wibako

białoruś maszyna którą zawsze będziemy pamietali?

Postprzez hekto15 » 18 Paź 2007 22:29

ten od strony chłodnicy :)

hekto15
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 04 Wrz 2007 22:15
  • Miejscowość: Szczecin

Reklama

simmet

Postprzez sebastian » 21 Paź 2007 09:03

[glow=green][/glow]Mam jeszcze parę pytań.Do czego służy-jakie ma zadanie śruba(sześciokąt :crazy: ) który jest widoczny w zbiorniku oleju w białoruśce po otwarciu korka wlewu oleju.Jest tam kulka.Probowalem to to odkręcic :wall: -ale sie kręci i nic :crazy: Chodzi o to że chciałem dolać oleju przy pracującej ruśce(na wolnych obrotach),główna pompa była wyłączona,odkręciłem korek wlewu oleju hydraulicznego i zacząl mi olej wypływać,musiałem zgasić,olej wolno opadł-i dopiero dolałem oleju :woot:Nie wiem o co chodzi,ale zdaje mi się że ten olej za wolno przepływa :woot: Czy jest to może filter oleju,który jest zapchany i zmniejszyła sie przepustowość?W takim razie do czego jest ta kulka na wierzchu sześciokąta? :woot:

sebastian
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Maj 2007 19:18
  • Miejscowość: Sulików k/Zgorzelca

Postprzez Bartek » 21 Paź 2007 09:06

Chyba to jest odpowietrznik, radze wymienić filtr oleju, jaki olej masz obecnie zalany?
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez sebastian » 21 Paź 2007 11:32

Odpowietrznik jest moim zdaniem u góry zbiornika olejowego(też sześciokątny)-ale jest on na wierzchu zbiornika z lewej strony.Mi chodziło o to co znajduje się pod korkiem wlewu oleju(tym dużym)-wewnątrz.To jest chyba filtr olejowy,bo przecierz nigdzie indziej go nie ma(to znaczy nie mogę znależć :wall: )Olej mam zalany-chyba hipol czy hydrol :woot: -dokładnie nie wiem bo kupuje go w większych ilościach po 5 zl/l w hurcie.W każdym razie jest to jakiś polski olej hydrauliczny.Dodatkowo jeszcze nie mogę tego odkręcić(tego co znajduje się pod wlewem oleju,jest to sześciokąt z kulką na wierzchu-kręci się w około w jedną stronę i drugą i nic.Może trzeba odkręcić całą górę od zbiornika olejowego(jest tam parę mniejszych śrub(tak jakby dekiel) który chyba umożliwia dostanie się do filtra? :wall: Dodam że mam normalną chrumkę z owalnym zbiornikiem olejowym,nie rumuńską :woot: Mam po prostu JUMZA.

sebastian
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 08 Maj 2007 19:18
  • Miejscowość: Sulików k/Zgorzelca

Postprzez Bartek » 21 Paź 2007 11:59

Może to jest jakaś osłona na filtr oleju zdejmij ją i tam powinny własnie być te śruki o których piszesz....
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez Białoruśka » 11 Sty 2008 21:17

Czy mógłby mi ktoś przesłać wymiary łyżki do materiałów sypkich do białoruski?
Chcę sobie zrobić taką łyżkę ;)

[ Dodano: Nie Sty 13, 2008 7:38 pm ]
Co jest najczęściej przyczyną "wycia" podczas jazdy i jak to można najprościej zdiagnozować?

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez cuq » 23 Sty 2008 00:57

Witam wszystkich.
Bardzo proszę was o pomoc bo mnie już krew zalewa. A mianowicie : dziabło mi łańcuch, założyłem nowy ale siłowniki od obracania są oba schowane i nie reagują na drąga jak je ustawić, i jak one powinny być ustawione obydwa wysunięte w połowie czy jak... ja już zgłupiałem i nie mam pomysłu a znikąd pomocy..

cuq
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:50
  • Miejscowość: Michałów

Postprzez Białoruśka » 23 Sty 2008 18:19

Tylne ramie ustaw na wprost a siłowniki tak aby były wysunięte w połowie i dopiero wtedy załóż łancuch. Jeśli oba siłowniki od obrotu masz schowane to upuść tylne ramie na ziemie i poluzój wąż co idzie do tych siłowników (z tyłu koparki i pod spodem rozdziela się na dwa siłowniki)

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez cuq » 23 Sty 2008 18:26

O.K Dzięki piękne.

cuq
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 23 Sty 2008 00:50
  • Miejscowość: Michałów

Postprzez jakson » 26 Mar 2008 13:46

mam białoruśke rolnicza z 1988r mam problem jak podniose do góry lyzke z urobkiem to na wolnych obrotach opaduje a chyba nie powinna co musze zrobic bo niedawno ja kupilem i niemam pojecia prosze o pomoc :idea:

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez Białoruśka » 26 Mar 2008 18:07

Skoro opada to albo siłownik przepuszcza albo rozdzielacz
Kup sobie zestaw uszczelniaczy do siłownika (około 20zł za komplet) i wymień te uszczelnienia. Jak to nie pomoże to znaczy, że to wina rozdzielacza. Można w nim też wymienić oringi (koszt około 20zł za komplet)- lub jeśli dużo masz zamiar używać maszyny to lepiej wymienić cały rozdzielacz.
Proponuję najpierw wymienić :
1) uszczelnienie w siłowniku (jak nie pomoże) to
2) oringi w rozdzielaczu (powinno teraz być OK, lub wymienić cały rozdzielacz)

Powodzenia :mrgreen:

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez jakson » 26 Mar 2008 19:00

Dzieki bede cos z tym robil :D . Mam jeszcze pytanko do czego sluzy ta dzwignia co jest kolo biegow

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez Białoruśka » 26 Mar 2008 21:14

Nie wiem o jaką dzwignie chodzi, jak możesz to wrzuć jej zdjęcie albo ją jakoś opisz.
Ja mam wersje budowlaną

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez jakson » 27 Mar 2008 20:47

[img]url=http[://www.fotoszok.pl][img]http://www.fotoszok.pl/albums/userpics/Image030.jpg[/img][/url][/img]

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez Białoruśka » 27 Mar 2008 21:42

Moja białoruśka budowlana nie ma takiej dzwigni, a może tą dzwignią włancza się reduktor (biegi terenowe i szosowe)?

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

Postprzez jakson » 28 Mar 2008 20:11

to nie jest reduktor szosowe terenowe ale jak to wlanczam to nic sie nie zmienia (pewnie zepsute)

[ Dodano: Sob Mar 29, 2008 6:57 pm ]
a gdzie jest filtr ukladu hydraulicznego

[ Dodano: Pon Mar 31, 2008 8:02 pm ]
w bialorusce bo tam jest napisane ze nalezy przeplukiwac filtr oleju :?:

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez serwin » 25 Kwi 2008 22:57

Witam mam takie pytanie niedawno kupiłem Białoruśkę typu rolniczego z 79r. Potrzebował bym wymiary oringów oraz podkładek teflonowych znajdujących sie w głowicy rozdzielczej zamieszczonej niżej w zdjęciu. Gdzie mogę kupić taki zestaw naprawczy tej głowicy.
Nie posiadam żadnej dokumentacji.

[center]
Image[/center]

serwin
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 Kwi 2008 22:45
  • Miejscowość: DS

Postprzez jakson » 03 Maj 2008 10:36

dlaczego nie moge wylaczyc walka prezekaznika mocy (w bialorusce rolniczej napedza pompy glowne) przy pracujacym silniku

jakson
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Mar 2008 13:33
  • Miejscowość: podkarpackie

Postprzez morison » 12 Maj 2008 23:25

mam pytanie posiadam budowlanke z poczatku 80-tych - silowniki od obrotu ramienia wysunely sie na tyle ze łancóch spadl i ........ ktos mondry powiedzial ze zawor -tak kostka z lewej strony pod spomaganiem jest uszkodzona, wymienilem -na regenerowanom i nic
,pompa jest nowa reszta zasilana z tej pompy dzila -łapy i przedni lemiesz ,co moze byc uszkodzone?

morison
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 12 Maj 2008 23:18
  • Miejscowość: bydgoszcz

Postprzez Białoruśka » 13 Maj 2008 21:34

Może nie trzymać zawór zwrotny co jest z tyłu i z niego przewód idzie na dół do tych siłowników od obrotu.

Białoruśka
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 03 Sie 2007 22:51
  • Miejscowość: Śląsk

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej