wibako

Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Moderator: mechanior

Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez szakal1126 » 24 Lut 2017 20:47

Witam!!! Chciałbym się dowiedzieć co trzeba zrobić aby taka łyżkę zainstalować do maszyny CAT 432F. 2013 R NR: CAT0432FKSEJ00645C4Z07794 Maszyna nie posiada dodatkowej instalacji dwu obiegowej. Jest tylko wyjście pod młot. Co trzeba zrobić aby działał wysuw( wysięgnik)? Z tego co się orientuję to przy używaniu np wysuwu i zamykania łyżki jedna funkcja będzie upośledzona. Trzeba podpinać jakąś dodatkową elektrykę? jakieś zawory trójniki? Łyżkę planuję o szerokości 150 cm nie będzie za szeroka i ciężka? Jaki by był koszt takiej wygody :)
Ostatnio edytowany przez szakal1126 24 Lut 2017 20:53, edytowano w sumie 2 razy

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Reklama

simmet

Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez zeppelin zm 15 » 24 Lut 2017 20:48

Napisz jeszcze do jakiej to dokładnie maszyny kolego jak i przede wszystkim NUMER SERYJNY MASZYNY.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez szakal1126 » 24 Lut 2017 20:58

CAT 432F ROK 2013 NR SER. CAT0432 FKSEJ00645C4Z 007794

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez mechanior » 25 Lut 2017 12:49

Dzielnik strumienia na funkcji wysuwu lub innej... to najprostszy i najtańszy sposób. Montujesz elektrozawór sterowany z przycisku na dźwigni lub z dodatkowego pedału (łącznika elektrycznego). Sam zawór montujesz na przykład na ramieniu... cena zaworu około 1000 pln, dodatkowy 1000 na osprzęt (przewody, łączniki, elektryka).
Niestety operowanie takim systemem wymaga wprawy i przyzwyczajenia.
Oryginalnie montuje się dodatkowa sekcje na rozdzielaczu lub dodatkowy samodzielny rozdzielacz, jednak tutaj ceny zaczynają przekraczać 10.000 pln
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez szakal1126 » 25 Lut 2017 20:50

Witam konkretnie i na temat :D . Rozmawiałem z pewnym gościem który się zajmuje takim tematem i powiedział mi ze koszt ok 3000 zł lub 3500 zł za zainstalowanie takiej lini i powiedział mi ze jeżeli ktoś wcześniej tego nie robił lepiej ,żeby się za to nie brał?Bo np taka linia do JCB jest inna jak do CATA. Kawał drogi mam do niego a w pobliżu nikt praktycznie się tym nie zajmuje Muszą byc odpowiednie przewody elektryka itd. czy jest możliwość zrobienie takiej linii samemu? czy trzeba coś wgrywać w komputer? jakiś namiar na typowe cześći do takiej linii i takiego modelu? bardzo byłbym wdzięczny za pomoc!!!

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez mechanior » 26 Lut 2017 00:43

Zależy co chcesz zamontować, w jakiej wersji?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez szakal1126 » 26 Lut 2017 14:30

Chciałbym zamontować to do maszyny 432f premier dokładnie to tak abym sterowanie wysięgiem i ukos łyżki miał w dżoju. ma ktoś jakieś rysunki zdjęcia jak to jest mniej więcej zamontowane, jakieś konkretne nazwy części lub linki...? Nigdy nie przyglądałem się jak to jest zrobione. A teraz nie widzę u nas w rejonie maszyn z tymi łyżkami jak na złość :) czy łyżka 150 cm nie będzie za ciężka na wysuwie?

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez mechanior » 26 Lut 2017 21:12

Napisałem już w sumie wszystko.
Pytałem co chcesz zamontować a nie do czego.
To niestety nie montaż radia w Golfie ani wymiana koła gdzie wystarczy podać 2 linki do zdjęć i napisać 2 zdania aby wszystko było jasne i abyś mógł to sobie zrobić.

Nie odpowiedziałeś na kluczowe pytania dotyczące tego jak chcesz tym sterować i jaki system zasilania funkcji ci odpowiada czyli ile chcesz wydać kasy :twisted: .

Takie systemy instalujemy indywidualnie, nie mamy gotowych rozwiązań, każdy ma swój poziom pomiędzy kosztem a wygodą.

Najtańsze rozwiązanie to guzik w dźwigni- ukosowanie działa zamiast wysuwu, masz dwie funkcje pod jednym pedałem.
Guzik włącza dzielnik strumienia (wpisz sobie w google "zawór dzielnik").
Image

Oryginalna instalacja CATa to dodatkowy płat rozdzielacza (około 7-8 tysięcy netto za sam element) do tego drugi pedał na konsoli lub sterowanie elektroniczne proporcjonalne (2-5 tysięcy złotych). Można też zamontować osobny rozdzielacz dla tej jednej funkcji ze sterowaniem elektrycznym (10-15 tysięcy).
Image
No i pytanie czy wystarczy sterowanie włącz-wyłącz (dwupozycyjne) czy potrzebne ci jest precyzyjne sterowanie proporcjonalne w którym szybkość ruchu jest zależna od wychylenia suwaka/rolki...

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez szakal1126 » 26 Lut 2017 22:37

Chodzi mi o cytuje ,,Najtańsze rozwiązanie to guzik w dźwigni- ukosowanie działa zamiast wysuwu, masz dwie funkcje pod jednym pedałem. Wtedy będę miał dwie funkcję w,, dżoju''? i trzeba zastosować dzielnik strumienia. taka tańsza wersja mnie interesuje. Jaki koszt takiej instalacji części . ja sobie zdaje sprawę ze to nie jest radio :) i koło i przez neta ciężko to ogarnąć itd. ale to też ułatwi wielu operatorom życie.

szakal1126
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 22 Lut 2017 20:27
  • Miejscowość: Tarnów

Maszyna: CAT 432F Premier

Firma: Firma Transportowo-Usługowa


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez mechanior » 26 Lut 2017 22:56

Zawór ze zdjęcia nr 1 koszt od 250 pln
montuje się go pod kabina albo na ramieniu (wole tą drugą opcję) np z boku boomu lub nad wysuwem. Trzeba zwrócić uwagę na pozycję by przy normalnej pracy czy jeździe nie było ryzyka uszkodzenia zaworu.
Zasilanie doprowadzam z funkcji wysuwu z rozdzielacza głównego a prościej z przewodów które są przykręcone do króćców siłownika wysuwu - zamiast do siłownika przykręcam do portów zasilania zaworu, dwa wyjścia A z zaworu łączymy do tegoż siłownika wysuwu a dwa wyjścia B wyprowadzamy na końcówkę ramienia obok złącz młota i będą one zasilać skarpówkę.
Sterowanie elektrozaworu w postaci guzika montujemy na prawej dźwigni tylnego osprzętu.
Koszt przewodów hydraulicznych, złączek i szybkozłączy oraz przewodów elektrycznych, przekaźnika i przełącznika nie powinny przekroczyć 1000-1200 pln

Ciekawe kto mnie ułatwi życie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20870
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Łyżka skarpowa uchylna (hydrauliczna) z dwoma siłownikami

Postprzez raflik31 » 06 Mar 2017 20:15

Witam. to moze jeszcze napisze ktoś ile trzeba dac za taką skarpówke na gotowo?

raflik31
Młodszy operator

  • Posty: 146
  • Rejestracja: 15 Cze 2008 21:04
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 1

Maszyna: CAT432D ATLAS1404

Firma: Usługi


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej