewysypywał z łyżki podczas jazdy po dziurawym placu budowy

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez excavar » 11 Gru 2009 00:17

fipa14, był już podobny temat, zanim napiszesz nowy post sprawdź czy nie ma podobnego tematu na forum.
Oto jeden z podobnych tematów : http://kopaczka.pl/viewtopic.php?t=6136&highlight=srs

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Re: łyżka pływająca, samopoziomująca, srs

Postprzez mireksm » 19 Gru 2009 22:33

SRS tutaj masz filmik co daje srs. Przypuszczam że jest tam akumulator hydr.


http://www.youtube.com/watch?v=wTD7M5pP_5Q

mireksm
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 Cze 2009 21:17
  • Miejscowość: pl

Postprzez yamah » 19 Gru 2009 22:53

mireksm
PostWysłany: Dzisiaj 21:33 Temat postu: Re: łyżka pływająca, samopoziomująca, srs
SRS tutaj masz filmik co daje srs. Przypuszczam że jest tam akumulator hydr.
Tak jest akumulator :!: tylko że gazowy :idea:
ŻYCIE BEZ MARZEŃ JEST NIC NIE WARTE--DLATEGO NALEŻY JE SPEŁNIAĆ

Awatar użytkownika
yamah
Młodszy operator

  • Posty: 151
  • Rejestracja: 21 Lut 2009 21:40
  • Miejscowość: Ostrowiec

Postprzez excavar » 19 Gru 2009 23:03

Gazowo olejowy na zasadzie poduszki działa tam membrana.

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez wojtec » 16 Paź 2010 21:57

witam. a czy orienyuje sie ktos czy mozna jezdzic na łyżce pływającej z urobkiem czy tylko z pustą :?: pozdrawiam :lol:

wojtec
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Paź 2010 21:29
  • Miejscowość: warta

Postprzez Jarewa » 16 Paź 2010 22:10

Teoretycznie w DTR pisze że ten system jest po to by nie gubić materiał z łyżki podczas przejazdów (transportu materiału). Nawet w IH jest filmik o tym systemie i pokazane z ładunkiem.

Lecz jak był u mnie serwisant to powiedział żeby lepiej oszczedzać bo są bardzo częste przypadki kiedy rozwala niszczy akumulatro ciśnienia.

Ale ja używam cały czas prawie. Tylko podczas stabilizacji pod kopanie wyłaczam i jeżeli biore na widły wiecej niż 1,5t. I jakoś na starszej wytrzymuje już 6Lat.

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2807
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez wojtec » 18 Paź 2010 23:04

czyli smiało moge urzywac łyżki pływającej podczas przewożenia urobku ?

wojtec
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 16 Paź 2010 21:29
  • Miejscowość: warta

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej