wibako

Filtr oleju - zamienniki?

Moderator: mechanior

Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez wit.mar » 04 Gru 2013 19:59

Witam Chcę wymienić olej i filtr oleju i mam pytanie o zamiennik filtra oleju. Jakich firm zamienników można używać... czy FILTRON bedzie się nadawał?

wit.mar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 18:35

Maszyna: cat 428c z 1998

Firma: xxx


Reklama

simmet

filtr oleju

Postprzez Cortez » 04 Gru 2013 20:05

Każdego możesz użyć w końcu twoja maszyna :D a tak poważnie to polecałbym Fleetguard jako zamiennik, jakościowo niewiele bądź wcale odbiega od oryginału.

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


Re: filtr oleju

Postprzez owczarekniemiec » 04 Gru 2013 20:08

Ja polecam filtry filmy WIX, ale ,ój dostawca akurat oryginalny filtr oleju miał tylko o 10 zł droższy od WIX-a
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


filtr oleju

Postprzez wit.mar » 04 Gru 2013 20:13

a numery seryjne filtrów oleju Wix i Fleetguard Panowie znacie ...

wit.mar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 18:35

Maszyna: cat 428c z 1998

Firma: xxx


filtr oleju

Postprzez Cortez » 04 Gru 2013 20:46

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


filtr oleju

Postprzez wit.mar » 04 Gru 2013 20:48

Przepraszam . Teraz właśnie znalazłem ale jest zestawienie tylko firmy Fleetguard a Wix-a nie ma

wit.mar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 18:35

Maszyna: cat 428c z 1998

Firma: xxx


Re: filtr oleju

Postprzez Cortez » 04 Gru 2013 21:11

wix 51459

Cortez
Młodszy operator

Maszyna: Volvo

Firma: V.D.V


filtr oleju

Postprzez mechanior » 04 Gru 2013 22:53

wchodzisz na stronę WIX i w wyszukiwarkę wpisujesz numer filtra którym masz w maszynie albo numer z mojego zestawienia Fleetguarda
pakuj do maszyny badziewne i tanie filtry to dołączysz do grona tych co często korzystają z pomocy forum...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


filtr oleju

Postprzez owczarekniemiec » 05 Gru 2013 09:05

mechanior napisał(a):pakuj do maszyny badziewne i tanie filtry

Podasz jakieś marki ?
Usługi koparko-ładowarką Cat 428C, Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe, wykonanie drenażu opaskowego hydroizolacje fundamentów montaż przydomowych oczyszczalni ścieków. Wszelkiego rodzaju roboty ziemne. Jastrzębie Zdrój tel. 796-565-717

Awatar użytkownika
owczarekniemiec
Fachoperator

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 10 Lis 2010 21:21
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: Cat 428C 2000r.


filtr oleju

Postprzez mechanior » 05 Gru 2013 10:30

Baldwin, Filtron, Mann, Cooper, Kager, MaxGear, Crosland, Fram, Tecneco, Fiaam... bal,bla,bla...
większość tych firm nie zajmuje się na szczęście maszynami budowlanymi ale prawie każda ma w ofercie filtry do Perkinsa
jest jeszcze temat różnego rodzaju podróbek które pojawiły się w ciągu ostatnich 2-3 lat, pewne duże firmy (polskie i zagraniczne np Blumaq) zajmujące się dystrybucją części od maszyn wprowadzają na rynek WŁASNE marki kupowane/produkowane w Chinach, Turcji czy gdziekolwiek, pomalowane w barwy CATa, graficznie do złudzenia przypominające oryginały tylko gdzieś małym drukiem wytłoczona nazwa albo kraj produkcji...
niektórzy nawet nie wiedzą co mają wsadzone do maszyny bo są też serwisy sprzedające/montujące te filtry bez przyznawania się do ich pochodzenia
nie dziwne że na Allegro komplet filtrów do kop-ład Cata kosztuje 350 pln
podczas gdy u mnie około 1000...

no ale w Polsce dla przeciętnego Kowalskiego najważniejszym kryterium jest CENA, a filtr jest dobry jak PASUJE
nikogo nie interesują Paskale i Mikrony... to samo dotyczy olejów...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez wit.mar » 05 Gru 2013 18:29

Czyli Mechanior rozumie, że zamienniki Wix-a i Fleetguard wg. Ciebie najbardziej są polecane zaraz po oryginalne...

wit.mar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 18:35

Maszyna: cat 428c z 1998

Firma: xxx


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez mechanior » 05 Gru 2013 19:57

najlepsze są Fleetguard i Donaldson, Wix to opcja tańsza, muszę mieć coś takiego w ofercie bo straciłbym tych klientów którym bardziej zależy na cenie niż jakości
zresztą niektóre filtry hydrauliczne czy silnikowe do pewnych maszyn są produkowane w zamienniku tylko przez Wixa , albo tylko przez Fleetguard a czasem przez inne mało znane firmy np HiFi czy Schupp...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez crew1987 » 05 Gru 2013 20:08

mechanior napisał(a):Baldwin


miałem filtry paliwa tej firmy, musiałem wymienić na nowe gdzieś po 2-3tyg, od założenia Baldwin

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Re: Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez Marcindrze » 05 Gru 2013 22:00

Kolego mechanior i tu zgodze się z tobą. Ostatnio byłem na dniach otwartych BM pokazywano w przekroju poprzecznym różnice między filtrami oryginalnymi i zamiennikami. Przykładowa filtr paliwa oryginał posiada wkład papierowo plastikowy a zamiennik papierowo metalowy co może powodować rdzewienie i dalej wiadomo co się dzieje.Sam serwis BM z zamieników poleca fleetgarda lub donaldson. Inną ciekawostka jest filtr hydrauliki żaden zamiennik nie posiada wzmocnien poliuretanowych co ma za zadanie nie dopuszczenia do zgniatania filtra czyli jego harmonijkowego ułożenia. Najgorsze filtry ma filtron jeżeli chodzi o paliwowe. Panowie patrzy się na mikrony w filtrach z czego wynika filtracja. Osobiście mam złe doświadczenia z filtrami baldwin. Stosowałem w C serii i z ciekawości rozkroiłem filtr silnikowy i okazało się że po 400h pracy w porównaniu z oryginałem zgniotło troszke baldwina tak jak by go wciągło-dodam że silnik zalany był olejem CAT 15w40. Trzeba policzyć czy się opłaca zamiennik. Ja staram się kupować oryginały jak BM ma promocje na filtry wtedy kupuje 2 komplety i ma spokój. :faja: Poza tym filtr oleju silnikowego kosztuje ok 40 zł netto więc zamiennik nie wchodzi w grę. Panowie do koparko ładowarek mówicie ze filtry drogie-zapytajcie ile filtr hydrauliki kosztuje do CAT 330D

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez mechanior » 05 Gru 2013 23:21

Marcinku, miałem okazje dyskutować z przedstawicielem BM na jakichś targach, też mnie mocno przekonywał do wyjątkowości swoich produktów
filtry hydrauliki i powietrza produkuje dla nich Donaldson a paliwo to STANADYNE zresztą opatentowane i ze znakami rejestracyjnymi na górnej części puszki, mogą się zarzekać i przysięgać, rzeczywistości nie zmienią
filtry Fleetguarda MAJĄ wzmocnienia, ich parametry takie jak ciśnienie zapadnięcia wkładu bywa wielokrotnie dużo wyższe niż w przypadku tzw "oryginału", konstrukcja niektórych wkładów opiera się na siatce metalowej, jest to rozwiązanie droższe i lepsze od oplotu, filtry hydrauliki mają zawór bocznikowy którego zadaniem jest właśnie zapobieganie rozerwaniu i zapadaniu się wkładu
generalnie po kilku minutach doszedłem troszkę snobistycznie i przemądrzale do wniosku, że gość niewiele wie o czym rozmawia, jego wiadomości pochodziły głównie z wyuczonych formułek zawartych w folderach reklamowych i może troszkę wiedzy liznął na jakimś szkoleniu ale bardzo marginalnie...
troszkę zdenerwowany zaproponowałem, że przejdziemy się po obiekcie i poprosimy wystawców firm zajmujących się filtracją o realny test rozcinając powiedzmy 5 filtrów CATa i zamienników, ale nie tych wystawowych i pieczołowicie przygotowanych przez speców od marketingu tylko takich "z półki"...
sposób prowadzenia takich dyskusji przypomina mi pewne powiedzonko dotyczące sprawnego marketingu: prawdziwą sztuką jest powiedzieć komuś "spierdalaj" tak by poczuł podniecenie zbliżającą się podróżą...
z tej perspektywy trzeba przedstawić wady jako zalety a u konkurencji odwrotnie

a co do tych 40 pln za filtr w oryginale... cóż, Filtrona można mieć za mniej niż połowę tej ceny a to wymierna "oszczędność"
głową muru nie przebijemy, zresztą na forum widać wyraźnie jakimi kryteriami kierują się niektórzy koledzy
kupiło się Merca jest szpan... ale zawias tłucze, łyse opony, skrzynia rzęzi a silnik nie widział wymiany oleju od 5 lat...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez wit.mar » 08 Gru 2013 11:23

Szukam na necie polskiej strony donaldsona z filtrami ale nie ma nic konkretnego a nie znam przecież numerów seryjnych do filtrów oleju,paliwa ,hydrauliki czy powietrza do cata 428c może Wy koledzy pomożecie...
:wall:

wit.mar
Fizol

  • Posty: 42
  • Rejestracja: 05 Mar 2013 18:35

Maszyna: cat 428c z 1998

Firma: xxx


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez ksieciunio » 08 Gru 2013 12:32

co do gorszej jakosci zamiennikow nie do konca jest prawda ze np filtron jest beee... a donaldson jest cacy.
dlczego? ano dlatego ze zaden producent filtrow nie jest w stanie wyprodukowac na swoich liniach produkcyjnych pelnej gamy filtrow.O ile jeszcze filtry puszkowe mozna wyonac na jednej linii montażowej o tyle filtry kompaktowe z zamontowanymi koncowkami przewodow to juz inna bajka.
Rozwiazanie = handel wymienny.
My wam sprzedamy nasze filtry taniej wy nam wyprodokujecie filtry innego typu ktory my sobie sprzedamy.
Przyklad ? filtr paliwa Filtron PS980,pudelko0 filtron zawartosc purflux :mrgreen: cena przystepna, nizsza od purfluxa (a wiec jednak sie sprzedawac taniej)

Image

Image

Image

Image

i tak jest u wszystkich znaczacych producentow, ciekawa alternatywa z ktorej korzystam z powodzeniem od lat jest dystrybutor i producent S_F filter.Czesc filtrow maja wlasnej produkcji ,czesc to znani producenci swiatowi po normalnej cenie gdyz cena zalezy od ilosci sprzedawanych filtrow czyli wielkosci zamowienia.
nieoplaca sie uruchamiac linii montażowej aby wyprodukowacnp 1000 filtrow rocznie.
Tak wiec otrzymuje od nich filtry baldwin,fleetguard,mann-hummel z naklejka S-f filter

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez crew1987 » 08 Gru 2013 13:48

wit.mar napisał(a):Szukam na necie polskiej strony donaldsona z filtrami ale nie ma nic konkretnego a nie znam przecież numerów seryjnych do filtrów oleju,paliwa ,hydrauliki czy powietrza do cata 428c może Wy koledzy pomożecie...


przecież mechanior ma filtry, dzwoń do jego firmy 607-848-217 oczywiście jutro :)

Awatar użytkownika
crew1987
Operator

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 29 Maj 2009 19:03
  • Miejscowość: Dolnyśląsk
  • Pochwały: 9

Maszyna: cat 428c 2CR 00r

Firma: privat


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez mechanior » 08 Gru 2013 14:56

po cholerę ci numery "SERYJNE" (katalogowe chyba bo numer seryjny dotyczy konkretnego egzemplarza)
dzwonisz do sprzedawcy i mówisz że potrzebujesz filtr do CATA 428C i już, solidna firma ma katalogi zamienników... to tak samo jak z samochodem, przecież nie musisz znać na pamięć wszystkiego
idziesz do sklepu i mówisz do jakiego auta potrzebujesz filtry i po sprawie

katalog online jest tylko po angielsku

mory - jak zwykle masz rację, w pudełkach WIXa dostaję filtry powietrza Donaldsona, a w pudełkach CATa czy CNH czy Perkinsa, WIXa, Donaldsona i Fleetguarda mam filtry paliwa STANADYNE... ale nie mówimy tu o jakichś marginalnych przypadkach
ostatnio Donaldson i Fleetguard produkuje swoje filtry paliwa ale już nie mają systemu bagnetowego który jest opatentowany przez STANADYNE, btw od tego czasu jakość wykonania filtrów Donaldsona pozostawia wiele do życzenia, nie podejrzewam by materiał filtracyjny był gorszy ale kształt puszki i uszczelnień utrudnia montaż i bywa że nie są szczelne, to samo dotyczy chamskich podróbek...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Filtr oleju - zamienniki?

Postprzez bobson564 » 02 Sty 2014 19:38

No i wspaniały temat filtrów i ich zamienników. Temat już troche wygasł, ale warto się wypowiedzieć żeby inni nie popełniali tych błedów co niektórzy.
Otórz ostatnio robiłem przeglad przy jednej z maszyn u mnie w firmie. Były zamówione filtry do hydrauliki i do skrzyni oraz filtry powietrza... Oczywiście osoba która przyjmowała zamowienie poinformowała mojego ojca ktory zamawial owe filtry ze aktualnie nie posiadaja na stanie nic ze znanych zamiennikow filtra do skrzyni biegów.Tlumaczono ze dostawa sie spoznia. Kazałem wiec zapakowac oryginał. Tak wiec zostalo zamowienie przyjete i paczka przyszła a w paczce.

Powietrze donaldson
skrzynia BLUMAQ

z pieknym dopisiem ze przysyłaja tanszy zamiennik ale wysokiej jakosci. Powiem tak jak radość moja była bezcenna gdy musialem przepłacić u mnie w okolicy 3 krotnie donaldsona ponieważ BLUMAQ pekł przy podstawie z wielkim hukiem. Ręką przykręcony. Wysłałem to na reklamacje... Ku niezadowoleniu sprzedającego, który dzwonił bardzo niezadowolony
Usługi koparko-ładowarkami,usługi leśne, wykopy, rozbiórki. Naprawy samochodów, handel

http://www.facebook.com/UslugiKoparkoweAMaka

bobson564
Młodszy operator

  • Posty: 152
  • Rejestracja: 20 Mar 2011 16:31
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 1

Maszyna: Cat 428B,C,D,E; JCB 3CX 4CX;
kamaz, volvo


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej