wibako

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Moderator: mechanior

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Postprzez Elmo221 » 09 Sie 2016 14:10

Marka i model maszyny: cat 432E Premier
Rok produkcji: 2007
Numer seryjny: CAT0432EVBXE01421

Witam Wszystkich forumowiczów.
Mam problem z moją maszyną a dokładnie ze skrzynią biegów automatyczną. Problem jest mianowicie taki że na manualnej wszystko jest w porządku wszystkie biegi wchodzą po kolei od 1-4 a kiedy przełączam na automat skrzynia jakby się zakleszczyła na 1 biegu. Normalnie powinno być tak że na automacie włączam od razu 4 i jadąc drogą automatycznie biegi powinny się przełączać teraz tak nie ma jakby ją coś trzymało nawet 1 bieg na automacie jest wolniejszy od 1 na manualu. Wcześniej jak ruszałem na automacie słychać było czasem jakiś niewielki pisk - do tej pory byłem pewien że to pasek klinowy, ale teraz nie jestem pewien.Co to może być? Miał ktoś podobny problem?
Maszyna CAT 432E Premier 2007r

Elmo221
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Gru 2015 21:41

Maszyna: CAT428

Firma: własna działalność


Reklama

simmet

Problem z automatyczną skrzynią biegów

Postprzez mechanior » 09 Sie 2016 22:20

Sprawdź czujnik prędkości skrzyni, jest pod spodem na skrzyni, zobacz czy wtyczka jest cała i czy nie wiszą gdzieś jakieś przewody - to częsty problem. skutek jazdy po krzakach, czujnik jest łatwo dostępny od spodu, niestety również dla sterczących z ziemi badyli...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej