wibako

koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Moderator: mechanior

koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez Aleksander Wawerek » 21 Lip 2015 17:20

Marka i model maszyny: cat432f
Rok produkcji: 2012

Witam proszę o pomoc ; ile powinien kosztować przegląd serwisowy cat 432f 2012 rok na 2000 mtg.
Serwisant powiedział ,że 5 tyś.+ wymiana oleju hydraulicznego 1500 zł razem 6500 zł.
Wcześniej na forach widziałem kwoty około 3000 zł max.
Jeszcze jedno jestem ze Szczecina.
P.S.
Koparka ma już przeszło 2 lata, prawie dwa i pół więc jest po gwarancji. czy mogę gdzieś indziej serwisować lub samemu wymienic oleje i filtry??
Jeżeli samemu lub gdzie indziej wymienię to czy utrace jakieś korzyści lu gwarancje jakąs inną?

Pozdrawiam i proszę o pomoc w kwestii cen (ile biorą w bm u was itd,.) i gwarancji.

Pozdrawiam OLOEK

Aleksander Wawerek
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Lip 2015 17:08

Maszyna: CAT 432F

Firma: WAWA-BUD


Reklama

simmet

Re: koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez Marcindrze » 21 Lip 2015 19:56

Kolego jeżeli chodzi o przegląd na 2000H to wymienia się wszystko plus dodatkowo powinna byc wykonana regulacje luzów zaworowych w silniku, wymiana odpowietrzników w mostach i skrzyni biegów, czyszczenie filtra siatkowego w skrzyni biegów-tylko trzeba wiedzieć gdzie on jest :D . Koszt takiego przeglądu w BM to 6500zł netto plus dojazd wozu technicznego 3,50zł netto za 1km. Same materiały w BM bedą kosztować ok 5000zł. Była promocja na umowy serwisowe w BM i ja kupiłem taką za 9200 netto za 4 przeglądy bo opłaciło się. Myślę że nawet nie autoryzowany serwis by nie zrobił 4 przeglądów za te pieniądze.Chciałeś mieć CAT to teraz trzeba bulić niestety. W JCB ceny podobne przeglądów. Teoretycznie masz koniec gwarancji ale jeżeli byś miał poważna awarię ,a dalej będziesz serwisował w BM to inaczej mogą podejść do ciebie z naprawą np. cześci da fabryka płacisz za naprawę. Znam taki przypadek z koparki kołowej w której była wadliwa cześć i serwis BM postawił sie dali tą częśc koszt ok 24tyszł a klient zapłacił tylko za robociznę.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez mechanior » 21 Lip 2015 22:55

Marcindrze napisał(a):Znam taki przypadek z koparki kołowej w której była wadliwa cześć i serwis BM postawił sie dali tą częśc koszt ok 24tyszł a klient zapłacił tylko za robociznę.

Bo była na nią akcja serwisowa. Cudów nie ma, nie dadzą nic za darmo, nawet CAT USA nie płaci gdy nie ma uzasadnienia, po prostu w Polsce serwis nie przyznaje się do akcji fabrycznych bo to niewygodne.
Jak "serwis BM się postawi za darmo" to mnie kaktus wyrośnie albo po prostu ja zrealizuje w gratisie wymianę w ramach zakładu honorowego... tylko niech udowodnią że te 24 kpn zostało wydane z kieszeni polskiego BMu :mrgreen: a nie z USA czy ZFu który produkuje podwozia do tych maszyn... No i czy przypadkiem beneficjent nie kupił ostatnio 30 maszyn :faja:

Marcin, zapłaciłeś 9200 za jakie przeglądy? 500, 1000, 1500 i 2000? Żadna rewelacja biorąc pod uwagę że zapłaciłeś za rok z góry...
Ale dokładniej: 4x olej silnika plus wszystkie filtry, 2 razy wymiana w mostach i skrzyni oraz 1 wymiana hydrauliki...
Chyba jestem w stanie spokojnie podpisać taką umowę, dodaj do tego że oferta obowiązuje przez 12 miesięcy od daty podpisania umowy sprzedaży maszyny, nie obejmuje dojazdów a nie wykorzystane przeglądy przepadają. Kolega ma sprzęt od ponad 2 lat i nie wykorzystał by pewnie więcej niż 2 usługi. Czyli bez sensu...

OLO - Jak jesteś ze Szczecina to poszukaj JGSerwis, to gość który kiedyś pracował w serwisie.
A jak chcesz bawić się sam to polecam nasze materiały.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez Marcindrze » 22 Lip 2015 10:40

Kolego mechanior oferta na przeglądy w BM na 500,1000,1500,2000 i ważna jest aż wyrobi się te przeglady i nie przepada po 12 miesiącach. Kolego wycen takie przeglądy ale na orginalnych olejami i filtrach.Dodam ze co 1000 h BM wymienia filtry powietrza wraz z bezpiecznikiem .

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez mechanior » 22 Lip 2015 17:07

Ale jak jak mogę wyceniać na oryginalnych filtrach i olejach skoro muszę je kupić u dealera w cenach zaporowych bo tam mnie nie lubią z wiadomych przyczyn. Nie będę się tykał z BMem, nie ma takiej potrzeby. Filtry powietrza przyjmuję że wymieniamy co 1000 mth i nie są aż tak drogie by zaważyły na cenie zestawu przeglądów (około 400 pln). Jestem w stanie zaproponować filtry i oleje o równych lub wyższych niż oryginały parametrach zagwarantowanych przez producenta, jeśli CAT twierdzi że ma lepsze to niech prowadzą dyskusje z DONALDSONem, FLEETGUARDem czy WIXem, to samo dotyczy olejów.
Wg dealera maszyn ZAWSZE ich produkt będzie kosmiczny a cała reszta to gówno, nieważne że na olejach FUCHS pracuje KOMATSU i MERCEDES czy VW... a CAT to przyprawiony MOBIL czy TEXACO (zależnie od rynku sprzedaży)
Ale temat był wałkowany 1000 razy na forum i nie o tym mowa. Nie wiem jaką podpisywałeś umowę na przeglądy, na tym forum ktoś z użytkowników twierdził że umowa serwisowa jest czasowa, poza tym kolega tej umowy nie ma więc może nie ma sensu dywagować czy by mu się to opłaciło.

Nasze ceny w zaokrągleniu:
500 mth - 1100 pln
1000 mth - 2100 pln
2000 mth - 2700 pln

Filtry FLEETGUARD i oleje FUCHS, zgodnie z tabela zaleceń opracowaną przez CATa. Powietrze oryginał CAT (co 1000 mth aczkolwiek wymienia się wg potrzeby). Paliwo oryginał STANADYNE (bo taki jest w maszynie).
Suma 4 przeglądów to jakieś 7000 złotych... znajdzie się kilka firm w Polsce które zrobią to jeszcze taniej bo na tureckich filtrach o wyglądzie oryginałów i na oleju SPECOL czy ukraińskim Mobilu za 7 pln litr...
Wybór należy jak zwykle do klienta, dodam tylko że na tych materiałach pracują maszyny pod naszą opieką, niektóre od ponad 10 lat i są takie co są przez nas serwisowane od momentu zakupu również na gwarancji też na tych materiałach.
CAT USA i angielski dealer nigdy nie wymagał od nas stosowania oryginalnych materiałów tylko zgodne parametrami zamienniki...
Ale znamy już podejście naszego rodzimego dealera do tego tematu... ponoć olej FUCHS rozpuszcza przewody hydrauliczne a filtry i oleje CATa są bardziej i już.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez Marcindrze » 22 Lip 2015 21:40

Kolego Mechanior ja nie mówie że BM nie kroi klientów tylko ja mam maszyne na gwarancji 2 letniej lub 4000H wiec i tak musiałem wykupić przeglądy. Maszyna mam 22 miesiące i przebieg 3442 H wiec nie mało. Same oleje nie są drogie z BM pod warunkiem ,że kupuje je się w beczkach i jak jest promocja. Wiadomo ,że w serwisie autoryzowanym będzie drożej ale jak by cos stało się z winy mechanika z maszyną po przeglądzie to BM naprawi szkodę załóżmy ze mechanik zapomniał wlać podczas przeglądu olej do mostu tylnego, a był taki przypadek z tego co wiem BM wymieniło cały nowy most.Wszystko robią ludzie i każdy może się pomylić. Tak samo ja jestem ubezpieczony od nagłych zdarzeń np.zerwanie kabli, uszkodzenie mienia przez maszynę.
Kolego z wawa-bud jeżeli masz już maszynę po gwarancji to kup materiały na przegląd i zlec to mechanikowi bo wyjdzie najtanie.
Wiadomo że Mechanior ma upusty w firmach handlujących częściami. Mam tez dobre ceny na części w kilku firmach wiec zawsze wyjdzie taniej jak w BM.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez dawidg2 » 22 Lip 2015 22:19

Ja po 4 latach bym nie wykorzystał przeglądów na 500,1000,1500 i 2000h. Bo dopiero mam niecałe 2 tys h, niedługo właśnie będę robił przegląd i IH chce 5500 netto, bez hydrauliki ale z dojazdem. Wyjdzie trochę taniej bo olej do mostów czy skrzyni mam trochę bo zawsze zostaje. Wam też zawsze resztę w bańce zostawiają?
U mnie powietrza co 500 wymieniają.

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez mechanior » 22 Lip 2015 22:28

Ja leję tyle ile wchodzi a resztę zabieram, klient płaci za rzeczywistą ilość oleju, czasem zostawiam resztki na dolewki bo wiadomo jak jest i czasem trzeba mieć pod ręką ze 2 litry do skrzyni czy piątkę do hydrauliki, ale to tylko sugeruję i zostawiam na życzenie klienta, nic na siłę. Co innego wysyłka kurierem, tam muszą być zamknięte oryginalnie opakowania dlatego wysyłamy tylko 20tki.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez Aleksander Wawerek » 27 Lip 2015 09:42

Witam może ktoś dokładnie podać ile i jakie materiały eksploatacyjne będą potrzebne i gdzie je kupić na ten przegląd na 2000 mtg CAT 432 F 2013 ROK.
Dzięki i pozdrawiam.
509970352

Aleksander Wawerek
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 21 Lip 2015 17:08

Maszyna: CAT 432F

Firma: WAWA-BUD


koszty przeglądu cat 432 f po 200mtg

Postprzez mechanior » 28 Lip 2015 19:21

Naprawdę muszę to pisać?
A niektórzy mają do mnie pretensje o nachalną reklamę w podpisie :faja:
Numer telefonu do sklepu z częściami jest na czarno.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej