wibako

Problemy z jazdą CAT 428 II

Moderator: mechanior

Problemy z jazdą CAT 428 II

Postprzez iras_der » 12 Sie 2011 10:04

Marka i model maszyny: CAT 428 II
Rok produkcji: 1992

Witam. Panowie pomóżcie, mam problem z jazdą. Ostatnio przy załadunku przednią łyżką najpierw dziwnie zachowywał się podczas jazdy do przodu po czy w ogóle stanął. Nie reagował ani do przodu ani do tyłu. Zgasiłem maszynę i po czasie załączyłem ponownie. Po tym zaczął jeździć normalnie przez około godzinę i znowu coś dziwnego. Z okolic skrzynie dochodził jakiś świst i przestał jeździć. Zgasiłem, zapaliłem i znowu jest ok. Podczas jazdy też jakoś dziwnie chodzi. Przy ruszaniu tak jakby szarpał i bujał. Panowie co może być przyczyną takich anomalii? Olej w skrzyni wymieniany w maju, tak że stan i jakość ok.

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Reklama

simmet

Problemy z jazdą

Postprzez piotr 40 » 12 Sie 2011 14:31

Jesteś Kolego z okolic Włocławka jak piszesz, więc to niedaleko ode mnie. Zadzwoń do mnie, moze cos pomogę. Pozdrawiam Piotr 504577549

piotr 40
Młodszy operator

  • Posty: 132
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 09:09
  • Miejscowość: wlkp.
  • Pochwały: 2

Problemy z jazdą CAT 428 II

Postprzez DMSERWIS » 12 Sie 2011 18:09

Pomóż mu na forum,jak będzie chciał serwis to po niego zadzwoni.Tu nie ukrywamy swoich porad.

DMSERWIS
Fachoperator


Problemy z jazdą CAT 428 II

Postprzez mechanior » 13 Sie 2011 00:07

dobre DM... popieram...
ale kolega piotr40 udziela się na forum i wierzę że nie próbuje wykorzystywać sytuacji by "zedrzeć skórę" z potrzebującego
tylko po prostu chce pomóc... jeśli nie to hańba mu!

w maszynach z mechanicznym zaworem jazdy (428 I/II oraz B) najczęstszym problemem jest zatkanie tłoczka zaworu regulującego ciśnienie przez zanieczyszczenia ze skrzyni
trzeba zdemontować zawór ze skrzyni (6 śrub na klucz 13 + cięgno od dźwigni jazdy) rozebrać na drobne dokładnie układając wszystkie elementy wg kolejności montażu, wypłukać i wyczyścić...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Problemy z jazdą CAT 428 II

Postprzez iras_der » 14 Sie 2011 13:01

Dzieki koledzy za pomoc zawor przeczyscilem maszynka pyka doskonale :D

A i jeszcze jedno ja w adresie podalem ze jestem z okolic wloclawka naprawde jestem z lipna gdybym napisal ze z lipna to napewno nikt by mi porady nieudzielil sorry

iras_der
Młodszy operator

  • Posty: 103
  • Rejestracja: 25 Lip 2010 19:52
  • Miejscowość: okolice Włocławka
  • Pochwały: 12

Maszyna: Ostrówek KT0162,Caterpillar 428,CATD5N,HSW534 CAT434 CAT323D

Firma: Roboty Ziemne


Problemy z jazdą CAT 428 II

Postprzez rudesmen » 14 Sie 2011 15:09

iras_der napisał(a):A i jeszcze jedno ja w adresie podalem ze jestem z okolic wloclawka naprawde jestem z lipna gdybym napisal ze z lipna to napewno nikt by mi porady nieudzielil sorry

Może jest coś czego nie wiem o Lipnie, ale nasze forum wznosi się ponad takimi problemami, tutaj maszyny są NO. 1 :twisted: Możesz bez obaw zmienić informacje w profilu na właściwe.
A i jeszcze jedna sprawa, jeżeli ktoś w Twoim temacie Ci pomoże kliknij przy jego poście "Pochwała".

Awatar użytkownika
rudesmen
Fachoperator

  • Posty: 2188
  • Rejestracja: 08 Paź 2005 17:05
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp.
  • Pochwały: 49

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej