wibako

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Moderator: mechanior

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez erawisto » 12 Kwi 2016 11:07

Marka i model maszyny: 428D
Rok produkcji: 2003

Witam.
Panowie mam taki oto problem. Po wymianie siłowników obrotu i wymianie całego oleju hydraulicznego mam następujący problem. Wszystkie ruchy są spowolnione przez pewien czas . Np. po zaczęciu podnoszenia ramienia zaczyna ono się unosić po kilku sekundach. Wygląda to jak by było zapowietrzone. To samo dzieje się z kierownicą ( chwilami chodzi tak jak by bez wspomagania.) Dotyczy to zarówno przodu jak i tyłu. Czytałem że trzeba wykonać kilka pełnych ruchów , ale niestety nic to nie dało. Czytałem też że należy odpowietrzyć pompę hydrauliczną jednak nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak i gdzie się ją odpowietrza. Może mnie ktoś poprowadzić jak to wykonać ? A może to jest coś innego ? Dodam że przed wymianą oleju wszystko pracowało normalnie. Olej oryginalny hydrauliczny do 428D . Taki sam jak był wcześniej.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Reklama

simmet

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez mechanior » 13 Kwi 2016 09:14

A gdzie numer seryjny?

Pompa hydrauliki jest poniżej zbiornika dlatego odpowietrza się sama.
Podejrzewam że do układu dostały się jakieś zanieczyszczenia.
Filtr wymieniłeś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez erawisto » 13 Kwi 2016 10:10

Numer seryjny nie pamiętam, ale w piątek będę przy tej maszynie to spiszę. Filtru nie wymieniałem. Zanieczyszczenia raczej wątpię , gdyż robiłem to bardzo starannie i higienicznie dla maszyny. A co może być jeszcze oprócz filtra? Sam filtr mógł by robić takie rzeczy ? Dodam że przed wymianą wszystko pracowało bardzo dobrze.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez mechanior » 13 Kwi 2016 23:15

Nie powiedziałem że to wina filtra tylko pytam czy wymieniłeś, skoro nie wymieniłeś to dupa z twoją "higieną" bo każda poważna ingerencja w układ wymaga jego wymiany a zwłaszcza jak wymieniasz równolegle olej...
Co do "higieny" jeszcze: wystarczy że ruszyłeś jakieś złącze co mogło spowodować odklejenie się starych zanieczyszczeń lub np kawałka gumy z przewodu więc nie ma o czym mówić, poza tym nie wierzę że umyłeś dokładnie cała maszynę włącznie z podwoziem i spodem kabiny by uniknąć opadających kawałków brudu i kurzu...

Takie objawy mogą świadczyć o przecieku w układzie LS (sterowania wydajnością).

Poczytaj o UKŁAD LOGICZNY, RESOLWER, LOW SENSING
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez WN-TECH » 15 Kwi 2016 21:37

kiedyś mielismy podobny problem nie do ugryzienia w takiej samej maszynie.przyjechał z cata---kręcił godzinę kierownicą do końca w prawo i lewo.....upocił sie przy tym zdrowo---zdrowo za to skasował...problem się skonczył.na pytanie dlaczego?odpowiedź-ten typ tak ma.teraz po spuszczeniou oleju w D czasem musimy z godzinę kręcić ale problem ze wspomaganiem ustępuje wiec nie wnikam co jak i dlaczego.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez mechanior » 17 Kwi 2016 21:16

W życiu nie miałem takiego problemu a ośmielę się stwierdzić że "kilka" naprawiałem w tym wiele razy wyciągałem i patroszyłem pompy... NIGDY nie miałem takiego przypadku... dziwne to dla mnie zwłaszcza że 428D1 to to samo co 428C i B pod względem układu hydraulicznego te maszyny są baardzo podobne.

No ale jak zwykle kolega "zapomniał" podać numer seryjny i nie wiemy czy to D1 czy D2...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez erawisto » 18 Kwi 2016 16:42

Witam.

Po przetestowaniu metody kręcenia przez godzinę, stwierdzam żę nie wiem co było przyczyna ale faktycznie problem zniknął.Co prawda zajęło mi to jakieś 40 minut. Ciekawa sprawa.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Odpowietrzenie pompy Cat 428D

Postprzez mechanior » 18 Kwi 2016 22:29

No to jeśli tak to trzeba było luzować wszystkie przewody na przednim rozdzielaczu bo widocznie zawiesił się suwak od zaworu priorytetu albo doszło do jego zapowietrzenia. Nie jest to normalne, może świadczyć o zużyciu lub uszkodzeniu podzespołów...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej