Przełącz do głównego szablonu
Wyślij odpowiedź

Silnik do remontu? Cat 428B

28 Lis 2016 09:16

Marka i model maszyny: Cat 428B
Rok produkcji: 1993
Numer seryjny: 7EJ02176

Witam ponownie:-)

A wiec nadchodzi zima, nawet popadło dziś śniegiem, no i zastanawiam się nad sezonem remontowym.
Sprawa wygląda tak: rozleciała się świeca żarowa - nie wiadomo kiedy, wyszło na jaw przy próbnych odpalaniach zimowych. Przez dziurkę zassało nie filtrowane powietrze i silnik Perkins kopci białym dymem przez odmę i chyba bierze ciut więcej oleju co kiedyś.
Dym jest biały - średnio intensywny ale na pewno dużo więcej niż rok temu. Niektórzy mówią że by się nie przejmować i jeździć jeszcze sezon, dwa...
Jak diagnozować, czy tylko cylindry honować a może gruntownie silnik kapitalizować?

Pozdrawiam Ark

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

28 Lis 2016 18:55

cały czas ci kopci czy tylko chwile po odpaleniu? w chłodnicy nie ubywa ci przypadkiem płynu chłodzącego?

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

28 Lis 2016 18:59

ubywał ale to była wina walniętej chłodnicy :)
jak jest rozgrzany i wraz ze wzrostem obrotów kopci więcej. Kompresja też słaba bo bez samostartu już nie zapali.
Za to raczej nie ma spadku mocy?

Silnik do remontu? Cat 428B

28 Lis 2016 19:30

Jak bez samostartu nie zatrybi to bym się w ogóle nie zastanawiał tylko robił remont.

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

29 Lis 2016 10:30

Kopciuchem to ją traktuję już chyba ze cztery lata, kiedyś przy - 5C teraz i przy Zero.C nie chce czasem zagadać. Jeden koleś mówi żeby dolać MiXola do ropy i jechać dalej?

Silnik do remontu? Cat 428B

29 Lis 2016 11:09

A co ma mixol to braku kompresji w silniku? Mixol to jest może i dobry ale do smarowania pompy wtryskowej. Znam osobiście co tak robią nawet u mnie w rodzinie jest jeden taki typ.

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

29 Lis 2016 11:40

z tego co zrozumiałem jego wywód, olej będzie się wytracała i dodatkowo smarował tuleje poprzez co zmniejszą sie luzy między pierścieniami. Efekt: lepsza kompresja, mnie przedmuchów do skrzyni korbowej...

Silnik do remontu? Cat 428B

29 Lis 2016 15:18

Niestety to tak nie działa, mixol spali się razem z olejem napędowym, zasilanie w dwusuwie wygląda inaczej, olej odkłada się W SKRZYNI KORBOWEJ bo mieszanka paliwo-olej-powietrze przepływa przez nią i jest nawet w niej sprężana dodatkowo.
Żeby budować teorie trzeba znać podstawy...

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

30 Lis 2016 08:20

OK teraz nowa teoria:
Chłodnica była lutowana 10dni temu, sprawdziłem stan i jest minus 2 litry. To oznacza, że albo źle naprawili, albo dym z odmy to para wodna? może być uszkodzona uszczelka albo głowica.
Oleju nie przybyło i nie przybywało... silnik ostatnio się przegrzał do 110C ale dymek-para jest obserwowany od 2-3miesięcy

Re: Silnik do remontu? Cat 428B

30 Lis 2016 17:49

miałem kiedyś dokładnie takie same objawy i wynikło że to uszczelka pod głowicą, ale przy okazji głowica MUSI iść do sprawdzenia i planowania. uszczelka może być padnięta w taki sposób że woda dostaje się bezpośrednio do cylindra a nie do kanału olejowego

Silnik do remontu? Cat 428B

02 Gru 2016 01:37

Arjanku, poczytaj sobie forum...
PRIMO - te silniki są niezajebywalne, żeby go przegrzać do stanu pokrzywienia/pęknięcia głowicy trzeba go gotować przez pół godziny.
SECUNDO - żeby go doprowadzić do stanu zmuszającego do remontu trzeba się mocno starać : katować, nie dbać, lać ciulaty olej i zakładać filtry po 12 plnów...

Silnik do remontu? Cat 428B

04 Lip 2018 11:35

Witam dostanę gdzies części od klawiatury rozrządu do Cat 428b

Silnik do remontu? Cat 428B

04 Lip 2018 12:49

Post wyżej masz telefon do sklepu. Dzwoń pytaj.

Silnik do remontu? Cat 428B

05 Lip 2018 00:31

Możesz nie odgrzewać tematu sprzed 2 lat?
Zasady forum znasz?
czemu nie stosujesz?
Wyślij odpowiedź