wibako

Dołożenie przdniego napędu do MF

Dołożenie przdniego napędu do MF

Postprzez bombel52 » 11 Lut 2011 20:24

witam mam zamiar zamontowac przedni naped do mf 50b skrzynie mam polautomat z 4 biegami

gdzie mam zamontowac przystawke zeby w miare chodziło i od czego najlepiej wziasc most z robura albo z gaz66 bo z te mosty dalo sie przerobic do c 360 wiec i moze do mf beda pasowac

wiem ze najlepiej by było kupic maszyne z przodem ale ta co mam mam cala przeglądnięta i wiem co posiadam a za 30tys to nic dobrego nie kupie
Ostatnio edytowany przez bombel52, 12 Lut 2011 12:51, edytowano w sumie 1 raz
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 15 Lut 2011 02:07

przedni napęd to nie taka prosta sprawa jak ci się wydaje
przede wszystkim zastosowany most musi mieć dokładnie takie przełożenie by gwarantować identyczne prędkości obrotowe kół przedniego i tylnego mostu
musisz znać więc prędkość obrotową z PTO z którego zapewne skorzystasz a potem przeliczyć przekładnię zastosowanego mostu i jeszcze do tego dobrać rozmiar kół i ogumienia... i to wszystko z odpowiednią dokładnością...
no chyba że ktoś ma sprawdzone rozwiązanie do wykorzystania tzn takie co działa przy jeździe po utwardzonej nawierzchni nie urywając wałów i nie niszcząc sprzęgieł napędu

problem jest na tyle skomplikowany że w niektórych maszynach (prawie we wszystkich koparko ładowarkach z nierównymi kołami) absolutnie NIE WOLNO UŻYWAĆ PRZEDNIEGO NAPĘDU podczas jazdy po twardej nawierzchni, gdyż grozi to zużyciem przegubów, mechanizmu różnicowego i sprzęgła dołączającego napęd, że nie wspomnę o ZJADANIU opon na asfalcie czy betonie
i to wszystko w rozwiązaniach fabrycznych...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez bombel52 » 15 Lut 2011 21:55

pytanie do mechaniora to co napisales to swieta prawda i doskonale sobie z tago zdaje sprawe mi glownie chodzi o to czy w tym modelu i przy tej skrzyni mozna zalozyc przystawke

jest miejsce od dolu skrzyni i musiala by byc z przegroda aby sie olej ze zmiennika nie mieszał z olejem ze skrzyni biegow ale to nie problem chodzi mi głownie o to czy bede miał naped na wal z tego miejsca ?
cala resztew tzn dopasowanie mostu, przerobka wspomagania dorobienie przystawki i dogranie predkoscito z tym sobie poradze
naped oczewiscie bylby uzywany na nieutwardzonym terenie wiec minimalne róznice predkosci nie beda tak odpowiadac
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Postprzez mechanior » 15 Lut 2011 22:10

fajnie czasem pogadać z kimś kto wie o czym pisze :mrgreen:
niestety nie znam konstrukcji tej konkretnej skrzyni więc nie poradzę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez bombel52 » 16 Lut 2011 21:38

moze ma ktos mf-a z przodem (byly takie wersie )to moze wrzucił by ktos fotke skrzyni od dolu przypuszczam ze nie zmieniali skrzyni to stara maszyna wiec i serie były dłuzej robione i nie zmieniano tak czesto konstrukcji jak teraz wiec pewnie dolozyli przystawke

do mechaniora wiem ze siedzisz w "CAT"wiec dzieki za dobre chęci gdybys robi~ł sprzeglo kiedys w mf -e to pompa jazdy podchodzi oa JCB 3CX a koszt duuuuuuuuuzo mniejszy
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Postprzez mechanior » 16 Lut 2011 22:16

dzięki :mrgreen:
lubię CATa głównie za prostotę i unikam tzw. nowych wyzwań ale może się przyda
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez tuareg1989 » 16 Lut 2011 22:21

daj sobie spokój te całe wynalazki z dokładaniem przedniego napędu do maszyn do tego nie przystosowanych to jeden wielki bezsens , chyba ze zrobisz to na oryginalnych częściach tak jak z fabryki ale koszta wyjdą duże , o ile wogóle jest wyjście pod przystawkę itd.. Lepiej sprzedać i szukać czegoś oryginalnie 4x4 robiłeś na maszynie to wiesz o co chodzi i szajsu nie kupisz.
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 216
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez IP » 17 Lut 2011 00:22

MOJE SPOSTRZEŻENIA

JEŚLI MASZ NAPĘD TYLKO NA TYŁ TO RADZĘ DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ RODZAJ SKRZYNI

DODATKOWE OBCIĄŻENIE NAPĘDEM MOŻE SPOWODOWAĆ JEJ SZYBKIE ZUŻYCIE BĄDŻ OBCIĄŻENIE.

jEŚLI ZAMIERZASZ SIĘ W TO POBAWIĆ TO SPRÓBUJ ROZWIĄZANIA NIECO PROSTSZEGO.
nA WYSCIU ZE SKRZYNI ZAMONTUJ ZWYKŁĄ PRZEKŁADNIĘ MECHANICZNĄ

KTÓRA BĘDZIE PRZEKAZYWAŁA NAPĘD NA WAŁ NA PRZEDNI MOST ( COŚ JAK WOM w ciągnikach)
Do załączania możesz zastosować wtedy zwykłe sprzęgło mechaniczne rozłączane lub załączane ręcznie ( linka,cięgno)
Części do maszyn budowlanych.Naprawa serwis.
Hydraulika siłowa.Pompy hydrauliczne sprzedaż części i naprawa.Siłowniki,reduktory,zwolnice.
Kompletne podwozia gąsienicowe.

WWW.CZESCIMASZYN.EU
e-mail: BIURO@IPPARTS.PL
tel. 607 671 332
Image

Awatar użytkownika
IP
Operator

  • Posty: 224
  • Rejestracja: 18 Kwi 2009 11:13
  • Miejscowość: Hyundai Doosan Daewoo
  • Pochwały: 3

Postprzez bombel52 » 17 Lut 2011 21:10

niestety ale musze sie z wami nie zgodzic w dzisiejszych czasach naprawa wiaze sie z kombinowaniem i pasowanem czesci od roznych maszyn przy tej ilosci zamiennikow i typow no chyba ze sie ma klienta milionera to zamawia sie wszystko przez serwis

chce naped dołozyc bo lubie rozne przerobki i kombinacje a co do przystawki to tak własnie myslałem tylko zeby bylo od czego wziasc naped
moze słyszeliście o ursusie c360 z przednim napedem i co jak sie chce to sie da mimo ze fabryka nie robila takiego
fxdyfhfdc

bombel52
Fizol

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 19 Lis 2010 19:56
  • Miejscowość: malopolskie
  • Pochwały: 1

Postprzez tuareg1989 » 18 Lut 2011 18:13

ta możesz sobie w polu włączyć i tylko na biegach szosowych na terenowych rozrywa skrzynie powodzenia w takich zabawach hehe . ktoś przemyślał to co konstruował i raczej ciężko poprawić maszynę w garażu po fabryce
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 216
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez mechanior » 18 Lut 2011 22:31

wszyscy panowie macie po trosze racji
na pewno jeśli ktoś ma czas i odrobinę (taką większą odrobinę) zmysłu technicznego to potrafi wykombinować różne przeróbki, jeden z moich klientów z Podhala poskładał wszystko co mógł zdobyć tzn:
dwa skrętne mosty RABA, wał z ROBURA, skrzynię z multiplikatorem i wyjściem PTO bliżej nie określonej marki oraz przekładnię dzielącą napęd ze skrzyni na dwa wały 4x4, ramę z jakiegoś ruska i silnik z mercedesa 409
wszytko razem poskręcał w całkiem sprawny i zgrabny ciągnik do zrywki leśnej z wyciągarką
gość nie cierpiał na brak gotówki, oprócz wyżej wymienionego posiadał wtedy jeszcze dwa CATy (428 i 428D) oraz BLkę nie licząc kilku ciężarówek i busów...
ot takie hobby...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez tuareg1989 » 19 Lut 2011 01:35

ja nie mowie ze nie bo można robić zmoty sam czasem się bawię robiąc coś z kolegami 4x4 na przeprawy ale to więcej czasu spędza się w garażu dogrywając wszytko do siebie po każdym przejedzie niż na wyjazdach a koparka raczej powinna więcej robić niż stać :)
Pawłowski

tuareg1989
Operator

  • Posty: 216
  • Rejestracja: 26 Sie 2008 18:25
  • Miejscowość: Wadowice
  • Pochwały: 1

Postprzez mechanior » 19 Lut 2011 09:02

no tak, ale jeśli kolega MA CZAS i chce mu się bawić w takie rzeczy, jak sam napisał już ma sprzęcik wyszykowany że szkoda sprzedać to proszę bardzo
sam dokładnie mam takie zdanie jak ty
sprzęt ma pracować a napraw dokonuje się na częściach które są dostosowane do aplikacji, nie na znalezionych na złomie czy u sąsiada, tudzież dorobionych u Władka Ślusarza z bardzo popularnego w Polsce materiału pt" COPOPADNIE"
często toczyłem na forum kłótnie o naprawy w oparciu o "domową myśl techniczną", gdzie za "złotówkę" koledzy naprawiają pół maszyny a potem psioczą na serwis że "zdziera"
niestety jak już wielokrotnie napisałem:
JA MUSZĘ dać gwarancję na swoją robotę, więc NIE MOGĘ naprawiać w oparciu o DRUT, STRAPY i TAŚMĘ SKOTA doklejając do maszyny to co znajdę kopiąc butem w glebie
ale to już temat na inny temat i OFF TOP w wątku...

koledze bombel52 życzę sukcesu, a raczej zadowolenia z własnej roboty
bo to chyba w tym momencie najważniejsze
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Dołożenie przdniego napędu do MF

Postprzez Reeggnar » 17 Mar 2024 22:58

Pewnie nikt nie odpisze ale odświeżę temat , czy da radę zamontować napęd przedni do MF 50 bx be napędu 4x4 ,wyciągnięty z MF 50 bx 4x4 ?

Reeggnar
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 12 Mar 2024 15:31

Maszyna: MF 50 b

Firma: Mmmmm


Re: Dołożenie przdniego napędu do MF

Postprzez rudesmen » 18 Mar 2024 08:54

Wątek dotyczy dołożenia napędu, ale z zastosowaniem nie oryginalnych części stąd rodziły się pytania.

Z dołożeniem oryginalnego rozwiązania które było opcją w danym modelu nie powinno być problemu. Kwestia aby dołożyć wszystkie elementy i wymienić te które się różniły. Do tego najlepiej mieć katalog części i porównać które elementy się różniły aby zrobić listę wszystkich potrzebnych części.

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2193
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej