wibako

świeca płomieniowa

Moderator: mechanior

świeca płomieniowa

Postprzez hans1948 » 09 Paź 2010 07:47

Witam kopiłem na wiosnę maszyne i nie zwracałem uwagi na brak świec teraz jest to potrzebne, kupiłem świece wkręciłem, ale nie wiem co dalej bo nie mam schematu warto dodać , ze jak włączy na konsoli to jakiś przekaźnik reaguje.

hans1948
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 13:45
  • Miejscowość: karsy

Reklama

simmet

Postprzez tata428 » 09 Paź 2010 08:32

sprawdź czy do świecy dociera paliwo,powinna być rurka z flitra paliwa.przed odpaleniem grzejesz świece co najmniej 30s i odpalasz.jak jest wielki mróz to dłużej.
ja sobie zrobiłem eksperyment czy prawidłowo działa to sie skarbówka mało co nie spaliła :mrgreen: ,
pochwal sie kolego coś za świeczke kupił, bo jak ''indyjską'' z agromy to nie licz na to że coś ci pomoże w zimie. jedyne na co możesz liczyć to że za pare dni w cudowny sposób zacznie przybywać oleju w silniku.
ja pożądną świece kupiłem u pana Mechaniora rok temu(pozdrawiam),kosztowała tyle co 3-4szt agromowskiego złomu ale za to skończyły sie problemy.
bez sprawnej świecy zapomnij o odpaleniu w zimie,chyba że może '' :D na zaciąg'' :D

tata428
Pomocnik operatora

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 29 Sty 2008 21:44
  • Miejscowość: 0000

Postprzez hans1948 » 09 Paź 2010 08:59

Nie wiem czy dociera bo u mnie tej instalacji nie ma (widocznie poprzedni właściciel pracował tylko latem:) )nie wiem nawet gdzie szukać kabla aby to podłączyć a świeca nieznanego producenta (chyba wstydził się podpisać), mogę napisać, ze kosztowała 28zl

hans1948
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 24 Lut 2010 13:45
  • Miejscowość: karsy

Postprzez tata428 » 09 Paź 2010 09:59

Image
opisywałem ci to po kolei od 8 mej do teraz, nistety żonka sobie sprawdziła poczte i cały opis wuj szczelił,niemam siły produkować sie od nowa, fotki są z katalogu do serii b,ale z tego co widze jest tak samo,
prąd do świecy z lampki na desce rozdzielczej,
przewód paliwowy kup w agromie coś koło dychy,pozdrawiam

tata428
Pomocnik operatora

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 29 Sty 2008 21:44
  • Miejscowość: 0000

Postprzez mechanior » 09 Paź 2010 12:05

ten przełącznik na konsoli jest od instalacji eterowej, bo takie wspomaganie rozruchu było montowane w tej maszynie (czyli taki "samostart" na stałe) butla powinna być wkręcona w specjalny zawór po lewej stronie silnika na ścianie kabiny (z opaską) i tam też można podłączyć zasilanie prądem świecy płomieniowej

przewód paliwowy (metalowy) świecy podpina się pod tzw "przelew" czyli powrót paliwa z filtra lub pompy do zbiornika (jest nawet specjalne przyłącze na filtrze)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez tata428 » 09 Paź 2010 20:26

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 8:53 pm ]
na pierwszej focie jest widok z instrukcji do serii''b'',
reszta to mój badziew.
u mnie przełącznik ,świeca i lampka były,
rurke dokupiłem,nie wiem czy jest to rozwiązanie oryginalne w cat'cie.
za to w perkinsie na pewno.
sprawnie działająca świeca daje płomień gorącego oddechu zsynchronizowany z kręceniem rozrusznikiem,etery samostarty mogą sięschować,silnik potraktowany płomieniem natychmiast ''łapie'' a samostart może ci zdusić motor.
choćby nie udało się odpalić od szczała przy -30,ale 2,3ci raz pomoże.

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 9:07 pm ]
na przedostatnim zdjęciu widać mam nadzieje że świeca działa (lampka świeci).
u mnie był problem z rozruchem ale zapraszam do następnego tematu,jak będziesz miał jeszcze problemy z ser2 to daj znać bo ten model przerżnął mnie i najlepszego serwisantatego forum w poprzech.....

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 9:26 pm ]
a tak w zasadzie postaw pan duuuuuuuuzą flache i popodłanczamy wszystko jak trzeba...
na zdrowie

[ Dodano: Sob Paź 09, 2010 9:27 pm ]
chyba się opiłem ,bastuje hehe
Ostatnio edytowany przez tata428, 09 Paź 2010 21:52, edytowano w sumie 1 raz

tata428
Pomocnik operatora

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 29 Sty 2008 21:44
  • Miejscowość: 0000

Postprzez maks » 21 Paź 2010 19:06

czesc odnosnie tej świecy płomieniowej,chodzi mi o elektryke czy dawałes jakiś przekaznik przed swiecą czy trzymasz przycisk na wyczucie
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez mechanior » 21 Paź 2010 21:20

przekaźnik nie jest urządzeniem czasowym tylko zmniejsza natężenie prądu płynącego przez przełącznik potrzebne do uruchomienia urządzenia, oryginalna instalacja nie posiada układu czasowego, używa się jej wg opisu w instrukcji
płomieniówkę włączasz i grzejesz przez 30-60 sek przed uruchomieniem silnika (z włączona stacyjką) i jeszcze przez ok 60 po uruchomieniu
sam zobaczysz jaki czas wystarczy twojej maszynie do odpalenia
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez maks » 22 Paź 2010 17:44

witam jeszcze jedno odnosnie podłączenia płomienióki u mnie niema tego wyjscia w filtrze które są na fotce,i potrzebóję podpiąć się pod wyjscie 4 tak jak jest na schemacie wyżej tylko nie moge dostać redukcji łączącej rurkę z filtrem.jak by ktoś miał byłbym wdzięczny,pozdrawiam
CAT TO CAT,USŁUGI BRUKARSKIE

maks
Młodszy operator

  • Posty: 116
  • Rejestracja: 08 Gru 2009 16:59
  • Miejscowość: opole

Postprzez mechanior » 22 Paź 2010 18:19

złączka jest podpięta do śruby odpowietrzającej, nie jest to rozwiązanie oryginalne, śrubę z kanałem i gwintem pod przewód trzeba dorobić albo spróbuj kupić w Agromie lub innym sklepie z częściami do maszyn rolniczych
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej