wibako

CAT TH62 nie chce jechać

Moderator: mechanior

CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 25 Cze 2019 22:14

Marka i model maszyny: TH62 *4TM00747*

Od kilku dni mam problem z ładowarką teleskopową CAT TH62,nagle ładowarka straciła prąd i wogóle nie jedzie do przodu ani do tyłu,sprawdzałem kable i okazało się że jednym kabelkiem do sterownika od jazdy przód tył idzie prąd i wydaje mi się że to wystarczy jeśli tam jest 12V i po wrzuceniu np czwórki rozdziela prąd i wraca do 2 i 3 cewki i wtedy jedzie tym biegiem,problem w tym że najwyraźniej ten prąd nie wraca i po tych kablach serio ciężko dojść więc muszę pewnie przerobić ten przełącznik.Orginalny kosztuje 5000zł,nieźle się ździwiłem że za taki kawałek plastiku ze sterownikiem aż tyle.Sprawdziłem z tatem cewki i przyciągają śrubokręt po podłączeniu do + i minusa na akumulatorze.Dodatkowo zrobiliśmy taki test po tym jak przeczytałem wszystkie kombinacje biegów w manualu tzn że bieg czwarty jest kiedy prąd dostaje 2 i 3 cewka od góry,dorobiłem końcówkę kabla i udało się podłączyć plus z plusem z 2 i 3 cewki oraz minusy tak samo i odpaliłem ładowarkę,tato podłączył i załączył się bieg.Po prostu mineliśmy cały ten sterownik i bezpośrednio.Mam pytanie jak ktoś się zna na tym czy da radę kupić z innej firmy przełącznik i przerobić jakoś w ten sposób.U nas w CACIE te kable mają różne rozgałęzienia,biegnią nie wiadomo którędy.Myślałem żeby sprawdzić czy sterownik działa podłączając do przełącznika bezpośrednio innym kablem np tą jedynkę ale nie wiem jak to zrobić musi być jakoś masa przecież i prąd też nie wiem.Robierałem dzisiaj ten sterownik ale widać że CATERPILLAR nie robił tego pod rozbieranie bo o tyle robierało się łatwo ale złożenie to masakra,trzeba trafić idealnie takimi cienkimi bolczykami łatwo też coś pogiąć.Ale to nic nie dało bo nic z tego nie wynika.Szukałem też schematów instalacji ale odczytać to też ciężko.Dodam że dwa razy jak ojciec próbował szukać przyczyny to nagle prąd wrócił i po jakimś czasie dalej zniknął i tak dwa razy.Teraz nie ma już cały czas.Do przełącznika idą kable do takiego rozgałęźnika czy nie wiem jak to nazwać,są takie trzy i tylko w jednym z nich w jednym kabelku jest prąd i jeśli tam jest 12V to pewnie wystarczy i sterownik może nawalił bo nie wraca ten prąd do cewek.Chciałbym kupić inny przełącznik z tą samą ilością biegów ale nie wiem jak to później podłączyć,napewno się da ale nie jestem elektrykiem.
Ostatnio edytowany przez matrixpolska123, 26 Cze 2019 12:40, edytowano w sumie 1 raz

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Reklama

simmet

CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez mechanior » 25 Cze 2019 22:50

Regulamin forum, gdzie dane? piszesz w dziale koparko-ładowarki...
Sprawdziłeś czy cewki maja masę? Czy maszyna ma system stabilizacji LSI z czujnikiem na tylnej ramie/moście? Wskaźnik przeciążenia w kabinie na prawym przednim słupku? Wyjście do sterowania z kosza? Każdy z tych systemów może blokować jazdę przez prostą usterkę, przekaźnik, przerwany przewód lub brak ciągłości obwodu.
Na podstawie schematu da się wszystko sprawdzić. Na pewno nie pruł bym od razu przełącznika bo wystarczy go w prosty sposób pomierzyć zwykłym miernikiem.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 26 Cze 2019 11:33

Sorry że nie podałem danych dokładnych i napisałem w złym dziale,pisałem to na szybko i pierwszy raz na tej stronie.CAT TH62 jest z 1996r.Wracając do tematu mam 18lat i nie mam doświadczenia w tego typu sprzęcie i elektryce ale chce się uczyć,te nazwy o jakich pan mówi są dla mnie abstrakcyjne i przydałoby się wytłumaczyć jakoś jak sprawdzić te systemy i gdzie bo tego na internecie nigdzie nie mogłem znaleść.Ale na logikę raczej cewka musi mieć masę bo idzie do złącza dwa kable czerwony i czarny,czyli plus i minus,tato sprawdzał czy jest prąd w tym przez sam plus żarówką z dwoma kablami plus i masa.Czyli podłączył jedną końcówkę do złącza czyli do plusa a drugą do jakiegoś metalu czyli masy i się nie świeciło po prostu prąd nie dochodzi do cewek czyli raczej nie chodzi o masę.Nie wiem jak sprawdzić czy maszyna ma system stabilizacji LSI z czujnikiem na tylnej ramie/moście ale napewno nie ma wskaźnika przeciążenia w kabinie na prawym słupku bo tam powinien być jakis komputerek/wyświetlacz a tutaj nic takiego nie ma.Nie wiem również jak sprawdzić wyjście do sterowania z kosza.Wiem że do sterownika idzie prąd jednym kabelkiem.Przydałoby się wiedzieć ile powinno iść prądów do sterownika i gdzie powinnien być na tym sterowniku żeby to pomierzyć czy wogóle jest ale to musiałbym umieć odczytać schemat.Ale dziwi mnie tam są trzy złącza a w nich po kilka kabli i później złącze jakoś rozdziela i idzie jeszcze więcej bezpośrednio do sterownika no i rozumiem że jak włącza się jedynkę to wraca prąd do trzech cewek równocześnie i włącza się bieg.Wytłumaczyłby pan jak pomierzyć ten sterownik dokładnie bo kostka nie jest wyciągana jedynie mogę rozebrać i te bolczyki mierzyć w sterowniku bo jak inaczej.
Ostatnio edytowany przez matrixpolska123, 07 Lip 2019 14:47, edytowano w sumie 1 raz

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Cze 2019 11:49

Numeru seryjnego nie podałeś.
Jeśli nie masz nawet podstawowych urządzeń jak miernik do prądu to nie wiem czy jest sens się zabierać w własnym zakresie za naprawę i nie licz zbytnio na to że ktoś będzie miał czas tłumaczyć skomplikowaną zasadę działania całego układu....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 26 Cze 2019 13:07

Już podam tez o tym zapomniałem:
*4TM00747*
7500kg
75,5kW

-- 26 Cze 2019 12:06 --

zeppelin zm 15, Miernik jutro kupię.Nie mamy tutaj jak wezwać serwisu bo to wieś mało jest fachowców jak już to jakiegoś dobrego elektryka.Ale musimy to zrobić bo mamy skup złomu i ta ładowarka wykonuje najwięcej pracy bo nią ładujemy złom do kontynerów.Nie wiem czy ktoś nawet by chciał robić tego CATA bo to był kupiony trochę nieorginalny,dużo rzeczy z instalacji w nim nie działa.Hamulce całkiem zepsute ale jeździ się bez,tak samo jeden napęd.Nie robimy tego bo naprawa tego wszystkiego by wyszła z 10tyś.Bezpieczniki na wierzchu bez osłony i wszystkie kable taka prowizorka że to pewnie trzeba by było robić całą instalację od nowa bo mało co działa ale do nas to wystarcza bo nie jeździ się nią po drodze czy gdzieś tylko na podwórzu.

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 26 Cze 2019 13:53

Nie długo to ona będzie sama do załadowania w kontener....
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez mechanior » 26 Cze 2019 22:34

instalacja jak widać nie jest potrzebna tylko do wycieczek poza własne podwórko - jak dbasz tak masz.

Naprawa tego wszystkiego wyszła by 30 tysięcy nie 10... ludzie obudźcie się, otrzeźwiejesz dopiero jak ktoś się spali w kabinie albo przejedziesz jakiegoś nieszczęśliwca który ci wszedł w drogę bo nie masz hamulca?
Dlaczego utarło się że NA WŁASNE POTRZEBY to jakieś zaklęcie które ma powodować że drobne usterki znikną a maszyna w cudowny sposób ożyje albo mechanik z forum zdalnie przez telefon powie ci jakie dwa kabelki wyrwać spod maski i skręcić żeby wszystko nagle cudownie zadziałało...

Wracając do tematu - jak mamy ci pomóc uruchomić system który już nic nie ma wspólnego z tym co mamy na schematach i wszystko jest rozprute, przegrzebane i powiązane sznurkiem? A ty nawet nie masz podstawowego sprzętu (miernika) ergo nigdy ci nie był potrzebny więc się po prostu na elektryce NIE ZNASZ.

Najmądrzejszym w tym wypadku rozwiązaniem jest zatrudnienie jakiegokolwiek elektryka który wie cokolwiek w temacie bo musi się orientować w sytuacji na bieżąco, na tym co spotka na maszynie, nasza zdalna pomoc jest na nic...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 06 Lip 2019 14:11

Dobra jak widać trzeba tego elektryka ale mimo wszystko dzięki za pomoc :ok:
Ostatnio edytowany przez matrixpolska123 07 Lip 2019 14:37, edytowano w sumie 2 razy

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lip 2019 20:42

Chciałem to skomentować ale brak słów..... :crazy: :crazy: :crazy:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez slepy101 » 06 Lip 2019 21:18

Tu medycyna jest bezradna
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 06 Lip 2019 22:20

A okej piszesz że tu czyli o ciebie chodzi no to przykro mi ale nie pomogę to musisz gdzieś indziej pomocy szukać...A tą prostotę u ciebie faktycznie widać to jednak wziąłeś ten opis do siebie i napewno zawojujesz świat.

-- 06 Lip 2019 21:03 --

zeppelin zm 15 napisał(a):Chciałem to skomentować ale brak słów..... :crazy: :crazy: :crazy:

Jednak skomentowałeś :lol: to powinno być forum dyskusyjne bo chyba od tematu to całkiem odchodzi już.Twoja bogata pomoc się naprawdę przydała,komentarze typu ta ładowarka nada się w kontener i ten,no godne fachowca,nie musisz nawet pisać brak słów bo i tak nic rzeczowego ogólnie do tego tematu wogóle nie napisałeś,czy pomocnego,tylko skrytykowałeś a tak jest najłatwiej :crazy:
Ostatnio edytowany przez matrixpolska123, 07 Lip 2019 14:55, edytowano w sumie 1 raz

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 06 Lip 2019 22:23

Jesteś zbyt młody aby tak do mnie skakać chłopcze. Dorośnij najpierw wtedy porozmawiamy. Sam od dzieciaka paprałem się w brudzie aby nie jedne rzeczy naprawiać. Nie posiadamy nowych maszyn ale jakieś kurwa minimum sprawności maszyny jest wymagane i nie pitol mi że hamulce w maszynie nie są potrzebne bo lepiej hamować rewersem! To że pies ci zdąży odskoczyć to nie oznacza że ktoś kto będzie obok maszyny jak będziesz jechać i niech np się potknie i przewróci się tobie pod koła a włącznik rewersu się sklei i nie zmienisz kierunku jazdy bo masz instalacje elektryczną w tak zajebistym stanie że wszystko jest możliwe. Będziesz się tłumaczyć w sądzie że po huj są hamulce i to wszystko wina włącznika? Moim zdaniem jesteś nie dorośnie tym szczeniakiem który się mądruje który w życiu gówno widział. Co do przerzucania dwóch balotów siana które ważą kilkaset kg nie powinno robić żadnego wrażenia i na koniec dodam skoro sam napisałeś że jest do ciężkiej pracy i robi cały czas bez przerwy tzn chyba że na siebie zarabia !! Nie mówię że masz ją doprowadzić do stanu w jakim wyjechała z salonu a mówię tutaj tylko o działaniu podstawowych układów dzięki którym możesz żyć na wolności a nie w więzieniu jak zrobisz komuś krzywdę.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez slepy101 » 06 Lip 2019 22:36

Dzieciaku duzo lektur Ci zostalo jeszcze do poczytania bo ty nawet podstawowych podstaw z podstawy nie rozuniesz . Wbijasz na forum nie stosujesz sie do regulaminu sapiesz do moderatora ktory jest jednym z nie wielu najlepszych fachowcow od cata w kraju . Faktycznie tobie hamulce nie sa potrzebne bo mam nadzieje ze dopadnie Cie selekcja naturalna i pojdziesz z tego swiata sam do ktorego jak widac po twoim poziomie wpisow nic nie wniosisz a zabierasz tylko powietrze innym . Co Ci przeszkadzaja podpisy danych forumowiczow . Widzisz jestes tak tenmpy jak te wasze hamulce w twj ladowarce bo nawet nie wiesz kto to byl kalasznikow ie masz podstawowej wiedzy narzedzi do napraw maszyn a masz w tym temacie najwiecej do powiedzenia . Do lektur dzieciaku . Moze przez wakacje nadtobisz poziom rowiesnikow w klasy . A jak bedziesz wychodzil ( wylogowywal) to otworz okno bo jebie gnojem od Ciebie i pozamiataj bo sloma z butow ci wylatuje
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 07 Lip 2019 14:38

Dobra biorę się za nadrabianie :D

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Lip 2019 14:57

Jesteś poważny? Kasujesz swoje posty w których się rzucałeś a teraz piszesz coś innego.

-- 07 Lip 2019 13:57 --

Ciekawe czy moderator jest w stanie odtworzyć to co nabluzgałeś szybciej...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez matrixpolska123 » 07 Lip 2019 16:51

Jakbym teraz zakładał temat to bym to trochę inaczej zrobił i pisał od rzeczy a nie o takich głupotach jak ja to pisałem faktycznie jak szczyl po prostu usunąłem te słowa których nie powinienem był pisać,nie mam takiego prawa? Nie chce zostawić takiego gnoju co pisałem,po prostu aż głupio żeby ktoś to czytał,jeśli ktokolwiek będzie miał podobny problem to chyba go interesują rzeczy na temat a nie takie pierdoły,nie chce mieć z nikim złej krwi w realu a także przez internet więc wolałbym całkiem usunąć te posty,przyznaje że głupio pisałem trochę mi to uświadomiło co pisaliście,także przepraszam za to :roll: .A poza tym można tutaj usunąć całkiem tematy lub konto? Wiem też że z takim podejściem sam nic nie zawojuje i je zmienię.

matrixpolska123
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 25 Cze 2019 22:12

Maszyna: CAT TH62

Firma: BRAK


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez slepy101 » 07 Lip 2019 21:04

Mowilem od poczatku ze w tym przypadku medycyna jest bezradna :) to ze usunales nic nie da . Internet pamieta wszystko . Ja tez i zeppelin zapewnue tez jak i inni co czytali twoje glupoty . Jak dla mnie mozesz juz usunac konto bo po ty co tu odwaliles nikt ci juz nie pomoze . Jak to kiedys ktos powiedzial w slynnym polskim filmie " wpuscic hamstwo na salony "
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez mechanior » 08 Lip 2019 00:34

A teraz pisze do mnie PW z prośbą o pomoc... to mówicie że nawywijał? Bo nie zdążyłem przeczytać... no to będzie BANIK chyba :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Lip 2019 00:50

Tak bluzgał że nie pytaj panie.... Nie możesz tego jakoś odtworzyć? Gdybym wiedział że to skasuje, skopiował bym to :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: CAT TH62 nie chce jechać

Postprzez slepy101 » 08 Lip 2019 14:26

Romek tak jak pisze zeppelin . Bralem udzial w tej " dyskusji " . Nawyzywal i w ogole pisal ze sie nie znamy na sprzecie ty ponoc tez sie nie znasz i takie tam glupie texty jak na 18latka przystalo
" Prostotą i niezawodnościa zawojujesz cały świat " . M Kalasznikow

slepy101
Fachoperator

  • Posty: 583
  • Rejestracja: 23 Cze 2015 12:58
  • Miejscowość: DOL / DW
  • Pochwały: 12

Maszyna: atlas 1304

Firma: Robię na czarno :)


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej