wibako

Oznakowanie maszyny w trakcie jazdy?

Moderator: mechanior

Re: Oznakowanie maszyny w trakcie jazdy?

Postprzez puszek_ZGY » 20 Lut 2015 21:46

Jeśli chodzi o kodeks drogowy i jego zwierzchników to cechuje je tylko jedno... KU.WA I ZŁODZIEJ.

Ale do sedna...

Na kursie (bynajmniej u mnie) wpajali, że podczas przejazdów NIE NALEŻY używać lampy pulsacyjnej zwanej kogutem.
NALEŻY wtedy, kiedy jak sam wspomniałeś...

Marcindrze napisał(a):[b]1. Pojazd wykonujący na drodze prace porządkowe, remontowe lub modernizacyjne powinien wysyłać żółte sygnały błyskowe.


czyli po prostu kiedy pracujesz jej osprzętem roboczym, np. przebudowa drogi itp.

Reasumując... włączenie "koguta" podczas przejazdu, wedle mojego zdania nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo, a wręcz przeciwnie - maszynę z włączonym kogutem kierowca zobaczy już z daleka i wie, że musi zachować szczególną ostrożność. A po zmierzchu to już bezwzględnie. Kierowca z daleka (po zmierzchu) będzie widział tylko światła pozycyjne i pewnie będzie utwierdzał w przekonaniu, że to auto, będą jednocześnie w błędzie.

Poza tym, tak jak już niektórzy koledzy wspomnieli, że "pies" "czepił się dziury w całym". Jazda z włączonym kogutem NA PEWNO nie pogarsza bezpieczeństwa na drodze i dopóki będzie taka władza i takie prawo, dziurawe niczym durszlak dopóty każdy interpretować będzie "swoje prawo"...
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Reklama

simmet
Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej