wibako

Ustawienie obrotów pracy 432EII

Moderator: mechanior

Ustawienie obrotów pracy 432EII

Postprzez kłoska » 23 Lis 2011 18:58

Marka i model maszyny: Cat 432 e
Rok produkcji: 2011

Szanowni koledzy tak jak w opisie maszyna Cat 432e 2 jak wiadomo w tej maszynie pompa hydrauliczna ma dwa tryby pracy w pierwszym maszyna ledwo żywa dopiero w drugim jest tak jak w starszych modelach kłopot tylko w tym że drugi tryb pracy załącza się automatycznie po przekroczeniu 1300 obrotów i na takich właśnie obrotach trzeba pracować co skutkuje większym zużyciem paliwa a przecież starszym modelom w zupełności wystarczało 1000 obrotów 1100. Wiem że podobno moment w którym załącza się drugi tryb można przeprogramować moje pytanie do was czy ktoś to robił w swojej maszynie?

kłoska
Młodszy operator

  • Posty: 171
  • Rejestracja: 22 Mar 2007 10:29
  • Miejscowość: czestochowa

Reklama

simmet

Ustawienie obrotów pracy 432EII

Postprzez mechanior » 23 Lis 2011 21:56

tylko serwis autoryzowany może to zrobić, ale podobno zbyt się nie kwapią, ponoć trzeba zmienić całkowicie oprogramowanie
sprawę da się załatwić jak zwykle mechanicznie, blokując cewką lub podając na stałe napięcie na elektrozawór ( za pomocą wyłącznika )
ALE...
- do końca nie wiadomo jak maszyna będzie się zachowywać z zablokowaną wydajnością na niskich obrotach (Perkins osiąga jako takie parametry w okolicach właśnie pow 1300 rpm dlatego takie są zalecane obroty pracy tyłem) no i podczas odpalania
- komputer maszyny będzie widział albo brak cewki albo głupie napięcia (niedopuszczalne)
więc trzeba go jakoś oszukać...
- no i nie radzę kombinować na gwarancji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej