Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Vlovo bl71 Dziwny odgłos

24 Lis 2016 18:51

Marka i model maszyny: bl71
Rok produkcji: 2004

Witam. Mam problem z volvem. Od wtorku przy cofaniu zaczęła wydawać taki odgłos "cykania" który przenosi się po dźwigni zmiany biegów. Cykanie współpracuje z obrotami silnika im większe obroty tym szybciej. Poza tym denerwującym "cykaniem" maszyna rozpędza się do ponad 40 i wszystko działa jak powinno. Czy jest mi ktoś w stanie pomóc?

Vlovo bl71 Dziwny odgłos

18 Gru 2016 20:25

Wyjaśniło się coś?

Re: Vlovo bl71 Dziwny odgłos

18 Gru 2016 23:17

Niestety nie... Jak jest maszyna zimna to praktycznie nic nie słychać, lecz jak się rozgrzeje to jest bardzo uciążliwe, szczególnie jak się pracuje przodem.

Vlovo bl71 Dziwny odgłos

19 Gru 2016 00:36

Miałem podobnie w swoim mf-ie, po długich poszukiwaniach i wymianie kilku niepotrzebnych części okazał się być wyłamany jeden ząb trybu w skrzyni od przedniego napędu. Największe oznaki czyli tykanie dawał przy pracy przodem i na rozgrzanym oleju.

Vlovo bl71 Dziwny odgłos

19 Gru 2016 19:54

Właśnie u mnie nie ma różnicy czy pracuje przodem czy tyłem. Stoję, jadę tyka cały czas.

Vlovo bl71 Dziwny odgłos

19 Gru 2016 22:04

A to u mnie tykało tylko przy jeździe a jak stała czy przy pracy tyłem cisza, dlatego że był wydalony tryb w przystawce od przedniego napędu i kręcił się tylko w czasie jazdy.
Wyślij odpowiedź