wibako

428 '94 nie odpala

Moderator: mechanior

428 '94 nie odpala

Postprzez Piotrekk » 14 Paź 2011 09:03

Marka i model maszyny: cat 428 series 2
Rok produkcji: 1994

Witam, mam problem z odpaleniem maszyny. Zacznę od początku, rano wychodzę odpalić maszynę, wkładam akumulator przykręcam wsiadam i odpalam, na odpalonym silniku trzymam jakieś 15 min w tym czasie smaruje smarowniczki. Potem gaszę sprawdzam poziomy olejów- wszystko ok. no to pojechałem na budowę jakieś 4km, zajechałem i postawiłem maszynę. wsiadam i próbuje odpalić i mam takie objawy: kręce kluczykiem w prawo i mam takie "pyknięcie" w kabinie i jak odpuszczam to mam takie drugie "pyknięcie" wydaje mi się że to pyknięcie dochodzi za tablicy z kontrolkami. dodam również że jak włączę jazdę do przodu i przekręce kluczyk to nie "pyka". Proszę o jakąś radę. Pozdrawiam

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Reklama

simmet

problem z odpaleniem

Postprzez mechanior » 14 Paź 2011 10:56

włączenie jazdy odcina możliwość odpalenia (w prawidłowo złożonej instalacji zaworu skrzyni) więc to normalne że przestaje pykać przekaźnik w kabinie (chyba pod zegarami są te przekaźniki)
sprawdź czy na przewodzie w rozruszniku (tym cienkim co dochodzi do cewki załączającej) pojawia się napięcie
spróbuj odpalić maszynę "na krótko" zwierając na rozruszniku śrubokrętem zacisk do którego dochodzi przewód z akumulatora z śrubką do której dochodzi ten cienki przewód ze stacyjki
same przekaźniki też warto sprawdzić, oczywiście trzeba by zacząć od bezpieczników
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


problem z odpaleniem

Postprzez Piotrekk » 14 Paź 2011 18:09

Na krótko odpala, przerobiłem cały dzień tak. Bezpieczniki są wszystkie dobre. Jutro posprawdzam napięcia (przynajmniej wiem od czego zacząć sprawdzać, dzięki)

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej