wibako

Gwizd z okolicy skrzyni Powershift, brak mocy.

Moderator: mechanior

Gwizd z okolicy skrzyni Powershift, brak mocy.

Postprzez stomi » 20 Lis 2011 20:07

Marka i model maszyny: 438C
Rok produkcji: 2000

Witam ponownie,
Mam taki problem ze swoją kopaczką podczas jazdy gwiżdże coś ze skrzyni jakby ciśnienie oleju dodatkowo brak mu mocy -rzadko kiedy przerzuca na 5 bieg a jak już przerzuci to zaraz wraca z powrotem na 4. Tak się zastanawiamy czy tu zmiennik pada czy może skrzynia. W sumie to można brać też pod uwagę że silnik jest słaby tylko znowu ten hałas kieruje nas żeby patrzeć właśnie w okolice skrzyni. Nie wiem czy to ma związek z tą usterką w lecie miałem przytkany zawór pod podłogą jakby kawałkiem oringu i skrzynia poprawnie nie chciała działać, może to są tego następstwa. Na co zwrócić uwagę żeby prawidłowo zdiagnozować tą usterkę?

stomi
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 14 Sie 2008 23:05
  • Miejscowość: wschód

Reklama

simmet

Gwizd z okolicy skrzyni Powershift, brak mocy.

Postprzez mechanior » 21 Lis 2011 00:09

zmiana biegów odbywa się na zasadzie porównania obrotów skrzyni i silnika, jeśli obroty silnika nie osiągną zadanego poziomu a właściwie są na jego granicy to histereza elektroniki sterującej powoduje ciągłe przerzucanie między dwoma przełożeniami

zazwyczaj za takie objawy odpowiada słaby silnik (pompa wtryskowa, wtryski) ale może to być też wina zmiennika zwłaszcza gdy dochodzi do sytuacji zmiany lepkości oleju (zły olej, napowietrzenie spowodowane nieszczelnością, woda w oleju itp)

używanie skrzyni z uszkodzonym zaworem powodującym spadek ciśnienia na którymś sprzęgle/sprzęgłach może być przyczyną uszkodzenia tych sprzęgieł (poślizg, przegrzanie, zniszczenie okładzin, deformacja tarcz)

gwizdać może uszkodzone/przegrzane łożysko, zębatka, pompa oleju skrzyni, zmiennik momentu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Gwizd z okolicy skrzyni Powershift, brak mocy.

Postprzez stomi » 21 Lis 2011 18:58

Dzięki za podpowiedz
Podpatrywałem dzisiaj pracę cata to zauważyłem że na luzie obrotomierz idzie do maksymalnych obrotów, znowu na 4 biegu podniesiony na łapach tylko do 2200 czyli koniec zielonego i dalej nie da rady. Wydaje mi się że moge teraz wyeliminować silnik jako sprawny a skupić na skrzyni lub zmienniku?

stomi
Fizol

  • Posty: 27
  • Rejestracja: 14 Sie 2008 23:05
  • Miejscowość: wschód

Gwizd z okolicy skrzyni Powershift, brak mocy.

Postprzez mechanior » 21 Lis 2011 21:20

stall test wykonuje się na zablokowanych kołach, wpisz w wyszukiwarkę...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej