wibako

HCS, SRS, Pływająca Łyżka

HCS, SRS, Pływająca Łyżka

Postprzez ZaWaKk » 18 Kwi 2010 17:37

Wiem że temat wałkowany kilkanaście razy wiec wybaczcie za kolejny temat tego typu, ale przeglądając dzisiaj forum natknąłem się na podzielone zdania i sam nie wiem co myśleć. Może to ja mylę pojęcia :roll: jeśli tak to jak to w końcu jest :P

HCS - Wydajność układu hydraulicznego (przycisk z żółwiem)
daje więcej mocy na koła niż na układ hydrauliczny tak czyli łyżka wolniej pracuje?? używa się go najczęsciej podczas przejadów i pracy przednia łyżką ?? w razie draki wyłącza się go przyciskiem z lewej strony dzwigni od łyżki lub klawiszem na konsoli podczas pracy tylem ??

ja go mam czały czas włączony wyłaczam guzikiem na dzwigni i na pulpicie jak kopie

SRS - smooth ride system
czyli amortyzacja przedniej łyżki. powoduje że maszyna nie galopóje jak koń po nierównościach a materiał w łyżce sie nie wysypuje ?? Nie wiem jak wy ale ja mam tą opcje cały czas włączoną podczas pracy na budowie i podczas przejazdów wyłaczam tylko podczas roboty gdzie łyżka przednia ma duże obciązenia i czasem podczas kopania zeby sie podnieść na łyżce.


Pływająca Łyżka włącza sie ja przez pchanie dzwigni do przodu az sie zablokuje co powoduje że łyżka nie zagłebia sie w grunice tak ??czyli najczesciej stosuje sie to przy niwelacji trerenu ?? bo nie wpływa na jego nierównosci ?? i najlepiej sprawóje sie przy jezdzie tyłem ?? przynajmniej według mnie :D

Tak to przynajmniej ja widze i tak to rozumie :P po przeczytaniu wszystkich tematów na ten temat sam juz nie wiem czy mam to tak rozumieć czy nie :roll: bo wiekszośc ludzi myli chyba srs z pływającą łyżką i na odwrót .... chyba że ja się myle :?: :?: :?:

Awatar użytkownika
ZaWaKk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 00:36
  • Miejscowość: ŁaZiSkA CiTy

Reklama

simmet

Postprzez zibi75x » 18 Kwi 2010 20:01

ZaWaKk napisał(a):w razie draki wyłącza się go przyciskiem z lewej strony dzwigni od łyżki
Z tego co ja kumam to przycisk na dźwigni rozłącza jazdę ,coś jak sprzegło . Ale pozatym to wszystko chyba się zgadza...

zibi75x
Młodszy operator

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 25 Lis 2009 21:57
  • Miejscowość: Dolny Śląsk

Postprzez ZaWaKk » 18 Kwi 2010 21:35

no na dzwigni masz 2 przyciski jeden to własnie "sprzęgło" a drugi, to własnie zółw

[ Dodano: Wto Kwi 20, 2010 5:15 pm ]
Więc jak to jest panowie ?? z tym co napisałem :?: :?:

Awatar użytkownika
ZaWaKk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 00:36
  • Miejscowość: ŁaZiSkA CiTy

Postprzez bartifeeli » 20 Kwi 2010 21:29

ZaWaKk, Ty masz caly czas żółwia włączonego?? Jak kopiesz i pracujesz przedem też? Ja go uzywam (tego "szybkiego" na dźwigni) jak nabieram cos na łżke wtedy pompa odciąża silnik, w czasie przejazdów i w czasie precyzyjnych operacji tyłem np dźwig. A normalna praca tylko na szybkiej hydraulice. Ogolnie hydraulika tez jest chyba mocniejsza w tym trybie. Taki jakby bieg polowy pompy :)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Postprzez ZaWaKk » 20 Kwi 2010 22:02

no przy pracy tyłem nie mam właczonego ale podczas przejazdów i pracy przodem tak. podczas pracy przodem wyłaczam go szybkim guzikiem na dzwingi od łyzki kiedy potrzebóje szybki ruch łyzką.

Awatar użytkownika
ZaWaKk
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 09 Lis 2009 00:36
  • Miejscowość: ŁaZiSkA CiTy

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej