wibako

CAT 432E Premier '10 jak dbać?

Moderator: mechanior

CAT 432E Premier '10 jak dbać?

Postprzez hulek » 28 Lut 2011 22:43

Koledzy jak możecie to napiszcie mi na co zwrócić szczególną uwagę w koparko ładowarce podanej w temacie. Chciałbym aby chodziła bez zarzutu i wrazie czego zapobiec awarii. Mam zrobione dopiero 115 MPH całe nic. Czy brak dokręcać jakieś śruby. W jaki sposób podłączyć młot wyburzeniowy? Czy jest coś takiego żeby podczas podłączenia młota można było cofnąć olej z przewodów od szybko złącza. W DTR piszą mi o jakimś zaworze ale ja go nie posiadam. Sorka że tak męczę ale jestem młody i dopiero się wszystkiego uczę.
Ostatnio edytowany przez hulek, 02 Mar 2011 12:14, edytowano w sumie 1 raz

hulek
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 20 Lut 2011 09:40
  • Miejscowość: Przasnysz

Reklama

simmet

Postprzez mechanior » 01 Mar 2011 01:54

smarować, zwracać uwagę na wycieki, tankować porządne paliwo najlepiej na stacji (nie z beczek), sprawdzać czasem śruby kół, trzymać się okresów między przeglądami, stosować dobre filtry i oleje
szybkozłącza założone do maszyny powinny pozwalać na zapięcie i odpięcie młota pod ciśnieniem ale bywa różnie, aby zrzucić ciśnienie z przewodu zasilającego należy po zgaszeniu maszyny ponownie włączyć zapłon (bez odpalania) i poruszać suwakiem wysuwu w obydwie strony (lub nacisnąć przycisk młota), niedopilnowanie tej procedury może uniemożliwić ponowne zapięcie urządzenia gdyż pozostanie w nim ciśnienie (zwłaszcza że ma akumulator(y) hydrauliczne)
jeśli coś źle napisałem proszę o poprawę, mało mam do czynienia z najnowszymi maszynami (ledwie 5-6 sztuk mam pod opieką)
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Wszystko na temat CAT 432E Premier 2010r.

Postprzez Marcindrze » 01 Mar 2011 10:16

hulek napisał(a):koledzy jak możecie to napiszcie mi na co zwrócić szczegulną uwagie w koparko ładowarce podanej w temacie. Chciałbym aby chodziła bez zarzutu i wrazie czego zapobiec awarj. Mam zrobione dopiero 115 MPH całe nic. Czy brak dokręcać jakieś śruby. W jaki sposób podłączyć młot wyburzeniowy? Czy jest coś takiego żeby podczas podłączenia młota można było cofnąć olej z przewodów od szybko złącza. W DTR piszą mi o jakimś zaworze ale ja go nie posiadam. Sorka że tak męczę ale jestem młody i dopiero się wszystkiego uczę.


Kolego jak do 500h nic sie nie pojawi wycieki itp to maszyna bedzie potem smigac. W mojej maszynei nowy cat koparko-ładowarka 2010r. wyciek na zimeringu skrzyni na 380h, poluzowała sie opaska przy chłodnicy ale sprawdzałem maszynae i to wykryłem bo to przy dolnym weżu było 150h, puscił jeden weżyk na zakuciu od niskiego ciśnienia-serwis wszystko wymienił. Pozatym ok. Podobno te nowe caty sa słabsze od D mam tez C i zbytnnio nie widze różnicy w sile. Nowa seria dobra siła pchania przednia łyżka.Aktualny przebieg 1600h

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej