Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 15:38

Marka i model maszyny: Ostrówek k-162
Rok produkcji: 1982

Witam!
Jakie powinny być oryginalnie śruby (4 sztuki) którymi przykręcony jest zespół kopiący do tych prowadnic z tyłu. Zauważyłem że poprzedni właściciel coś już kombinował a chciałbym wymienić na takie jakie mają być.

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 18:50

Może coś pomoże...

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2293267.html

Re: Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 19:41

Instrukcję mam ale nie ma w niej podanego rodzaju śrub.

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 20:38

Ja robiąc kiedyś remont założyłem śruby M22x1,5 o twardości 12.9 wcześniej były śruby M22 ale z grubym gwintem i na pewno miększe bo gwinty były mocno ponaciągany
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac8 ... 6bc2f.html

Re: Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 21:06

A pamiętasz może jaka długość tych śrub?

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 21:34

Jutro mogę zmierzyć, z tym że ja mam szynę starego typu gdzie można przesuwać ramię do samego końca , a ty masz chyba nowy typ gdzie przesuw jest od podpory do podpory i nie wiem czy tam nie są szpilki wkręcane w te płytki... mój Ostrówek to K161N (wersja eksportowa)

Re: Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 22:08

No właśnie u góry są chyba szpilki a na dole to już jakiś drut... trochę szpilki trochę drutu żebrówki...

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 22:15

Zrób dokładne zdjęcia jak to wygląda u ciebie ,a ja zrobię dokładniejsze zdjęcia jak jest u mnie. Wtedy sobie porównasz.

Re: Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

01 Sty 2015 22:28

Jutro wrzucę co i jak wygląda.


Przepraszam za zwłokę ale fotki są
Załączniki
ostr1.jpg
Tak wygląda "Śruba" mocująca na dole
ostr2.jpg
Szpilka u góry

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

07 Sty 2015 09:12

Witam z tego co widać na fotkach to ktoś na biegu po partyzancku dorobił szpilke ,natomiast na drugiej jest orginalna fabryczna jeszcze .Wzorując się na tej mozna dorobić coś konkretnego.Wkatalogu występuje jako szpilka wymiarów nie podano ,jedynie nakrętka to M30X2 co za tym idzie gwinty na szpilce takie same.pozdrawiam :D

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

07 Sty 2015 21:21

Trochę mi się temat rozjaśnił. Podziękował.

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

13 Sty 2015 01:13

Na pewno nakrętki są na klucz 46 wiem bo sobie taki dorabiałem. Jak jeszcze potrzebujesz to mogę zmierzyć ci gwint (średnicę i skok). U mnie są na pewno oryginalne. A ta śruba z pręta zbrojeniowego to mistrzostwo świata. Ciekawe czym masz tam koła dokręcone :lol:

Re: Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

13 Sty 2015 18:31

Jak możesz to podaj długość szpilek, skok gwintu. Koła z tego co widziałem są na oryginalnych szpilkach przykręcone.
Nie ma to jak polska myśl techniczna...

Śruby mocujące tylne ramię ostrówek

14 Sty 2015 01:13

Ok. dzisiaj sprawdzę to napiszę wszystko co da się zmierzyć.
Wyślij odpowiedź