wibako

Jak odpowietrzyć hamulce ?

Postprzez Jarewa » 19 Kwi 2007 20:03

pytanie z innej beczki.. wie ktoś jak dobrze odpowietrzyć hamulce??

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Reklama

simmet

Postprzez Hipo » 20 Kwi 2007 12:12

Bardzo prosto, musisz mieć drugą osobe do pomocy która będzie siedziała w kabinie i naciskała pedał hamulca.

1. Napełniamy zbiorniczek płynu do pełna
2. odkręcamy odpowietrznik na chwile i pozostawiamy, teoretycznie płyn pod własnym ciężarem powinien spłynąć przewodami w dół (grawitacja), zakręcamy odpowietrznik
3. naciskamy kilkukrotnie pedał hamulca i trzymamy - w tym czasie poluzowujemy odpowietrznik, zacznie mam wypluwac powietrze i płyn, zakręcamy
4. ponownie przepompowujemy pedałem, wciskamy i trzymajać pedał luzujemy odpowietrznik.

Kroki 3 i 4 powtarzamy aż do skutku czyli aż do momentu kiedy z odpowietrznika będzie nam wyrzucać czysty płyn bez bąbli powietrza. Operacje powtarzamy dla każdego koła wyposażonego w hamulce. Dodam że dla pewności należy powtórnie oblecieć jeszcze wszystkie koła i sprawdzić dla pewności czy jeszcze gdzieś w układzie nie znajduje się powietrze.

Na odpowietrznik możemy założyć weżyk który będzie nam łapał płyn do jakiejś butelki żeby nie rozlewać po podłożu chociaż wiem że odpowietrzanie bez wężyka jest wygodniejsze.

Operacje całą przeprowadzamy bez uruchamiania silnika, nie ma potrzeby aby wspomagać się serwem, w zupełności wystarczy siła mięśni. Dodatkowo ważne jest żeby moment kiedy luzujemy odpowietrznik trwał tylko chwile kiedy wycieka nam płyn żeby nie pozowlić na przerwe w wyciekaniu i dostanie się powietrza przez odpowietrznik.

Starałem się opisać to w możliwie zrozumiały sposób, procedura naprawde łatwa i myślę że dasz sobie rade.

Awatar użytkownika
Hipo
Fachoperator

  • Posty: 922
  • Rejestracja: 18 Kwi 2007 21:05
  • Miejscowość: Jarosław
  • Pochwały: 9

Maszyna: 3CX Contractor '08
4CX Sitemaster '07
8030 ZTS '06

Firma: ..,,__--(::) - -__,,..


Postprzez Jarewa » 20 Kwi 2007 19:34

No to to ja może i wiedziałem..jesli jest tak jakmuwisz to gdzie jest ten odpowietrznik?? bo ja go nie widze

Jarewa
Fachoperator

  • Posty: 2789
  • Rejestracja: 09 Sie 2006 22:04
  • Miejscowość: DOLNOSLASKIE
  • Pochwały: 56

Postprzez Grześ » 20 Kwi 2007 19:55

jest na górze tego dekielka do którego wchodzi przewód chamulcowy

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 599
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez bazi » 20 Kwi 2007 20:11

zeby dobrze odpowietrzyc hamulce nie mozemy pompowac pedałem nerwowo bo wysiłek pojdzie na marne (naciskamy powoli, płynnie i do konca) oraz zwalniac pedału hamulca przy odkreconym odpowietrzniku poniewaz pompa tworzy wtedy podcisnienie i zasysa powietrze przez odpowietrznik do przewodu a najlepiej sie przed tym ustrzec zakładajac cienki wezyk na odpowietrznik i zanuzajac go w butelce z płynem hamulcowym (dobrze zeby była przezroczysta widac wtedy uciekajace babelki powietrza - mysle ze najlepsza bedzie tu butelka po wodce ktorej nie powinno wam brakowac :lol: ) pozdro

bazi
Operator

  • Posty: 277
  • Rejestracja: 25 Paź 2006 20:14
  • Miejscowość: W-wa

Postprzez tomec » 20 Kwi 2007 20:45

o dobrze wiedziec bo w mechanice jestem slaby

Awatar użytkownika
tomec
Fachoperator

  • Posty: 936
  • Rejestracja: 20 Kwi 2007 19:16
  • Miejscowość: Ye2bne

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej