wibako

Centralne smarowanie w koparko-ładowarkach ?

Groenevelde/BEKA/SKF

Centralne smarowanie w koparko-ładowarkach ?

Postprzez SITEMASTER » 24 Lut 2006 19:05

Czy ktoś spotkał się z centralnym smarowaniem w koparko-ładowarkach?
Z tego co słyszałem to taki układ mają tylko duże maszyny.

Pytanie do Smarownika. Czy montujecie układ centralnego smarowania w koparko-ładowarkach ?

Awatar użytkownika
SITEMASTER
Fachoperator

  • Posty: 705
  • Rejestracja: 13 Lut 2006 16:37
  • Miejscowość: Olkusz

Reklama

simmet

centralne smarowanie

Postprzez casik » 26 Lut 2006 10:04

Opcjonalnie lub na zyczenie klienta jest to mozliwe jak najbardziej ale osobiscie nie spotkalem sie z tym rozwiazaniem w koparko ladowarkach akurat mysle ze tych elementów jest dosc duzo naprawde i mogloby sie to mijac z celem :wink: najbardziej rozpowszechnione jest CENTRALNE smarowanie w LADOWARKACH I SPYCHARKACH rowniez w koparkach jednonaczyniowych.takie elementy montowane w koparko ladowarkach zbyt czesto ulegaly by uszkodzeniom(tylna lyzka)

Awatar użytkownika
casik
Młodszy operator

  • Posty: 128
  • Rejestracja: 31 Sty 2006 10:34
  • Miejscowość: JELENIA GORA

Postprzez smarownik » 06 Maj 2006 20:23

Witam Szanownych kolegów! Zaiste temat koparko ładowarek jest tematem tudnym. Sam osobiście montowałem tylko raz na JCB zdaje się 4cx ale nie mam przy sobie fotek jak znajde zamieszcze i doprecyzuje. Było to jakies 2 lata temu w interhandlerze w Toruniu. Zajęło to nam jakieś dwa i pół dnia czyli około 32 godzin z uwagi na nietypową konstrukcje (tzn nie posiadaliśmy schematu z niemiec czyli że nikt wczesniej nie uzbrajał takiej maszynki) i fakt uzbrajania około 55 punktów!!! Jak się pużniej dowiadowałem klient raczej zadowolony choć urwał pare końcówek( choć wynikało to raczej z braku świadomości operatora przy uzywaniu niż z błędów konstruktorskich). Nie mniej jednak jest to realne i tylna łyżka nie stanowi problemu. W końcu przewody chydrauliczne też jakoś funkcjonują. W razie pytań służe swoją osobą. Pozdrawiam.
http://www.centralnesmarowanie.pl
tel. 501-193-336
tel. 22 423-04-64
fax 22 771-35-88,
serwis@centralnesmarowanie.pl
Skype: elpodzar, gg 1718094
Kontakt: Piotr Wojda

smarownik
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Lut 2006 19:44
  • Miejscowość: Marki

Postprzez agil » 08 Maj 2006 20:15

Oczywiscie ze w koparko ladowarkach sa montowane centralne smarowanie nie wiem jak tyczy sie to JCB ale naprzyklad kolega w VOLVIE BL 71 ma centralne smarowanie maszyna z c.s kosztowala 10.000 wiecej niz tradycyjna maszyna.

Pozdrawiam
Agil

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez smarownik » 08 Maj 2006 21:19

Ciekawe tylko gdzie mu to smarowanie zamontowali i jaką firme? Z tego co sie orientuje Vogel jeszcze na Volvie nie montował ( w Polsce) a potwierdzeniem tego jest pokazowa instalacja na koparko ładowarce Volvo w której mam brać udział w siedzibie Voith Turbo w Majkowie w środe i czwartek. Prawdopodobnie maszynka pojedzie na targi do Kielc. A w kwestii ceny.. jest to cena negocjowana przez VolVo i nie do osiągnięcia dla zwykłych ludzi nawet dla mnie! Vogel sprzedaje Volvo prawie po kosztach dla prestiżu i propagowania Vogla w świecie. Cena takiego układu powinna się mieścić w przedziale 3500- 5000 Euro wedle moich wyliczeń. Tak duża rużnica cenowa wynika z różnej ilości punktów, warunków i czasu trwania instalacji oraz oczywiście talentów negocjacyjnych...
http://www.centralnesmarowanie.pl
tel. 501-193-336
tel. 22 423-04-64
fax 22 771-35-88,
serwis@centralnesmarowanie.pl
Skype: elpodzar, gg 1718094
Kontakt: Piotr Wojda

smarownik
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Lut 2006 19:44
  • Miejscowość: Marki

Postprzez agil » 08 Maj 2006 21:21

ja niechce sie klocic ale volvo w ofercie ma cos takiego jak to jest robione nie wiem :) ale zakladam ze znasz sie na tym o wiele lepiej wiec ci wierze :) :oops:

Awatar użytkownika
agil
Fachoperator

  • Posty: 698
  • Rejestracja: 08 Maj 2006 19:51
  • Miejscowość: Pszczyna

Postprzez smarownik » 09 Maj 2006 09:39

Naturalnie że Volvo w ofercie ma coś takiego tak jak wiele innych firm choć w przypadku maszyn budowlanych nie słyszałem żeby w Polsce któraś to robiła sama, zwykle zleca to firmie od której kupuje bo jest to dla nich mały zysk w porównaniu z nakładem pracy i prowizją ze sprzedaży maszyny.( i dobrze bo z czego bym żył) :lol:
http://www.centralnesmarowanie.pl
tel. 501-193-336
tel. 22 423-04-64
fax 22 771-35-88,
serwis@centralnesmarowanie.pl
Skype: elpodzar, gg 1718094
Kontakt: Piotr Wojda

smarownik
Pomocnik operatora

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 23 Lut 2006 19:44
  • Miejscowość: Marki

Postprzez taikoubou » 13 Sty 2011 00:16

Koparko ładowarki Lannen mają centralne smarowanie. Wiidać to na filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=SU7xeWsWbZk

Awatar użytkownika
taikoubou
Operator

Maszyna: Cat 428F

Firma: -


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej