wibako

Problem z wsuwaniem się podpory w JCB

Problem z wsuwaniem się podpory w JCB

Postprzez kacper16 » 18 Lut 2010 23:19

Witam. Wczoraj zauważyłem, że nie chce się wsunąć (schować) całkowicie podpora-wysuwa się cała, a do całkowitego wsunięcia brakuje około 30cm. Na razie tylko tyle co umożliwia jazdę, ale gorzej jak dojdzie do momentu, że i jazda nie będzie możliwa-co może być tego przyczyną. JCB jest z 86r. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez kacper16, 28 Lut 2010 10:26, edytowano w sumie 1 raz

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Reklama

simmet

Postprzez dawidg2 » 18 Lut 2010 23:44

pewnie masz błoto w niej. Jak się nic innego nie dzieje jak np opadanie lub puszczanie jak masz maszynę podniesioną.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Postprzez SOK » 19 Lut 2010 00:26

zajrzyj sobie od góry czy niema błota (lodu)w tych warunkach masz na pewno wszystko zamarznięte.ja zrobiłem tak że wziąłem gorącą wodę z bojlera i lałem dotąd aż wspora zrobiła się lekko ciepła a później drut 10 i szurałem aż woda zaczęła wylatywać dołem później tylko dobrze wypłukać błotko i z głowy .w sezonie co jakiś czas też jest dobrze to wszystko przepłukać

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Postprzez bartifeeli » 19 Lut 2010 01:18

ja to mialem tak zapakowane tłucznia miedzy silownik a podpore, że musialem lać wode i walić młotem w rame przez kilkadziesiat minut... ale wyszło i teraz raz na pol roku czyszcze srodek.
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez kacper16 » 19 Lut 2010 10:27

Też tak podejrzewałem, że coś podeszło, tym bardziej, że od góry jest otwarte (nie ma żadnych dekli przykrywających) z tym, że jakby podmarzło to raczej w oby dwu-jak tam zaglądałem do środka to fakt stała tam woda ale w drugiej też.
bartifelli-"raz na pół roku czyśćić"

chyba nie masz na myśli, żeby wyciągać całą podpore z ramy? -a może i to by się od czasu do czasu przydało-zwłaszcza, że maszyna dawno już jest pełnoletnia :lol: to jakieś oględziny by nie zaszkodziły. Dzięki za podpowiedzi jak ściągne maszyne na baze to się tym zajme. Pozdrawiam
Ostatnio edytowany przez kacper16, 28 Lut 2010 10:29, edytowano w sumie 1 raz

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Postprzez bartifeeli » 19 Lut 2010 10:33

Nie no wysuwam lekko łape i w srodek leje wode zeby namiękło a po czasie samo wyleci ;) Wyjąc podpory to nie duzo roboty ;)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez kacper16 » 26 Lut 2010 10:10

wróce do tej podpory-tak jak pisaliście troche słoneczka wyszło i podpora się cofa,wczoraj sprowadziłem maszyne na baze to już działała normalnie-teraz gorsz sprawa za którą musze się brać to tulejowanie.Dzięki i pozdrawiam

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Postprzez SOK » 27 Lut 2010 13:56

tylko wyczyść te podpory bo w środku teraz masz błoto i za jakiś czas porysują się tłoczyska

SOK
Młodszy operator

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 10 Sty 2008 23:08
  • Miejscowość: mazowieckie
  • Pochwały: 1

Postprzez kacper16 » 28 Lut 2010 12:01

ok.dzięki

kacper16
Pomocnik operatora

  • Posty: 69
  • Rejestracja: 23 Sty 2010 15:13
  • Miejscowość: Końskie

Maszyna: JCB 3CX

Firma: RAV KOP-BUD


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej