wibako

problem z światłami drogowymi

problem z światłami drogowymi

Postprzez bedi » 23 Lut 2010 21:38

Witam kolegów mam problem z światłami drogowymi. Zaczeło się od przerwania kabla od koguta i zrobiło zwarcie, po wymianie bezpiecznika i naprawie kabla od kogut to jest ok, ale świateł drogowych niema. Postojowe są, bezpieczniki są ok, żarówki ok. MASZYNA JCB 3CX 2002R. Reszta cała działa i wszystko świeci tak jak powinno. PROSZE O POMOC
Ostatnio edytowany przez bedi, 27 Lut 2010 22:56, edytowano w sumie 1 raz

bedi
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 15 Kwi 2009 21:09
  • Miejscowość: bydgoszcz

Reklama

simmet

Postprzez pablito_esp » 10 Maj 2010 21:00

JA MAM TEN SAM PROBLEM TYLKO ZE U MNIE ZADNEGO ZWARCIA NIE BYLO POPROSTU NIE MAM SWIATEŁ MIJANIA A POZA TYM WSZYSTKIE SA .TEZ SZUKAM NA TO ODPOWIEDZI
PABLO

pablito_esp
Fizol

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 28 Paź 2009 20:44
  • Miejscowość: ŚWIĘTOKRZYSKIE

Postprzez Janusz1978 » 11 Maj 2010 22:58

Witam.
Ja mam troszke inny problem. Kiedys przestaly swiecic swiatla mijania, dlugie (mryganie dlugimi dziala) i wszystkie halogeny. Cos mi wpadlo do glowy, przeczyscilem wsowke od wzbudzenia przy alternatorze i sie pojawily. Od kilku dni znow sie pojawil ten sam problem, tyle ze przeczyszczenie wsowki nic nie pomaga. :wall:
Probowalem tez podmienic przelacznik na kierownicy i nic nie pomoglo :woot:
Prosze od odpowiedz jesli mial ktos podobn problem lub wie gdzie szukac usterki. Dodam ze bezpieczniki i przekazniki sa OK.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Postprzez Ambrozy » 14 Maj 2010 07:54

Witam.

Na forum jest schemat instalacji do 3CX i 4CX w budzie P21. W starszych nie różni się wiele. Padają manetki pod kierownicą (typowy objaw brak świateł, jest blinda). Nie wiem czemu ale JCB nie daje przekaźników do świateł, cały prąd płynie przez manetkę. Polecam dołożenie przekaźników uniwersalnych po 10 zeta, i zrobienie coś takiego jak było w maluchach (126p).
Będzie po problemie.

PS. Jak dorwę chwilę czasu to narysuje schemat.

Pozdrawiam Ambroży.

Awatar użytkownika
Ambrozy
Operator

  • Posty: 253
  • Rejestracja: 11 Mar 2007 17:37
  • Miejscowość: google
  • Pochwały: 17

Postprzez Janusz1978 » 14 Maj 2010 13:51

Ja koledzy problem mam juz z glowy
sprawdzcie czy dobrze wam styka pomiedzy wtyczkami, a ta mala puszka z duzymi bezpiecznikami przy akumulatorze.
pzdr.

Janusz1978
Operator

  • Posty: 331
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:24
  • Miejscowość: Podkarpacie
  • Pochwały: 1

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej