wibako

428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Moderator: mechanior

428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez mechanior » 18 Mar 2015 22:39

A tak w ogóle to należy ci się opierdziel za pisanie poza tematem i w nieodpowiednim dziale !!
Pulpit czyli MONITOR? To zupełnie nie związane, jeśli ma zasilanie to padł, to dosyć częsty przypadek. Da się naprawić.
Na którym kablu jest bocznik, na zasilaniu elektroniki pompy wtryskowej? Ona musi być zasilana przez VLPM!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

428c ciepły nie chce zapalać

Postprzez Marcin1234 » 13 Mar 2016 10:00

Witam jestem tu nowy i czy są jakieś konkretne sposoby na sprawdzenie czy to pompa czy coś innego. Dodam, że rano jak zapalam maszyna puszcza dum, a jak pochodzi z pół godziny to nic. Tydzień temu zregenerowałem pompę chydrauliczną myślałem, że troszkę popracuję, a tu znowu problem, niektórzy radzą mi żebym kupił jcb.

Marcin1234
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Mar 2016 09:46
  • Miejscowość: Turek

Maszyna: Cat 428 c rok produkcji 1997
Numer seryjny 2ca02061

Firma: Jestem właścicielem formy pod nazwą KRĘG BET


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez mechanior » 13 Mar 2016 19:28

Jesteś nowy, widać - i nie przeczytałeś regulaminu... kup JCB, też się psują - dasz zarobić następnym.

Co mamy ci napisać skoro nie raczyłeś podać danych maszyny ani konkretnego opisu problemu...
Dlaczego regenerowałeś pompę HYDRAULICZNĄ ?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez Brandix » 13 Mar 2016 22:14

Te CAT'y (jeśli mówisz o maszynie, którą masz w opisie) jak są zadbane, to tylko lać paliwo, wymieniać oleje/filtry i jeździć... Wpisz w forumowej wyszukiwarce "kroplówka" - w telegraficznym skrócie - zasilenie pompy wtryskowej z zewnętrznego zbiorniczka z paliwem, w celu pominięcia reszty układu (wyeliminowania ew. niesprawności reszty układu/źródeł zapowietrzenia itp.). JCB (jak i wszystkie inne maszyny) - też się psuje - nie ma maszyn niepsujących się.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Dzięki

Postprzez Marcin1234 » 14 Mar 2016 20:45

Witam chciałbym podziękować za tak szybką odpowiedź. Odpowiadam na pytanie związanie z pompa hydrauliczną otóż kupując maszynę wiedziałem, że jest padnięta ALE nie miałem zielonego pojęcia, że naprawa będzie kosztować 4000 PLN brutto ( szacun dla pana z Poznania). I po zamontowaniu tejże pompy padła mi pompa wtryskowa wnioskuję po przeczytaniu kilku postów na forum, dzwoniłem do majstra okazuję się, że padła jakaś głowiczka koszt około 1000 PLN. Wszystko było by ok gdybym się nacieszył chociaż tydzień pracy, a tu kicha. Pozdrowienia dla wszystkich

PS z ostrówkiem nie było problemów

Marcin1234
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Mar 2016 09:46
  • Miejscowość: Turek

Maszyna: Cat 428 c rok produkcji 1997
Numer seryjny 2ca02061

Firma: Jestem właścicielem formy pod nazwą KRĘG BET


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez Brandix » 14 Mar 2016 21:16

A tak z ciekawości - jakie objawy dawała pompa hydrauliczna, że poddana została regeneracji? Co do pompy wtryskowej - jest możliwe, że pompa traci ciśnienie przez zużytą głowicę po nagrzaniu (rozszerzalność temperaturowa) - możesz spróbować, gdy po rozgrzaniu (kiedy pompa zacznie niedomagać - np. maszyna nie będzie chciała zapalić) polać głowiczkę pompy wodą (głowiczka to ta część, z której wychodzą przewody na wtryski) - jeśli wszystko wróci do normalności, to wina najprawdopodobniej tkwi po stronie pompy wtryskowej.
Ja mam takiego CAT'a (też z 1997r) i pół złego słowa na niego nie mogę powiedzieć - tylko paliwo lać, smarować, zmieniać oleje i filtry na czas i to wszystko. Znajomy ma z 1998r od nowości i jedyne, co w nim robił to wymieniał zwolnicę z przodu (padł uszczelniacz i operator nie zauważył - efekt - zmieliło zwolnicę, która pracowała od dłuższego czasu na sucho) i rozrusznik (luźne kable i przez zwarcie wypaliło piękną dziurę w obudowie rozrusznika).
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez mechanior » 14 Mar 2016 22:21

I wydaje ci się drogi kolego że te 4000 to dużo czy mało bo nie wiem...?
Heh... i głowiczka do pompy wtryskowej za 1000 pln do wymiany?... no cóż... to nie ostrówek, jeśli masz pompę STANADYNE to głowiczka kosztuje prawie 4000 pln... a tańsza Delphi ponad 2000 pln, mówimy oczywiście o oryginałach lub równorzędnych jakością zamiennikach, zresztą nie spotkałem się z chinolami a magicy co twierdzą że za 1000 pln "zregenerowali" taką pompę to druciarze i szamani którzy za pomocą papieru ściernego i silikonu doją portfele "oszczędnych" klientów.
Te maszyny są bardzo dobre i trwałe o ile nie dobiorą się do nich nasi pomysłowi rodacy i nie zaczną "poprawiać" czy "oszczędzać"... wystarczy zadbać o to by były jak najdłużej i jak najbardziej oryginalne, sprawne i kompletne.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez Marcin1234 » 15 Mar 2016 07:26

Odpowiadam pompa hydrauliczna była bardzo słaba przód i tył chodziły wolno i były bardzo słabe. Zimą, bo mam zimowe utrzymanie dróg jeszcze na przodzie po dodaniu gazu rześmy ładowali piasek z solą, ale co to za robota teraz wszystko chodzi pięknie. Olej hydrauliczny też wymieniłem na L-HV 46.
Dzięki za odpowiedź dziś będę zakładał nowy rozrusznik i będę polewał wodą głowiczkę chociaż do Świąt niech wytrzyma

PS mam wrażenie, że poprzedni właściciel bardzo tej maszyny nie lubił bardziej chyba dbał o żonę

Marcin1234
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Mar 2016 09:46
  • Miejscowość: Turek

Maszyna: Cat 428 c rok produkcji 1997
Numer seryjny 2ca02061

Firma: Jestem właścicielem formy pod nazwą KRĘG BET


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez Brandix » 15 Mar 2016 08:51

L-HV nie jest przeznaczony do tej maszyny (fakt, jest lepszy niż L-HL). viewtopic.php?f=13&t=11097 - rzuć sobie okiem do tego tematu - powinien być to olej SAE 10W lub 10W30, spełniające normę TO-4.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


428C na cieplym silniku nie chce zapalac

Postprzez Marcin1234 » 15 Mar 2016 19:11

Dzieki za zestawienie tych olei zacznę od transmisji.
Ale ja nie o tym otóż miałem problem z odpaleniem na ciepło dzisiaj po założeniu nowego rozrusznika wszystko działa jak należy, myślałem że padła mi pompa wtryskowa a tu BONUS
Podejrzewam, że stary rozrusznik pobierał za dużo prądu i oczywiście wolno kręcił stąd te objawy

Jeszcze raz dziękuje za pomoc :piwo:

Marcin1234
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 13 Mar 2016 09:46
  • Miejscowość: Turek

Maszyna: Cat 428 c rok produkcji 1997
Numer seryjny 2ca02061

Firma: Jestem właścicielem formy pod nazwą KRĘG BET


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej