wibako

Całkowity koszt remontu silnika 428c?

Moderator: mechanior

Całkowity koszt remontu silnika 428c?

Postprzez mm773 » 05 Wrz 2011 23:25

Witam jaki może być :wall: całkowity koszt remontu silnika CAT 428C z 1998r bez turbo
A dlaczego tak bo tak twierdzi mechanik zaczęło cos stukac w silniku
po jego oględzinach kapitalny remont Czy próbuje mnie naciagnac :wall:
Pozdrawiam
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Reklama

simmet

Re: całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez Marcindrze » 06 Wrz 2011 18:42

Witam

Jest taka firma która robi remonty silników i sprzedaje czesci do różnych typów silników. W przypadku silnika CAT -perkins jesli bez turbo to ok 12 tys zł nowe tuleje i tłoki, pompa oleju nowa, nowy rozrzad, sprawdzenie wtryskiwaczy paliwa. Naprawa nie obejmuje pompy paliwowej. Jesli stuki pojawiły sie nagle to natychmiast sprawdzic co puka.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez lukaszzbro » 06 Wrz 2011 19:43

Remont kapitalny przeprowadza się wtedy gdy są oznaki braku mocy spowodowanej przez niskie sprężanie lub inna dziwna okoliczność. To, że coś stuka nie może przesądzać, że silnik jest do remontu. Stukać może parę rzeczy. To nie kosiarka bo tam ino jest silnik. Może się coś w silniku rozkręcać, może być luz na panewkach itp..., a równie dobrze może wentylator trzaskać o osłonę.
Czy tylko coś stuka? Czy silnik pracuje prawidło? Czy jest słaby?

Ja 12 tyś za taki remont bym nie dał. Bardzo ciekawa firma wymieniają rozrząd chodź on jest prawie nieśmiertelny, a nie dają głowicy do sprawdzenia. Przeważnie głowicach w tych maszynach jest do regeneracji ok 1500zł bez spawania. Nie wiem czy ma sens nowa pompa oleju na starych panewkach (no może i ma, bo to taniej) Chodź tam panewki są dość wytrzymałe. Ale jak remont kapitalny to kapitalny a nie. Końcówki oryginalne dosyć drogie, ale jest jeszcze włoska firma Seven.

No oczywiście ile w tym prawdy co zostało wymienione, a co nie i jakiej firmy. Zrobisz sam wiesz co masz.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez mm773 » 06 Wrz 2011 21:52

I tyle własnie chce za naprawe 12 tys Mechanik wydaje sie spoko i chyba wie co robic wiele lat doświadczenia a ufac to i żonie nie mozna nie wiem co tam wsadzi wszystkie czesci maja byc na rachunku i daje gwarancje. Mówi ze moze to zrobic za 7 tys ale bez gwarancji i nie wie czy za brame zakładu wyjade cholera nie wiem. A co do stukania to obróciły sie panewki tak i stracił tez na mocy
Panowie jeszcze jedno opłacam dodatkowe ubezpieczenie AC wiem jest to bardziej od kradziezy spalenia i tak dalej zgłosiłem to dzisiaj i mam sporzadzic opis okoliczności szkody, zdjecia no i tak dalej i przesłac do ubezpieczalni jak myslicie sa jakies szanse na odzyskanie siana
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi
Pozdrawiam
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez lukaszzbro » 06 Wrz 2011 22:29

O a jednak panewki stukały. Przed remontem dobrze jest sprawdzić kompresję na tłokach czy jest jednakowa. Jeśli nie jest jednakowa i nie ma widocznych uszkodzeń tłok pierścień tuleja ( tam gdzie niskie ciśnienie ), to podejrzana jest głowica na nieszczelności. Ciekawe czy 7 tyś a 12 to różnica w producentach części czy w ilości wymienionych rzeczy.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez mechanior » 06 Wrz 2011 23:11

które panewki się obróciły ? bo stukać może jeszcze rozrząd
w tych silnikach doskonałe rezultaty dają remonty częściowe
nie trzeba od razu pruć całości, daj wał do szlifu, kup odpowiednie do szlifu panewki, wymień uszkodzone korbowody (jeśli są uszkodzone)
oddaj głowicę do planowania i kontroli szczelności
koniecznie wymień pompę oleju silnikowego

btw 12.000 to kosztuje silnik po kapitalnym remoncie z gwarancją (allegro)
sam remont koło 7.000-9.000
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez Marcindrze » 07 Wrz 2011 12:48

Kolego to ze nie napisałem ze głowicy nie robia to nie znaczy ze nie przechodzi remontu. Głowica zostaje poddana kontroli szczelności na pekniecia nowe zawory i gniazda prowadnice oraz planowanie. Mozna tak jak mechanior napisał zrobic wał nowe panewki pompa olejowa nowa załozyc nowe tłoki i sworznie tłokowe sprawdzic ranty na tulejach jak nie ma to dopasowac pierscienie. Z tymi gwarancjami na naprawe silnika to bywa różnie. Jesli chodzi o pompe paliwa to naprawą pompy STANDYNE powinien zajac sie dobry zakład z polecenie. Są to trwałe pompy, usterce przeważnie ulega uszczelniacz na wałku co kwalifikuje pompę do naprawy bo trzeba wymienic tez wałek. Jak chcesz miec gwarancje to daj do B-M ale cena zwali cie z nóg za naprawe cos ok 24 tys zł

Kolego odnosnie rozrządu to mechanior to potwiedzi ze koła posrednie rozrzadu sa mocowane na łożyskach slizgowych i to sie wyrabia.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez gg06 » 07 Wrz 2011 20:48

też miałem stuki w silniku przy JCB i radzę ci tego nie lekceważyć. Były tak głośne że nie dało się wytrzymać. Kiedy miałem zjeżdżać do domu poszła główka korbowodu
co do kosztu było to 8500zł kapitalny remont perkinsa + regeneracja turbiny

gg06
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Wrz 2011 16:49

Maszyna: JCB 3cx


Re: całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez mm773 » 07 Wrz 2011 20:58

Nie wiem które panewki ale rozrzad jest cały a co do ceny za na prawe to widze ze jest różnie też troche podzwoniłem niektórzy chcieli i drożej Zależy mi tez na czasie aby kopareczka była jak naj szybciej sprawna robota czeka
Dziekuje za pomoc
A powiecie mi jeszcze czym było spowodowane to ze obróciły sie panewki tak na przyszłosc mam nadzieje ze to nie było jakims zaniedbaniem z mojej strony
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez mechanior » 07 Wrz 2011 23:10

przegrzanie maszyny, dziadowski olej lub jego niski stan albo brak, niedotrzymanie harmonogramu wymian filtrów i olejów, zasilikonowanie smoka miski olejowej przez próby uszczelniania "czerwonym gównem" czego tylko się da
zapchanie kanałów smarnych przez nagar i koks z lichego oleju, uszkodzenie pompy oleju silnikowego z przyczyn powyższych...
słowem zarżnięcie silnika z własnej choć nie świadomej woli...
dotyczy również poprzednich użytkowników maszyny...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


całkowity koszt remontu silnika cat 428c

Postprzez mm773 » 08 Wrz 2011 18:01

Dzieki mechanior
w przyszłym tygodniu w srode kacik ma byc do odbioru
cat 428c

Awatar użytkownika
mm773
Fizol

  • Posty: 47
  • Rejestracja: 26 Lut 2009 00:07
  • Miejscowość: Polska

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej