wibako

JCB 3CX sitemaster elektryka

JCB 3CX sitemaster elektryka

Postprzez ludvig » 20 Lut 2010 16:03

Witam. W w/w maszynie z 1997 roku. Topią i palą się wszystkie kable z oznaczeniem minusowym (GND). Czy ktoś może mi powiedzieć jaka może być przyczyna???
Ostatnio edytowany przez ludvig, 28 Lut 2010 10:35, edytowano w sumie 1 raz
ludvig

ludvig
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Lip 2008 23:55
  • Miejscowość: Goleniów

Reklama

simmet

Postprzez excavar » 21 Lut 2010 23:46

Masz zwarcie w instalcji.
Czy sprawdzałeś wiązke czy nie jest przetarta i nie styka się z ramą maszyny?

Awatar użytkownika
excavar
Fachoperator

  • Posty: 1046
  • Rejestracja: 27 Paź 2008 20:50
  • Miejscowość: JCB SERWIS CZĘŚCI
  • Pochwały: 9

Postprzez ludvig » 22 Lut 2010 00:54

Kolego stopione, przegrzane i spalone kable już wymieniłem. Moje pytanie dalej brzmi. Jaka może być przyczyna. Podejrzewam że jest gdzieś zły styk właśnie kabli z masą. Tylko gdzie kable minusowe się łączą z nadwoziem czy podwoziem maszyny???

[ Dodano: Nie Lut 21, 2010 11:55 pm ]
Dodam jeszcze że kable przepalone, a było ich z 4 sztuki nie były w jednej wiązce.
Ostatnio edytowany przez ludvig, 28 Lut 2010 10:35, edytowano w sumie 1 raz
ludvig

ludvig
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 Lip 2008 23:55
  • Miejscowość: Goleniów

Postprzez sochpol » 22 Lut 2010 09:23

A może ktoś coś próbował spawać w tej maszynce, nie koniecznie teraz i potopiło kabelki a dopiero teraz to zobaczyłeś.
Ostatnio edytowany przez sochpol, 28 Lut 2010 10:36, edytowano w sumie 1 raz

sochpol
Pomocnik operatora

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 06 Cze 2009 21:26
  • Miejscowość: Kołobrzeg
  • Pochwały: 2

Postprzez tomi.1 » 22 Lut 2010 15:00

Kolago nie jestem elektrykiem ale wygląda to na typowy objaw braku masy. Połaczenia masy takie jak akumulator, kabin, silnik są bardzo wazne gdyz przepływa przez nie prąd o wysokim natężeniu, ekstremalnie rozrusznik, w razie braku połaczenia odpowiednią masą któregoś z matalowych obiektów prąd szuka innej masy takiej jak; linki, cięgna czy masy koncowych obiektów. Starzy elektrycy doradzają dublować masy wrazie przetarcia lub poluzowania i zaśniedzenia [mowa o tych głownych] taką taśmą z plecionki ktora widac gołym okiem. To co sie spotyka że w jadacym samochodize widzisz jak w lampach tylnych robi sie choinka to nic innego jak brak masy tyle ze na odbiorniku koncowym, to sie nie zapai. W całej reszcie trzeba uwazac grozi pozarem. Nie twierdze ze to brak masy ale warto sprawdzic bo przetarcie kabla zabezpieczonego grozi wymiana bezpiecznika ale brak masy i jej dostanie przez kabelak w wiązce o nie odpowiednim przekroju to katestrofa bo topi sie wszystko do okoła. Wiekszosc pozarow w maszynach i autach to brak masy. Ja nie wiem jak u ciebie sa połaczone obiekty ktore powiny byc placzone z kablem minusowym akumulatora ale wygląda to na brak masy.
Ostatnio edytowany przez tomi.1, 28 Lut 2010 10:38, edytowano w sumie 1 raz

tomi.1
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Sty 2008 00:00
  • Miejscowość: czestochowa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej