wibako

Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Moderator: mechanior

Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez MR_Piterr^ » 23 Gru 2011 22:07

Marka i model maszyny: Caterpillar 432E
Rok produkcji: 2011

Image
Image1 Wygląd linii na ramieniu.

Jak widać na zdjęciu z tej strony są dwie rurki, a na zdjęciu nr4 widać że jest standardowo czyli rurka tylko od młota.

Image
Image2

Image
Image3

Image
Image4

Trzeba włożyć ten bolec do wysuwu teleskopu jak na powyższym zdjęciu.

Image
Image5

Image
Image6

Image
Image7

Image
Image8

Image
Image9

Image
Image10 Skarpówka hydrauliczna.


Podczas wybierania wyposażenia w CATA 432E zażyczyłem sobie dodatkowa linie do skarpówki hydraulicznej. Linia taka musi być ponieważ nie da się takowej łyżki podłączyć do linii pod młot gdyż to jest linia jedno-przepływowa, a do skarpówki hydraulicznej musi być dwu-przepływowa oczywiście.

Działanie:
Wiem tylko że bolec się wsuwa który blokuje wysuw teleskopu i co więcej się robi to nie wiem ponieważ nie miałem jeszcze okazji skarpówki hydraulicznej zakładać, a że nikt w okolicy nie ma koparko-ładowarki z taką łyżka to nie mam się kogo poradzić. Niestety nie mam czasu i pracuje jeszcze na starym sprzęcie gdyż CAT nie dotarty. Może najwcześniej po świętach znajdę chwilkę czasu i spróbuje uruchomić to cudo.

Awatar użytkownika
MR_Piterr^
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 29 Mar 2009 23:34
  • Miejscowość: Wilkowisko

Maszyna: Caterpillar 432 E2
Same Roller 60
Ostrówek K-162


Reklama

simmet

Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez lukaszzbro » 23 Gru 2011 23:43

Z tego co widać na foto, to pewnie będzie tak: ( nigdy tego nie widziałem, nie znam się, ale na domysł)

Jeżeli trzeba włożyć sworzeń w teleskop, to pewnie znaczy, że sterownie skarpówką jest wykorzystane z sekcji teleskopu. (Czyli żadne cudo.. dwa trójniki i dwa węże). Przed siłownikiem dali trójnik z zaworem (ciekawe czy zawór trójdrożny, wystarczy zwykły, bo teleskop zablokowany) olej zamiast do teleskopu idzie na skarpówkę.
Czy maszyna ma osobne wyjście do młota ?? ( w sumie musi mieć, jeśli tak to działa)

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez prezes85 » 24 Gru 2011 00:42

ile dopłacałeś za instalacje plus skarpówka?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Re: Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez crew1987 » 24 Gru 2011 09:23

jezeli sie blokuje wysuw teleskopu do tej skarpowki, to regulujemy przyciskiem wysuwu teleskopu pochylosc lyzki lewo/prawo ? poprawcie mnie jak sie myle, bo na takim cudie to jeszcez nie robilem :wink:

zeby taki prezent dostac pod choinke :mrgreen:

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez MR_Piterr^ » 24 Gru 2011 10:02

Zapomniałem dopisać że działa to tak jak piszecie wyżej na scrollu od wysuwu teleskopu prawo/lewo. A ile za to dopłaciłem to nie wiem dokładnie bo inne wyposażenie też się składało na cenę całej koparki. Chciałem taką linie bo wiedziałem że może być to dobry wybór zamiast np. przesuwanego tylnego ramienia na siłownikach (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa). Wiem tylko tyle że łyżka hydrauliczna Strickland którą mam kosztowała mnie ponad 7tys.

Awatar użytkownika
MR_Piterr^
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 29 Mar 2009 23:34
  • Miejscowość: Wilkowisko

Maszyna: Caterpillar 432 E2
Same Roller 60
Ostrówek K-162


Re: Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez prezes85 » 24 Gru 2011 12:20

dobrze sie czysci rowy taką kop-ład ze skarpówka hydrauliczną?

prezes85
Fachoperator

  • Posty: 571
  • Rejestracja: 02 Lis 2009 16:55
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT 428E 428F M315 Liebherr 904 Actros 3344 4141

Firma: własna


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez Jooras » 24 Gru 2011 12:37

prezes

Może najwcześniej po świętach znajdę chwilkę czasu i spróbuje uruchomić to cudo.


więc nie wiadomo jeszcze

Awatar użytkownika
Jooras
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 09 Sie 2010 15:53
  • Miejscowość: Lubartów / Lublin
  • Pochwały: 14

Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez mechanior » 24 Gru 2011 14:14

MR_Piterr^ napisał(a):Chciałem taką linie bo wiedziałem że może być to dobry wybór zamiast np. przesuwanego tylnego ramienia na siłownikach (nie pamiętam jak się to fachowo nazywa)

POWER SLIDING

natomiast jeśli chodzi o tą tzw "instalację skarpówki" to żeby nie było że jestem malkontentem albo że konkurencję chcę zdyskredytować, to nie wina Denisona bo nie oni ustalają jakie rozwiązania stosuje CAT do zasilania urządzeń opcjonalnych
ale dla mnie TAKIE (równoległe z wysuwem) sterowanie skarpówką hydrauliczną to żenada, zamawiając dodatkową linię DWUKIERUNKOWĄ (a nie dwuprzepływową bo to oznacza coś zupełnie innego) mam na myśli montaż DODATKOWEGO ZAWORU sterującego bądź na rozdzielaczu (dodatkowa sekcja) bądź osobno z pełną funkcjonalnością i kompatybilnością z systemem sterowania pompą hydrauliczną (LS - pilot)
i takie rozwiązanie oferujemy klientom w kwocie około 10.000 pln (kompletna linia + zawór + podpięcie do systemów maszyny)
natomiast to co masz zamontowane (tak wynika ze zdjęć i opisu) to po prostu 1 zawór trójdrożny i kilka metrów przewodów hydraulicznych a dokładnie niecałe 2 m rurki stalowej, wg mnie do zrobienia w 3-4 h i w koszcie 1000 pln, a w oryginale nawet nie masz założonej szybkozłączki do zasilania łyżki (to też kosztuje parę stówek)... przepraszam bardzo ale to dla mnie śmieszne...
zamawialiśmy raz dla klienta maszynę z dodatkową linią i była ona dokładnie wykonana tak jak przedstawiłem - z dodatkową sekcją na rozdzielaczu tylnym, suwak sterowania uchyłem był zamontowany na joysticku

taka linia powinna mieć możliwość pracy równolegle z wysuwem, wiem że CAT tłumaczy się obciążalnością ramienia (600 kg na wysuwie) a skarpówka też "troszkę waży", tylko ze w każdym przypadku z którym się spotkałem używa się skarpówki na wysuwie bo najważniejszy jest zasięg, dlatego też w koparko-ładowarkach rzadko spotyka się skarpówki uchylne, popularne są łyżki stałe 1200 mm (ok 200L)

ale dzisiaj to już raczej tylko złożę wam życzenia: ZDROWYCH I WESOŁYCH , odpocznijcie od roboty....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez MR_Piterr^ » 24 Gru 2011 15:21

Właśnie też wkurzyłem się ze nie działa to na teleskopie i nie rozwiązali tego inaczej ale gdy rakiem podniosłem łyżkę skarpówke to zrozumiałem dlaczego teleskop nie jest wysuwany. I powiem szczerze że miałem to na początku przerabiać ale gdy się z tą myślą "przespałem" zrezygnowałem z tego bo nie ma potrzeba aż tak filozofować z koparką. I tak mam zamiar kupić se jeszcze zwykłą skarpówke w "razie w" i mi wystarczy. A na robocie nikt nie zapłaci mi czy mam dodatkową sekcje za 1000zł czy 10000zł wiec po co się denerwować.... :D WESOŁYCH Świąt, ludzie pracy !! :mrgreen:

Awatar użytkownika
MR_Piterr^
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 29 Mar 2009 23:34
  • Miejscowość: Wilkowisko

Maszyna: Caterpillar 432 E2
Same Roller 60
Ostrówek K-162


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez Intramex » 24 Gru 2011 17:02

łyzka wazy, bo niestety glowica uchylna musi byc. swoja droga mogli ja zrobic na 1 silowniku i juz kilkanascie kilo mniej, a przy koparko-ladowarce nie ma to znaczenia. w duzych maszynach musza byc 2 silowniki.
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez emaszyny » 27 Gru 2011 15:41

PANOWIE ta linia nie jest fabryczna. Montowalem linie do skarpowki fabrycznie nowa i zapewniam Was ze linia wygląda zupelnie inaczej i jest sterowana z ręki. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU ŻYCZE WSZYSTKIM. :D

emaszyny
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 22 Maj 2011 11:42

Maszyna: CAT428432EIId6n


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez mechanior » 28 Gru 2011 03:06

kolego ta linia JEST FABRYCZNA, jest ich kilka rodzajów... założyli mu po prostu najtańszą czyli najmniej skomplikowaną...
zauważ że zawór ma oryginalny numer CAT...
jeśli czegoś nie widziałeś to nie znaczy że to nie istnieje...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez agro_inzynier » 14 Lut 2012 12:24

Witajcie !
Sam jestem obecnie na etapie wybierania Koparko-Ładowarki, (w planach drobne roboty melioracyjne, kopanie pod sączki, oczyszczenie rowów).
I tu jest moje pytanie, czy warto w ogóle bawić się w K-Ł w łyżkę skarpową, (z tego co tu widzę to koszt takiej instalacji z łyżką to ok 20 000).
Jak wygląda praca, daje to jakiś efekt, czy od razu lepiej nająć kołówkę na parę godzin.
@ MR Piter domyślam się że jeszcze nowym sprzętem nie pracowałeś, ale czy masz jakieś doświadczenie w tym temacie?
A docelowo chyba też skusze się na na CATa 432E.

Pozdrawiam

agro_inzynier
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Lut 2012 11:41
  • Miejscowość: koło Łodzi :)

Re: Skarpówka hydrauliczna seria E (Fabryczna linia)

Postprzez Marcindrze » 14 Lut 2012 13:19

Panowie zrobienie linii hydraulicznej dodatkowej tej przedstawionej na zdjeciach to banalnie jest proste. CAT pewnie chce za to jakieś z 6 tys zł i nie można używac jednocześnie teleskopu i sterowania łyżka. Zrobienie takiej linii bez wysuwania teleskopu przecież to zadna filozofia wystarczy podpiąc sie trójnikami pod węże od teleskopu wstawic zawory mechaniczne i doprowadzić węże po ramieniu ze szybkozłączkami. Naprawde mysle ze można zmieścic sie śmiało w 1500 zł montując to samemu. Mozna też zrobic linie na elektozaworach to wtedy koszty wzrosną. Przy dużej ilosci czyszczenia rowów kołowka jest jednak nie zastąpiona bo daje inne możliwości techniczne

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej