wibako

Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Moderator: mechanior

Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez damman » 23 Maj 2016 15:40

Marka i model maszyny: Cat 432 D
Rok produkcji: 2002
Numer seryjny: bld01091

Tak jak w temacie, maszyna łapie zbyt dużą temperaturę, szczególnie na przejazdach i pracy przodem. Chłodnice wyczyszczone, układ przepłukany "płukaczem" do chłodnic, termostat wymieniony. Wydaje mi się ze problem może pochodzić od oleju hydraulicznego, sytuacja wygląda następująco:
Rano, gdy cała maszyna zimna olej hydrauliczny na wskazniku jest na równo z dolnym stanem, tzn kreska minimum.
Gdy maszyna sie mocno zagrzeje, do 90*, olej rośnie tak, że ledwo sie miesci na okienku.
Dodam że nigdy nie dopuściłem do przegrzania maszyny, gdy tylko temperatura wychodzi poza 90 stopni włączam ogrzewanie i to pomaga zbić temperaturę poniżej 90 podczas jazdy.

damman
Pomocnik operatora

Maszyna: Cat 428B

Firma: DaKop


Reklama

simmet

Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez Marcindrze » 24 Maj 2016 20:26

Kolego określ problem.Piszesz ze tem. oleju rośnie. Podaj konkretnie czy olej skrzyni czy olej w hydraulice. Z tego co opisujesz to olej ze skrzyni się grzeje bo podczas jazdy.Olej w hydraulice może podwyższyć się minimalnie. Jak wygląda tem .silnika. Czy masz objaw słabnięcia maszyny podczas pchania przodem.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez damman » 24 Maj 2016 20:52

Cały czas mowa o hydraulice. Olej w zamienniku Maks 60 stopni, nigdy się nie grzeje.
Sprawdziłem dzisiaj chłodnice oleju hydraulicznego, jest drozna, zastanawia mnie tylko trójnik na przewodach prowadzących do niej, po co on jest?

damman
Pomocnik operatora

Maszyna: Cat 428B

Firma: DaKop


Re: Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez Marcindrze » 24 Maj 2016 21:17

Jak pracuje pompa hydrauliczna słychać mocno ja. Do sparwdzenia szpulki rozdzielacza przód.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez mechanior » 25 Maj 2016 01:00

damman napisał(a):zastanawia mnie tylko trójnik na przewodach prowadzących do niej, po co on jest?


Część oleju wraca bezpośrednio do zbiornika, reszta idzie do chłodnicy, w trójniku jest zwężka która reguluje przepływ i chłodzenie.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez Marcindrze » 25 Maj 2016 08:07

Kolego Mechanior sam się zastanawiam po co ta kalibracja? Jednak nie zmienia to faktu że trzeba to sprawdzić. Zresztą co tu można powiedzieć jedni wymieniają olej np. w silniku co 300-400h inni co 700h i też jest dobrze. Troszkę przegięcie w CAT robią z tymi wymianami bo przedłużają okresy przeglądowe .Przykładem jest mini 301.7 D pierwsza wymiana oleju w silniku 500h :bangin: . Zresztą kolego Mechanior ty dzięki rzeżnikom maszyn masz pracy pod dostatkiem.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Grzeje się maszyna, rośnie olej w hydraulice.

Postprzez mechanior » 30 Maj 2016 22:52

Marcindrze napisał(a):Zresztą kolego Mechanior ty dzięki rzeżnikom maszyn masz pracy pod dostatkiem.


Tylko że ci rzeźnicy winę zrzucają na wszystko: złą jakość maszyn, części i nieudolny serwis... niestety dostaje nam się dosyć często za wyniki zaniedbań: Panie, ten KATAPILAR to taka CH--NIA... nie chce chodzić na opale a stary waryniak chodził!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej