wibako

Bezdętkowe opony

Bezdętkowe opony

Postprzez SITEMASTER » 04 Mar 2006 13:40

Przeglądając ofertę z Interhandlera zauważyłem, że w niektórych modelach koparko-ładowarek są bezdętkowe opony,
a w innych z dętkami.

Jak to jest w waszych maszynach :?:

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Reklama

simmet

Postprzez rudesmen » 04 Mar 2006 16:22

pamiętam że w mojej używanej 3cx z 91r. miałem dętki, ale w drgiej z 96r. i teraz 02r. nie ma dentek, chociaż ostatnio panowie wulkanizatorzy musieli użyć dętki żeby napompowac mi koło, bo ta opona to nie było Goodyear i tylko jakiś tanie coś i rant w niej zapada się przez co powietrze uciekało, ale teraz chyba żaden producent nie stosujej już dentek do koparko-ładowarek

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

opony

Postprzez casik » 04 Mar 2006 17:05

coraz zadziej spotykamy detkowe opony w maszynach ja mam juz bezdetkowe goodyery ale wiem ze stosuja opony firmy MITAS tylko ze to sa opony ciagnikowe i sa one za miekkie nienadaja sie do koparko ladowarek chyba ze pracujemy tylko na ulicach zero terenu.w terenie nie zdaja egzaminu poniewaz opona jest za mieka i obraca sie na feldze a miedzy rant felgi a stoke opony dostaje sie ziemia,bloto i schodzi momentalnie powietrze.jednym slowem tanie nie zawsze oznacza dobre :wink:

Awatar użytkownika
casik
Młodszy operator

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 31 Sty 2006 10:34
  • Miejscowość: JELENIA GORA

Postprzez rudesmen » 04 Mar 2006 18:40

cholibcia nie chcę wychodzić na ten mrozik (-1), ale jestem prawie pewnie, że ta jedna opona jest tej firmy MITJAS - naprawdę jest za miękka - bardzo dobrze to widać podczas jazdy lub po pewnym czasie poprostu patrząc na oponę bo jest wytarta tylko w specyficznych miejscach, po "bagnach" nie jeżdżę i nie zauważyłem żeby jakoś szczególnie szybko spadało mi w niej ciśnienie :)

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2156
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Postprzez Sir Anthony Bamford » 04 Mar 2006 20:23

jcb powino produkować swoje własne opony

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez agil » 03 Cze 2006 17:08

JCB jako tako nie produkuje swoich opon tzn robi to jakas angielska firma na oponach pisze JCB Sitemaster aczkolwiek nie jest to do konca wyrob JCB ale szczerze mowiac opony sa takiej sobie klasy mialem takie w 4 wg mnie GOODYEAR-y wychodza duzo lepiej :) a jezeli ktos chce tansze opony i w dobre to alternatywa jest MITAS

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez Sir Anthony Bamford » 03 Cze 2006 21:04

MITAS-y są super

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez agil » 03 Cze 2006 21:06

Ja mialem na przodku w 4 mitas-y i nie narzekalem wiadomo nie jest to, to co goodyear ale zawsze to jakas alternatywa napewno lepsze od stomilek czy barumow

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez SITEMASTER » 04 Cze 2006 14:16

Znajomy miał Goodyeary i kupił jednego Mitasa.
W oczach było widać różnicę, która sie szybiej zdziera.
Oczywiście Mitas

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Postprzez Sir Anthony Bamford » 04 Cze 2006 15:32

ja jesze niezauwazyłem ze mitasy się szybko zdzierają

Awatar użytkownika
Sir Anthony Bamford
Operator

  • Posty: 449
  • Rejestracja: 20 Lut 2006 16:31
  • Miejscowość: ...::PL::...

Postprzez agil » 04 Cze 2006 20:08

Ja jeszcze tez nie a druga sprawa panowie przeciez jezeli macie jedna opone juz uzywana dobrej firmy i zalozycie nowke gorsza opone to wiadomo ze ona sie bedzie szybciej zdzierac chcac nie chcac i biorac pod uwage jakos tej opony jak i wage maszyny a druga sprawa MITAS robi dwa rodzaje opon jedne sa przemyslowe drugie zwykle rolnicze rolnicze w koparko ladowarkach siadaja strasznie szybko wiadomo koparka jednak wazy kupe wiecej niz traktor.

Pozdro
P.S Mialem na przodku w 4 dwie nowki MITASY i trzymaly sie dobrze dlugo czasu

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

mitasy to szmelc

Postprzez Jaś » 23 Lis 2006 01:04

koledzy mitasy to szmelc i dziadostwo.Jeżeli macie kupować opony do koparko ładowarki a chcecie zaoszczędzić kasy tzn nie kupować opon michelin lub goodyear jest wiele innych marek które są o niebo lepsze od MITASA :!:
znalazłem fajną stronę w internecie .goście pomogli mi rozwiązac już jeden problem z oponami do CAT 960. Kupiłem u nich opony używane na które dosatłem gwarancję, ale nie o to chodzi CI LUDZIE DORADZAJĄ I RZECZYWIŚCIE CI POMOGĄ .
Naprawdę nie chcą cię skroić tylko dobierają wszystko do TWOICH POTRZEB I PORTFELA.
jężeli macie kłopoty powinni wam doradzić.

Jaś
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 13 Lis 2006 09:34
  • Miejscowość: PL

Postprzez Waldemar » 23 Lis 2006 15:02

Z oponami bezdetkowymi jest generalnie masakra...
Jak masz opone bezdetkowa czyli ciasniejsza na rancie.. to czasami niewiedziec czemu nie chce dobrze przylegać!! i lubi schodzic powietrze w przypadku naprawy trzeba wozic lub wzywac fachowców bo np. w ładowace nie wystarczy rant od felgi odkrecic podwazyc i po sprawie tylko sie trzeba naprade narobic...

Jak masz bendentkowe i ci puszczaja to zeby dente załozyc to sie trzeba nameczyc bo jak opona jeszcze nie wskoczyła na rant i ty dentke pompujesz to dentka sie wciska miedzy rant a felge i jak wskoczy rant to dentke na 75% od razu lub po 1 dniu przedziurawia i znów robota...

A jak masz dentkowa to 1 łatwo sie sciaga i zakłada szczególnie duze rozmiary, gdzies w szczerym polu w 2 osoby mozna to zrobic w 2h..!! i zawsze wiesz gdzie puszcza bo widzisz po dentce ja jak masz bendetkowa to szukasz wiatru w polu czesto!!

[ Dodano: Czw Lis 23, 2006 2:03 pm ]
Acha apropo opon ja do ładowarek przerabiałem MITASY -LIPA , PNEUMATY - jeszcze wieksza lipa, Ruskie- masakra, zachodnie uzywane innych marek.. hmm hmm nawet spoko.. ale jak sie kupi nowe STOMIL-POZNAN np do Ł-220 bo do takiej uzywałem to sa mocne nie scieraja sie za szybko! i dobra cena!!

Waldemar
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 10 Kwi 2006 20:21
  • Miejscowość: Pomorze

Postprzez Sylwek. » 02 Gru 2006 17:39

ja w swojej zmieniłem na detke wszędzie a opony mam stomil - poznań już 5 rok i nie narzekam na nie , i też szybko sie nie zdzierają , a cena bardzo tania w stosunku do innych

Awatar użytkownika
Sylwek.
Pomocnik operatora

  • Posty: 76
  • Rejestracja: 16 Lip 2006 10:00
  • Miejscowość: Pasym

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej