wibako

CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Moderator: mechanior

CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Postprzez pono0 » 30 Mar 2017 15:26

Marka i model maszyny: CAT 428D
Rok produkcji: 2005
Numer seryjny: CAT0428DEBXC02142

Witam
Mam problem z hydrauliką w mojej maszynie cat 428D 2005r.
Problem polega na tym, że maszyna podczas pracy przodem albo tyłem po dodaniu drugiego ruchu blokuje ten pierwszy wygląda to tak, że przy pracy przodem podczas jednoczesnego podnoszenia i przechylania łyżki dopiero kiedy ramie dojdzie to końcowej pozycji uruchamia się funkcja przechyłu łyżki i takie same objawy są pracując tyłem. Pomimo tego maszyna ma wystarczająco siły, że bez problemu dźwiga się do góry czy to na przedniej czy tylnej łyżce.
Ale zacznę od początku.
Maszynę kupiłem już z takimi objawami. Kupując nie miałem wystarczająco doświadczenia i myślałem że tak musi być .
Analizując posty na forum dotyczące hydrauliki zacząłem od wymiany oleju na fusch i kompletu nowych filtrów od mechaniora niestety nie pomogło. Następnie wymieniłem gumki i kulki układu logicznego tez niestety nic nie zdziałałem. Ze względu na brak jakiegokolwiek fachowca w okolicy poprosiłem o pomoc poleconą firmę zajmująca się hydraulika z Poznania. Po pomiarze ciśnień mechanicy stwierdzili że uwalona jest pompa (po zablokowaniu funkcji pompa szybko wskakiwała na 160 atmosfer i potem powolutku dobijała do 210 atmosfer) Pompa wyjęta z maszyny wymieniony cylinder z tłoczkami panewki, płyty i uszczelnienia praktycznie cały środek. Po założeniu pompy ciśnienie mierzone na LS w stanie spoczynku 0 po zablokowaniu funkcji momentalnie zaczęło wskakiwać na 210 niestety nie ustały objawy. Następnie zaślepiłem sygnał z orbitrola co również nie przyniosło żadnego efektu. Na tapetę poszedł przedni rozdzielacz. Podłączony na stole i wyregulowany w Poznaniu wymieniono również uszczelnienia. Hydraulik powiedział że ma prawidłowe ciśnienia i parametry. Niestety po ponownym zamontowaniu rozdzielacza ciśnienia na pompie zaczęły wariować. Przeszukując forum wyczytałem że przyczyną takiej pracy może być zawór torque limiter na pompie. Postanowiłem zaryzykować i decyzja padła na zakup nowego. Przekonało mnie również to, że maszyna czasami po wyłączeniu silnika potrafiła nie odpalić dopiero wyzerowanie ciśnienia w układzie hydrauliki pozwalało na odpalenie. Jak pewnie się domyślacie wymiana zaworu nie pomogła to znaczy maszyna teraz zapala bez problemu ale nadal jest wolna przy dwóch ruchach a ciśnienie znowu powoli dobija do 210. Myślałem jeszcze o zaworze sterującym pompą ale nie mam już kasy żeby kupować w ciemno taki zawór nie mając pewności czy to rozwiąże mój problem ani wzywać znowu serwis. Może ktoś ma pomysł na rozwiązanie mojego problemu albo któryś z kolegów ma taki sprawny zawór sterujący pompą i użyczył by go w celu podmienienia i sprawdzenia żeby nie kupować w ciemno.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pono0
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 10 Lip 2015 15:13
  • Miejscowość: Piła

Maszyna: CAT 428D, tatra 815, atlas 1304

Firma: własna działalność


Reklama

simmet

Re: CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Postprzez machu » 30 Mar 2017 22:01

Kolego skąd jesteś? I gdzie miałeś rozdzielacz u sprawdzenia? Oraz ile zapłaciłeś za to sprawdzenie?

machu
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 08 Lut 2017 22:17

Maszyna: JCB 3CX

Firma: JCB


Re: CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Postprzez pono0 » 30 Mar 2017 22:38

Witam
Jestem z Piły
pompa i rozdzielacz robione u Pana Kazimierza Sargalskiego na ul Lawendowej 46 w Poznaniu za sprawdzenie i ustawienie rozdzielacza zapłaciłem ok 400 zł

Awatar użytkownika
pono0
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 10 Lip 2015 15:13
  • Miejscowość: Piła

Maszyna: CAT 428D, tatra 815, atlas 1304

Firma: własna działalność


CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Postprzez mechanior » 31 Mar 2017 00:31

Priorytet funkcji i wydajności w tej maszynie praktycznie nie istnieje, jak dasz funkcje na maksa to zabierze najwięcej oleju, płynna operacja leży wyłącznie po stronie umiejętności operatora.
Braki w wydajności mogą być spowodowane złą regulacją. Sama wymiana zaworu może niewiele zmienić bo powinien być wyregulowany do danej pompy. Polecam serwis REXROTH w Warszawie, rozwiązali już wiele takich problemów.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: CAT 428D przy dwóch ruchach zwalnia hydraulika

Postprzez pono0 » 31 Mar 2017 07:31

W moim przypadku niezależnie od obrotów maszyny wystarczy tylko lekko dodać drugi ruch i jeden już stoi tak że trudno nawet jest kopać. Czy oprócz pompy coś może dawać takie objawy i czy po wysłaniu takiej pompy do rexrotha są w stanie ja kompleksowo sprawdzić i ustawić bez maszyny czy trzeba ich wzywać do siebie. Przyznam szczerze ze przez te wszystkie naprawy nie mam już pieniędzy na kolejny przestój a chciałbym mieć sprawna maszynę żeby to nie pociągnęło jakiejś dalszej awarii i koło się zamyka.
Problem tkwi w tym że w okolicy nie mam żadnego fachowca który by podjechał zbadał i powiedział trzeba wymienić to i to a tak robię wszystko w ciemno.

Awatar użytkownika
pono0
Pomocnik operatora

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 10 Lip 2015 15:13
  • Miejscowość: Piła

Maszyna: CAT 428D, tatra 815, atlas 1304

Firma: własna działalność


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej