wibako

JCB 3CX 1995R Brak mocy, "przymulona"

JCB 3CX 1995R Brak mocy, "przymulona"

Postprzez dżejka » 28 Mar 2010 11:33

Witam. Z góry przepraszam jeśli podobny temat był poruszony.
Mam JCB 3CX Z 95R. i jest strasznie przymulona, brakuje jej mocy, trzeba kombinować żeby nabrać coś z pryzmy. Dodam że skrzynia biegów jest po remoncie, filtry paliwa zmienione, odstojnik czysty, pompka paliwa nowa, pompa wtryskowa (LUCAS) też była robiona (wymienione te skrzydełka i cały ten przodek pompy) Nie stało się to nagle raczej z biegiem czasu, w sumie jak juz ją kupiłem. Dodam, że koparko-ładowarka ma około 9800 mth. I jeszcze takie pytanie, czy pompe wtryskową lepiej regenerować czy kupić nową. Bo mogę kupic nową za 5000zl. Proszę o pomoc.

dżejka
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 Mar 2010 17:27
  • Miejscowość: Ostróda

Reklama

simmet

Postprzez Grześ » 28 Mar 2010 12:09

Układ paliwa widzę potraktowałeś poważnie , jednak moc zależy też w dużej mierze od ciśnienia na tłokach , musisz zmierzyć i obstawiać na nieszczelnościach na zaworach lub na pierścieniach

Grześ
Fachoperator

  • Posty: 600
  • Rejestracja: 09 Lip 2006 19:25
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: Jcb3cx


Postprzez slav83 » 28 Mar 2010 15:02

A silnik masz wolnossący? Ja robiłem na 3cx właśnie bez turba i trzeba było sie przyzwyczaić a raczej wykorzystać każdą siłę. Jak nadusisz i przytrzymasz przycisk spowalniający hydraulike ( przy drążku sterowniczym przedniego ramienia) w momencie gdy wbijasz sie w ziemie czy tam hałde to silnika nie przydusza gdy przechylasz łyżke z urobkiem.

slav83
Pomocnik operatora

  • Posty: 83
  • Rejestracja: 02 Wrz 2007 14:20
  • Miejscowość: byd

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej