wibako

Dziwne działanie hydrauliki

Moderator: mechanior

Dziwne działanie hydrauliki

Postprzez erawisto » 10 Kwi 2017 12:28

Marka i model maszyny: CAT 430D
Numer seryjny: CAT0430DPBNK03662

Witam.
Panowie mam taki problem , od jakiegoś czasu przy pracy np. przodem unosząc łyżkę do góry muszę poczekać kilka sekund aż sam ruch się zacznie. Tak jakby pompa załączała się z opóźnieniem , dodam też że w tym samym czasie to samo dzieje się ze wspomaganiem. Sama siła dźwigania i szybkość są mniej więcej normalnie ( Czytać nie uległy zauważalnej różnicy odkąd kupiłem sprzęt czyli jakieś 7 lat ) Ta sama historia dzieje się z tyłem tylko jest bardziej irytująca podczas pracy. Co ciekawa odkryłem że jak pracuję tyłem i wykonuje non stop jakąś funkcję wszystko działa normalnie poza tym że też nieco wolniej. Ale wystarczy że puszczę oba joysticki nawet na sekundę problem jest od nowa nim się zastanowi i działa. Coś czytałem że może to być zawór priorytetu ale oprócz tego że tylko z tego forum wiem gdzie ich mniej więcej szukać moja wiedza się kończy. Dodam ze olej wymieniłem na oryginalny wraz z filtrami gdzieś w listopadzie tamtego roku i wszystko działało normalnie.Czy mogli byście mnie pokierować krok po kroku jak sprawdzić i znaleźć te zawory ? Wyczytałem że trzeba na początku spróbować nieco przekręcić jakąś śrubkę w tym zaworze, ale nie wiem jak on wygląda i gdzie ta śrubka jest. Jeśli to nie pomoże to będę musiał szukać jakiś serwis , bo niestety mój mechanik już nie pracuje w Polsce.
Z góry dziękuję.
erawisto

erawisto
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Sty 2009 09:45
  • Miejscowość: Mielec

Reklama

simmet

Dziwne działanie hydrauliki

Postprzez mechanior » 10 Kwi 2017 22:30

Zawór priorytetu to pierwszy segment przedniego rozdzielacza licząc od tylnego mostu. Opis regulacji jest na forum.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20876
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej