wibako

cat444e Spadek mocy w napędzie

Moderator: mechanior

cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez Brandix » 23 Wrz 2015 20:57

Ale sprawdzisz spadek obrotów... To jest najważniejsze.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Reklama

simmet

cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 23 Wrz 2015 21:05

Pompka wstępna się NIE WYŁĄCZA po zbudowaniu ciśnienia!! Nie przenoś doświadczeń z samochodu na maszyny budowlane!
Musisz sprawdzić czy podaje paliwo w ogóle i czy nie jest ono zapowietrzone.
Wymieniałem już zajechane pompy wtryskowe po 600 mth a nie po 6000... to oczywiście ostracyzm ale po 2000 mth to już w ogóle nie jest dziwne ani niespotykane.
Zapamiętajcie że tankowanie na renomowanych sieciowych stacjach o niczym jeszcze nie świadczy... ważne kto prowadzi taką stację i jak dużo czy szybko chce zarobić na nowe Porsche czy S7...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez MARIO/MECALAC » 23 Wrz 2015 21:10

Kroplówka trwa 5 min. Ty już zmarnowałeś dwa dni pisząc posty. Chcesz wymieniać części, stać Cię na to ? ok wymieniaj po kolei, na coś trafisz zawsze. Stracisz przez to czas i pieniądze.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 27 Kwi 2016 17:35

Panowie odgrzewam kotlet...
Gdzie w cat 444e reguluje się ciśnienie pompy skrzyni biegów
pompa wtryskowa nowa a maszyna dalej słaba . Na jedynce ma problem zamielić kołami

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 27 Kwi 2016 20:03

A co ci da zwiększenie ciśnienia w skrzyni (zakładając że się da to zrobić)?
Ciśnienie w skrzyni jest bez wpływu na moc jazdy maszyny bo to nie CIŚNIENIE napędza tylko SILNIK.
Zmierzyłeś go i jest nieprawidłowe że chcesz regulować?

Jaki jest teraz wynik STALL TESTu ?...
Kto ci regenerował pompę?
Wtryski też robili?
Mam ograniczone zaufanie do pompiarzy bo już wielokrotnie miałem takie zdarzenia że "naprawione", "sprawdzone" a w ogóle to "jak nowe" tylko że nie chciało działać na maszynie...

Zdarzają się nietypowe awarie zmiennika ale zanim wydasz jakieś 5000 pln na jego wymianę to trzeba wykluczyć resztę... W swojej 15 letniej pracy z tymi maszynami zaledwie 2 razy miałem uszkodzone zmienniki z takimi objawami i za każdym razem był wyraźny powód usterki o czym niestety dowiedziałem się dopiero PO JEJ USUNIĘCIU dzięki choremu podejściu użytkowników... W jednym przypadku zmiennik został zamordowany przez wodę w oleju a w drugim przez nagłe przełączenie kierunku jazdy na pełnym gazie na 4tym biegu...

Więc może zastanów się czy jakimś sposobem nie "pomogliście" w powstaniu problemu...

Obydwa przypadki opisywałem już na forum i to dosyć dokładnie, trzeba przeszukać dział koparko-ładowarki CAT... to samo w temacie słabego silnika, naprawy pomp wtryskowych i wpływu mocy na jazdę - MASA INFORMACJI JEST NA FORUM.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 28 Kwi 2016 06:35

Pompa ok wtryski ok 100% sprawdzone
STALLTEST 2200obr/min spadek do 2000obr/min
STALLTEST z hydrauliką 2200obr/min spadek 2000obr/min + hyd spadek do 1800-1900obr/min

Maszyna od zrobienia pompy cały czas systematycznie słabnie przy tym temperatura skrzyni coraz bardziej wzrasta .
powodem może być iż zmiennik nie dostaje tyle oleju z powodu pompy która ma za słabe ciśnienie - taka diagnoza serwisu .
w sobote jeszcze raz sam zmierzę cisnienie na tarczkach bo serwis mówi że jest ok a mi niechce się już w to wierzyć .
i tu pytanie jakie tapy na skrzyni za co odpowiadają ?

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 28 Kwi 2016 22:47

tomi444 napisał(a):powodem może być iż zmiennik nie dostaje tyle oleju z powodu pompy która ma za słabe ciśnienie - taka diagnoza serwisu .

BEŁKOT
Jeśli pompa ma za słabe ciśnienie to NAJPIERW SPADA NA SPRZĘGŁACH, do chłodzenia zmiennika wystarczy niecałe 3bar a jeśli w skrzyni już jest do tego za małe to dawno powinna PRZESTAĆ DZIAŁAĆ bo sprzęgła przestają przenosić napęd gdy spadnie poniżej 6-8 bar.
Poza tym jedynym skutkiem zbyt niskiego ciśnienia na zmienniku jest jego przegrzewanie, zanim wpłynie to na przeniesienie napędu olej się zagotuje co widać po termometrze.

tomi444 napisał(a):Pompa ok wtryski ok 100% sprawdzone

Ciekawe kto ci dał taką pewność.
Ja nie pytam czy pompa i wtryski są OK tylko KTO JE SPRAWDZAŁ, jakbyś poczytał forum to byś wiedział że 90% serwisów to niestety kowale a nie pompiarze nie ubliżając zawodowi kowala... więc twoje słowa że na 100% są sprawne nie mają żadnych podstaw no chyba że powiedział to jeden z kilku znanych mi dizlowych guru do których mam zaufanie... a właściwie będę pewien dopiero gdy maszyna zacznie działać na tych wtryskach i pompie...

Jeśli nie pasuje ci trop układu wtryskowego to proponuję wyjąć skrzynię a zmiennik oddać do sprawdzenia.

Tapy pomiarowe od sprzęgieł jazdy przód tył są na skrzyni pod pedałem hamulca na końcu wierzchu obudowy. Tap od ciśnienia pompy jest u nasady korpusu filtra oleju skrzyni. A w ogóle to jaka to skrzynia?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 29 Kwi 2016 07:45

Pompa robiona na dyrdy delphi serwis na gwarancji . jesli chodzi o jakies katowanie zmiennika przełaczeniami przod tyl to nie miało miejsca . ewidentnie cos sie dzieje bo slabnie z kazdym dniem coraz bardziej :( . Jesli jest cisnienie odpowiednie to niemozlize jest slizganie tarcz? Albo pada zmiennik ? Albo podeszło cos pod jakis zawor ? . Skrzynia powershiwt

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 29 Kwi 2016 22:30

zastanawiam się jaki wpływ ma usterka pompy wtryskowej na grzanie się zmiennika bądz skrzyni ?
nie widzę związku ...

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 01 Maj 2016 00:44

tomi444 napisał(a):zastanawiam się jaki wpływ ma usterka pompy wtryskowej na grzanie się zmiennika bądz skrzyni ?
nie widzę związku ...


Ma wpływ na moc silnika a nie grzanie zmiennika, czytaj co napisane...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 04 Maj 2016 19:57

Ja pisze że spada moc na kołach że grzeje się zmiennik a wy upieracie się od samego początku że to pompa wtryskowa !!!
Zrobiłem pompę wtryski , sprawdziłem pompkę elektryczną , nawet sitko w baku , ... Dalej upieracie się ze to pompa wtryskowa . Ja pisze ze nie widzę sensu pompy wtryskowej z grzaniem się zmiennika bądź skrzyni a dostaje odpowiedz że pompa wtryskowa ma wpływ na moc silnika !! nie napisałem że mam słaby silnik tylko słaby układ napędowy i że grzeje się bardzo np. zmiennik

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 04 Maj 2016 22:29

Ale się nie gotuj bo po prostu zbieramy informacje. Udzielam porad na podstawie tego co się jestem w stanie dowiedzieć o maszynie i problemach więc staram się wyciągnąć od ciebie jak najwięcej by wykluczyć rzeczy mało prawdopodobne.

Siłą rzeczy czepiam się tego co jest NAJCZĘŚCIEJ przyczyną problemu... ale napisałem ci przecież:
mechanior napisał(a):Jeśli nie pasuje ci trop układu wtryskowego to proponuję wyjąć skrzynię a zmiennik oddać do sprawdzenia.

Tapy pomiarowe od sprzęgieł jazdy przód tył są na skrzyni pod pedałem hamulca na końcu wierzchu obudowy. Tap od ciśnienia pompy jest u nasady korpusu filtra oleju skrzyni.


Zmiennik sprawdzisz w firmie SAMKO, miałem przypadki ich uszkodzenia ale już o tym pisałem...
mechanior napisał(a):Zdarzają się nietypowe awarie zmiennika ale zanim wydasz jakieś 5000 pln na jego wymianę to trzeba wykluczyć resztę... W swojej 15 letniej pracy z tymi maszynami zaledwie 2 razy miałem uszkodzone zmienniki z takimi objawami i za każdym razem był wyraźny powód usterki o czym niestety dowiedziałem się dopiero PO JEJ USUNIĘCIU dzięki choremu podejściu użytkowników... W jednym przypadku zmiennik został zamordowany przez wodę w oleju a w drugim przez nagłe przełączenie kierunku jazdy na pełnym gazie na 4tym biegu...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 05 Maj 2016 12:21

Jaki cisnienie powinno byc na tych wszystkich tapach na skrzyni ? Wole sam dokladnie sprawdzic ! Jak dzwignąć cisnienie pompy skrzyni ? Jeszcze jedno zakladając rzeczywiscie slaby silnik to zmiennik mialby tedecje do grzania? Przy staltescie jak dołanczam hydraulike spadek obr do 1400obr/min . zero czarnego dymku z rury .

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 05 Maj 2016 21:32

Jaki wynik stall testu dla samego zmiennika i skrzyni bez obciążenia hydrauliką?
Spadek do 1400 rpm to DRAMAT!
mechanior napisał(a):A co ci da zwiększenie ciśnienia w skrzyni (zakładając że się da to zrobić)?
Ciśnienie w skrzyni jest bez wpływu na moc jazdy maszyny bo to nie CIŚNIENIE napędza tylko SILNIK.
Zmierzyłeś go i jest nieprawidłowe że chcesz regulować?


Na poszczególnych sprzęgłach jazdy ciśnienie ma wynosić około 13-14 bar przy obrotach maksymalnych, główne ciśnienie pompy ma być troszkę wyższe: około 14-15 bar.

Ciśnienie smarowania/płukania zmiennika mierzymy przy obrotach jałowych (wolne/niskie) i ma osiągnąć od 1 do 2.5 bar.

tomi444 napisał(a):zero czarnego dymku z rury .

to nie jest pozytywny objaw, przy przeciążeniu silnika poprzez uszkodzony zmiennik powinna dymić jak Batory.

Czy pompa wtryskowa ma ciśnieniowy korektor dawki (cienki metalowy przewód z kolektora ssącego do pokrywy pompy wtryskowej)?

Zdefiniuj pojęcie "tendencja do grzania zmiennika".
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 06 Maj 2016 10:33

mechanior napisał(a):Jaki wynik stall testu dla samego zmiennika i skrzyni bez obciążenia hydrauliką?
Spadek do 1400 rpm to DRAMAT!


tak taki wynik po obciążeniu jazdą czyli 4 bieg zablokowane koła i hydrauliką spadek do 1400rpm


mechanior napisał(a):Czy pompa wtryskowa ma ciśnieniowy korektor dawki (cienki metalowy przewód z kolektora ssącego do pokrywy pompy wtryskowej)?


ma ten metalowy przewód

mechanior napisał(a):Zdefiniuj pojęcie "tendencja do grzania zmiennika".


bardzo szybko rośnie temperatura podczas jazdy lub załadunku samochodów . Musze na 1 biegu do kupy i gaz w podłodze na dwójce nie ma szans bo jak zamykam łyżkę to przy 1400rpm juz nie ciągnie na tyle by się wbić . Tak sobie myślę że te całe grzanie może być spowodowane niedostatecznymi obrotami i czasem całego nabierania łyżki pod obciążeniem ... ale może się mylę

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 06 Maj 2016 21:24

Dobrze kombinujesz...
No to względem początku tematu STALL TEST wychodzi dramatycznie źle, to nie będzie działać.
Nie rozumiem tylko tego pogorszenia już niezbyt dobrej kondycji maszyny, od kiedy się zaczęło sypać?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 30 Lip 2016 08:30

silnik pompa i uklad zasilania ok
mam pytanie czy na skrzyni jest zawór który steruje ciśnieniem lub ilością oleju przepływającego przez zmiennik lub ilością oleju znajdującym sie w zmienniku ?
wnioski : po sprawdzeniu już wszystkiego od ciśnien na sprzęgłach po ciśnienie pompy brak mocy na kołachmoże być spowodowany wadliwą pracą zmiennika . Na 1 biegu juz ma problem zamielić kołami a temperatura bardzo szybko rośnie , jak sciągniemy obciążenie szybko spada do minimum tak jak by w samym zmienniku było za mało oleju by móc przenieśc moment obrotowy .
biegi przeżucają się bez zastrzeżeń prędkość max to ponad 40km/h . jednak jak widzi górkę podczas przejazdu temperatura zmiennika odrazu rośnie

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 31 Lip 2016 01:15

To co opisujesz to normalna eksploatacja maszyny.
Przeczytaj sobie jeszcze raz temat bo chyba zapomniałeś już co tu napisano i znów piszesz to samo.
Skąd wiesz że układ zasilania jest OK?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez tomi444 » 31 Lip 2016 09:23

układ zasilania jest ok bo:
pompa byl regenerowana a teraz jeszcze raz była wyciągnieta i sprawdzona
wtryski jeszcze raz sprawdzone
pompka elektryczna działa sitko w baku czyste
filtry nowe
serwis cat jak i odrębny inny serwis stwierdzili układ zasilania i silnik ok !
pytanie czy jest zawór który reguluje przepływ oleju przez zmiennik lub jego poziom w zmienniku !?
cisnienie jakie ma olej który idzie do chłodnicy oleju skrzyni jest prawie 0 może jest 0.5 bara bo wskazówka ledwo się wychyla
i myśle że tu jest przyczyna . Kiedyś ten parametr wynosił 1bar jak mierzyłem teraz spadł ! i spadła moc na kołach maszyny !

tomi444
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 21 Wrz 2015 19:23

Maszyna: Cat444e

Firma: Centrum Maszyn Budowlanych TR


cat444e Spadek mocy w napędzie

Postprzez mechanior » 09 Sie 2016 22:34

tomi444 napisał(a):serwis cat jak i odrębny inny serwis stwierdzili układ zasilania i silnik ok !


Skoro były serwisy to czemu nie naprawiły?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej