wibako

432D Nie odbija gaz

Moderator: mechanior

432D Nie odbija gaz

Postprzez darys » 19 Gru 2010 15:09

Dzień dobry mam takie pytanko nabyłem niedawno Koparko ładowarkę Cat 432 D maszyna pracowała w Anglii jest troszkę zastana ale to kwestia też pewnie mrozów . Ale mam pytanie dotyczące gazu gaz po prostu nie odbija podobno jest to sprawa linki i miałbym pytanie gdzie taka linkę można nabyć i jaki jest ewentualny koszt takiej sprawy . A druga rzeczą o jaka chciałem pytać to blokada tylnej łyżki po lewej stronie mam odpinanie i zamykanie łyżki ruszam blokadą zapadka nie reaguje ale jak wyjdę na zewnątrz nacisnę rękom to można ja odblokować zdaje sobie sprawę ze przy tych temp mogą zdarzać się takie problemy ale czy idzie to jakoś przesmarować czy czekać na + temp :p . A jeszcze jedno powiedzcie mi panowie na co zwrócić uwagę przy częściach eksploatacyjnych wiadomo oleje filtry do wymiany ale czy jest coś jeszcze na co należy zwrócić uwagę z góry serdeczne dzięki i życzę zdrowych wesołych świąt :P:P
Ostatnio edytowany przez darys, 20 Gru 2010 18:13, edytowano w sumie 1 raz

darys
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Paź 2010 13:36
  • Miejscowość: Swarzędz

Reklama

simmet

Postprzez manius » 19 Gru 2010 15:29

kolego, co do linki od gazu to pewnie sie juz konczy,i zacina sie w pancerzu, a sproboj t5ez tak zrobić, zeby maszyna pochodzila wystarczajaco dlugo zeby sie zagrzac, i poruszaj kilka razy recznie gazem,moze do linki dostala sie woda, i przymarzł.
co do linki, od blokady, to proponowalbym ci jej teraz nie uzywac, bo majac zapieta lyzke, i przy duzym mrozie chcac jaj odbezpieczyc, bedziesz musial sie niezle na trudzic, a na postoju, normalnie opieraj ramie o ziemie i problem z glowy;),
na co zwrocic szczegolna uwage, skoro ja kupiles to na wszystko,wycieki,luzy na sworzniach,odpowiednie smarowania, czy wszystko dokrecone,itp, itd.
"A teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu."
Król Julian

manius
Fachoperator

  • Posty: 1025
  • Rejestracja: 16 Maj 2010 12:18
  • Miejscowość: brzesko
  • Pochwały: 17

Maszyna: cat 442d ;)


Postprzez mechanior » 21 Gru 2010 01:21

linka gazu w tych maszynach jest zaplątana jak jelito i idzie 2 esami więc nie ma lekko, wymiana może pomóc ale nie musi
najpierw spróbuj "stuningować" sprężynę powrotną, jest w takiej czarnej osłonce na końcu linki w komorze silnika, jeśli ją rozciągniesz lub dołożysz drugą sprężynę do dźwigni pompy zwiększysz siłę "powrotu"
jeśli takie proste zabiegi ani solidne smarowanie nie pomogą to czas wymienić linkę... tylko nie spodziewaj się fajerwerków, licho odbijający gaz to wizytówka tych maszyn...

linkę gazu w zamienniku mam na magazynie, zapraszam...

blokada ramienia też pracuje dzięki lince, trzeba ją dobrze wyregulować, w dłużej eksploatowanych maszynach linka jest naciągnięta i czasem sama regulacja przy zaczepach blokady na sworzniu siłownika nic nie daje, trzeba wtedy odkręcić pokrywę pod dźwignią w kabinie i sprawdzić czy masz wersję z regulacją przy mocowaniu dźwigni (2 śruby na klucz 24 tak jak i na drugim końcu)
najpierw sprawdź czy linka jest cała i nie uszkodzona bo czasem gdzieś w okolicach górnej części przesuwu lub pod rozdzielaczem czy na przewodach zdarzają się zagniecenia pancerza blokujące pracę linki...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Postprzez darys » 21 Gru 2010 17:41

Naprawdę wielkie dzięki chłopaki za pomoc :p zaraz ide coś tam konstruować :P

darys
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 31 Paź 2010 13:36
  • Miejscowość: Swarzędz

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej