wibako

Obrotnica Eko-bud

Engcon, Steelwrist, Rototilt, SMP, Lehnhoff, Kinshofer

Obrotnica Eko-bud

Postprzez Diger85 » 29 Lut 2024 17:15

Witam Forumowiczów.

Mam do Was pytanie czy znacie i możecie wyrazić swoją opinię na temat głowic obrotowych produkowanych przez firmę Eko-bud?

Diger85
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lut 2024 17:11

Maszyna: Volvo ewr130

Firma: Rolnik


Reklama

simmet

Re: Obrotnica Eko-bud

Postprzez Cyrylus » 02 Mar 2024 21:50

cześć osobiście nie znam marki, polecić mogę rototilt, smp oraz jeśli szukasz używanych to indexator(obecny rototilt), starsze modele mniej więcej do 2013-2014 roku były w większej ilości zakładane na sterowniku SVAB który jest moim zdaniem najlepszym sterownikiem który obsługuję te głowice. Wszystkie nowe mają już dedykowany pod swój rodzaj sterownik (tak czy siak svab im to robi ale asygnują jako swój) do tych nowych sterowników bez kompa nie podchodź w svabie wszystko można zrobić z poziomu ustawień w sterowniku. Każdemu zalecam kupienie używki starszej na svabie ponieważ jest dużo tańsze w naprawie i dużo bardziej zabezpieczone przed jakimikolwiek przepięciami itd. Przykładowo z nowych sterownikach od rototilt (bez obsługowych) jak wymienisz rolkę na nową bez wyłączenia masy to sterownik się może rozprogramować i bez kompa nic nie zrobisz. A na svabie nawet jak zwarę zrobisz to zadziała zabezpieczenie i odetnie tą linie, czy jak źle podłączysz rolkę :)

Cyrylus
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Gru 2019 18:39

Maszyna: Volvo 160C

Firma: Nie mogę powiedzieć


Re: Obrotnica Eko-bud

Postprzez Diger85 » 02 Mar 2024 22:02

Dzięki Kolego! Bardzo cenne i praktyczne informacje:) szukam "niestety" nowej obrotnicy i czytając oferty producentów koparek włos się jeży na głowie. Spodziewałem się że to bardzo drogi podzespół ale że aż tak! Znalazłem dwóch polskich producentów którzy robią je w chyba najprostszy możliwy sposób ... po prostu na 6 przewodów hydraulicznych, bez żadnej elektroniki, wygladaja solidnie, swoje ważą, ale czy to wytrzyma, nie pognie się, nie urwie... trudny temat i decyzja.

Diger85
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lut 2024 17:11

Maszyna: Volvo ewr130

Firma: Rolnik


Re: Obrotnica Eko-bud

Postprzez Cyrylus » 02 Mar 2024 23:26

szczerze ? to kup w takim razie używaną głowicę SMP jeśli chcesz to pomogę (skąd jesteś?) ci ją przerobić na jak najmniejszą liczbę elektryki i bardzo prosty system obsługi na pewno będziesz zadowolony :). Jaką masz maszynę i ile wyjść masz ? i czy są proporcjonalne ?

Cyrylus
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 15 Gru 2019 18:39

Maszyna: Volvo 160C

Firma: Nie mogę powiedzieć


Re: Obrotnica Eko-bud

Postprzez Diger85 » 02 Mar 2024 23:39

Miło z Twojej strony i bardzo dziękuję za chęć pomocy! Maszyna jest dopiero konfigurowana będzie to nówka sztuka:P Wybór jest pomiędzy Volvo, Komatsu i Sany...kołowka w okolicach 13-14t wyjść będzie 6 (łącznie z tymi do szybkozłącza). Tak jak pisałem glowica musi być niestety nowa ponieważ jest to zakup z dofinansowania...

Diger85
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 29 Lut 2024 17:11

Maszyna: Volvo ewr130

Firma: Rolnik


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej