wibako

Problem z hamulcem

Moderator: mechanior

Problem z hamulcem

Postprzez kraqers » 26 Mar 2008 18:46

Witam problem tkwi w hamulcach cat 428c nie mam pojęcia co może być przyczyną. Przy dłuższym trzymaniu nogi na pedale zapada się i hamulec nie działa dopóki nie nacisnę około trzech razy. Przyznam czasami ale bardzo rzadko coś mi skrzypnie ale sporadycznie. Jaka może być przyczyna. Z góry dzięki

kraqers
Młodszy operator

  • Posty: 176
  • Rejestracja: 23 Gru 2007 22:58
  • Miejscowość: ...

Maszyna: Cat 428C,428,432D,432E,M313C,315C,308C
i takie tam...


Reklama

simmet

Postprzez Bartek » 26 Mar 2008 19:22

Zapowietrzone przewody doprowadzające płyn hamulcowe.
- Na jakiej maszynie chciałbyś robić?
- Na byle qrwie aby zarobić...

Jak koparkę kiedy się zepsuła, tak ja kocham Cię!

CAT mój kochany czarno - zółty brat...

Awatar użytkownika
Bartek
Fachoperator

  • Posty: 1245
  • Rejestracja: 18 Mar 2006 22:54
  • Miejscowość: Różan

Postprzez ralph169 » 26 Mar 2008 20:56

Tak jak kolega Bartek, napisał możesz miec zapowietrzone przewody, ale jeżeli słyszysz skrzypienie podczas hamowania WYMIEŃ olej w moście.

ralph169
Nowicjusz

  • Posty: 13
  • Rejestracja: 18 Wrz 2007 16:22
  • Miejscowość: kępno

Postprzez codi » 26 Mar 2008 23:22

Witam! Tak jak napisali poprzednicy, sprawdź olej, jest jeszcze opcja, że tarcze hamulcowe się "kończą"... daj znć jeśli sięwyjaśni...
Pozdrawiam
wszystko do CATów oraz orginalne części do maszyn Volvo

codi
Fizol

  • Posty: 40
  • Rejestracja: 04 Gru 2007 11:19
  • Miejscowość: Białystok

Postprzez kamena » 28 Mar 2008 12:27

Moze tak byc ze tarcze sie koncza i tloki wysuwaja sie z cylindrow hamulcowych na tyle daleko ze "mijaja" uszczelnienia. Wtedy plyn hmaulcowy wydostaje sie z ukladu do wnetrza mostu.
Części CATERPILLAR, VOLVO, JCB, KOMATSU, NEW HOLLAND, CARRARO, ZF, FILTRY, ZĘBY. Zapraszam na http://kamena-parts.pl

Awatar użytkownika
kamena
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 11 Gru 2006 20:52
  • Miejscowość: Zielonka

Maszyna: CAT 428C

Firma: KAMENA Krzysztof Kurek


Postprzez molin » 04 Kwi 2008 21:28

kraqers, witam mam ten sam problem z hamulcami co ty> napisz mi prosze co bylo u ciebie do wymiany i ile to kosztowało oraz skad brałes czesci zamienne>chcialbym tez wiedziec ile czasu zajela ci naprawa> pozdrawiam molin.

molin
Pomocnik operatora

  • Posty: 74
  • Rejestracja: 18 Lis 2007 17:57
  • Miejscowość: Pomorskie

Postprzez remski » 05 Kwi 2008 17:29

z wymiana tarcz uporasz sie w ciagu jednego dnia koszt tarcz i przekładek to ok 2000 zł zalezy u kogo i czy zamiennik czy orginał noi oringi kup orginalne na tłoczki pozdrawiam :D
Jeśli pomogłem kliknij pochwała

http://www.reda.zgora.pl

Usługi koparko-ładowarką, transport wywrotką, prace ziemne

Awatar użytkownika
remski
Operator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 19:27
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 9

Maszyna: CAT JCB ATLAS HANOMAG

Firma: ...


Postprzez Matek » 25 Lip 2008 16:09

witam! ja mam ten sam problem z chamulcami, jezeli lekko nacisne pedal chamulca opada a jesli mocno to trzyma, ale zlokalizowalem przyczyne,jakis madry mechanik nalal do zbiorniczka z olejem chamulcowym PLYNU CHAMULCOWEGO ;/ i prawdopodobnie zniszczone sa uszczelnienia w pompie chamulcowej, zmienilem plyn na olej i troche sie poprawilo,ale bede musial wymienic uszczelnienia w pompie o ile sa wymienne. proponuje sprawdzic zawartosc zbiorniczka chamulcowego.

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 4:11 pm ]
witam! ja mam ten sam problem z hamulcami, jezeli lekko nacisne pedal hamulca opada a jesli mocno to trzyma, ale zlokalizowalem przyczyne,jakis madry mechanik nalal do zbiorniczka z olejem hamulcowym PLYNU HAMULCOWEGO ;/ i prawdopodobnie zniszczone sa uszczelnienia w pompie hamulcowej, zmienilem plyn na olej i troche sie poprawilo,ale bede musial wymienic uszczelnienia w pompie o ile sa wymienne. proponuje sprawdzic zawartosc zbiorniczka hamulcowego.

Matek
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 05 Sty 2008 17:19
  • Miejscowość: Klęczany k/Gorlic

Postprzez DAMEK CAT432D » 09 Kwi 2010 22:13

remski napisał(a):z wymiana tarcz uporasz sie w ciagu jednego dnia koszt tarcz i przekładek to ok 2000 zł zalezy u kogo i czy zamiennik czy orginał noi oringi kup orginalne na tłoczki pozdrawiam :D



koledzy nie inwestujcie w zamieniki jesli chodzi o tarcze ja tak zrobilem i po miesiacu znowu wymiana na orginalnych robie 2 rok jedna orginalna tarcza 270zlx 8 +przekladki
CAT :/

Awatar użytkownika
DAMEK CAT432D
Pomocnik operatora

  • Posty: 66
  • Rejestracja: 09 Kwi 2010 21:27
  • Miejscowość: Gilowice

Postprzez mechanior » 11 Kwi 2010 03:19

zanim napiszesz spójż na datę... za tą kasę sprzedam ci 3 tarcze w zamienniku i dam roczną gwarancję :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej