wibako

428 SII Słabnie i gaśnie

Moderator: mechanior

428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Sprintel » 22 Kwi 2017 20:36

Marka i model maszyny: 428 SII
Rok produkcji: 90
Numer seryjny: 6Ct

Witam!

Panowie prosze o pomoc - Przewertowalem wszystkie tematy i znalazlem podobne lecz niektore bez rozwiazania zagadki lub z przyczynami ktore juz sprawdzilem wiec pozowlilem sobie napisac:

Otoz koparka na kroplowce podlaczona butelka zamocowana na wysokosci lusterka :) bezposrednio do zasilania pompy z pominieciem wszystkiego objaw jest taki ze po zapaleniu wbije sie 2x w ziemie elegancko, za trzecim razem juz traci moc i ledwo co nabierze a za czwartym potrafi nawet zgasnac, po tych operacjach nie ma sily i jedzie jak slimak. Wystarczy ze zgasze maszyne odczekam 5min i znowu scenariusz sie powtarza. Z uwagi na to iz sprzet jest z jakiegos odzysku w kabinie nie posiada praktycznie nic, mam problem z wykonaniem stall testu tzn maszyna nie zgasnie ale mam wrazenie ze obroty spadaja o okolo 40% od pelnego gazu.

Dodam iz pompa wtryskowa jak juz wyczytalem na forum nie jest oryginalna jest to lucas jednak wczesniej nie bylo problemow a pojawil sie on po zimie.

Jakies podpowiedzi? czy odrazu targac pompe i wtryski do regeneracji?

Mechanior jak przeczytasz napisz czy do ciebie lucasa tez moge podrzucic czy robisz tylko oryginaly?

428S II 6CT

Sprintel
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 21 Wrz 2014 00:13
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Maszyna: Cat 428B

Firma: Wlasna dzialanosc


Reklama

simmet

428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez mechanior » 24 Kwi 2017 22:37

Lucas to też oryginał tylko nie do tej maszyny, naprawię ale nie mogę dać żadnej gwarancji na to że zadziała ze względu na dopasowanie pompy do mocy silnika.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Sprintel » 24 Kwi 2017 23:13

W zasadzie zalezy mi tylko aby dziala tak jak przed awaria - jaki to moze byc koszt? da sie wogole okreslic jakies widelki?

Sprintel
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 21 Wrz 2014 00:13
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Maszyna: Cat 428B

Firma: Wlasna dzialanosc


Re: 428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Piotrekk » 25 Kwi 2017 06:31

też mam tego lucasa w swojej, za głowice 1700 plus inne pierdoły w niej około za całość(głowica i te inne rzeczy) 2500z netto, końcówki wtrysków około 200netto. sprawdź sobie ciśnienie na cylindrach. zobacz czy czasem przelewem ci sie nie zapowietrza

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Re: 428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Sprintel » 25 Kwi 2017 10:06

hmmm 2500zl? na allero za te pompy po 1350zl po regeracji bez zwrotu starej... przynajmniej taka jak ja mam wlozona
http://allegro.pl/pompa-paliwa-wtryskow ... 11433.html

Kompresja pomierzona jest OK

A co do powrotow to mam puszczone nowym wezem do drugiej banki, zreszta moze sie zapowietrzac powrotami na pracujacym silniku?
Dodam ze jak zgasnie to zapla na dotyk wiec to tak jakby nie powietrze w ukladzie?

Sprintel
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 21 Wrz 2014 00:13
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Maszyna: Cat 428B

Firma: Wlasna dzialanosc


Re: 428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Piotrekk » 25 Kwi 2017 18:38

tylko się przypatrz czy mają gaszenie na elektrozawór a to ma znaczenie w cenie pompy

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


Re: 428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Sprintel » 25 Kwi 2017 22:15

U mnie i tak jest na linke zrobione mam wysztukowane strasznie wszystko. Zastanawiam sie tylko czy to pompa bo objaw jest bardzo dziwny... Przypomina mi to zablokowany powrot jednak dalem nowy do butelki wiec nie ma opcji aby tak bylo

Sprintel
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 21 Wrz 2014 00:13
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Maszyna: Cat 428B

Firma: Wlasna dzialanosc


Re: 428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Piotrekk » 26 Kwi 2017 06:07

szczerze mówiąc miałem takie cyrki że mi gasła po naprawie pompy. podczas składania i dokręcania przewodu od przelewu odwrócił mi się oring i paliwo nie wracało- odpalała dosłownie na chwile i gasła. a potem jak doszedłem co z tym oringiem to odpalała mi na jakieś 10min i brak mocy itp.- problem był w zapowietrzaniu się przez ten nieszczęsny przelew(przelew idzie do filtra paliwa). postała trochę i znowu odpalała-trzeba było wymienić przewód powrotu. a jeszcze jedno pompka wstępna tam z boku silnika- wykręć ją i zobacz czy nie zaszła jakimś syfem- też mi się przez nią zapowietrzała maszyna. jak tą swoją pomkę wykręciłem to jeną ręką zatkałem dolot i wylot i zapompowałem- wtedy ukazała się nieszczelność, pęknięty korpus.


A jak objawy nie ustąpią to pompa do pompiarza na diagnozę

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez Sprintel » 26 Kwi 2017 09:54

Ale tobie chodzi o powrot z pompy ? czy powrot z wtryskiwaczy?

Pompke wstepna narazie pominalem calkowicie mam tylko podlaczona pompe pod kroplowke - i zastanawiam sie czy czasem ta pompa nie musi miec wlasnie podanego malego cisnienia zeby poprawnie dzialala

Sprintel
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 21 Wrz 2014 00:13
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

Maszyna: Cat 428B

Firma: Wlasna dzialanosc


428 SII Słabnie i gaśnie

Postprzez mechanior » 26 Kwi 2017 22:31

Wystarczy zasilanie grawitacyjne, to stary system, nie wymaga nadciśnienia, pompa ma swoja pompkę wewnętrzną...

Wiele razy miałem do czynienia z próbami zamontowania do CATów jakichś wynalazków i zawsze kończyło się tym samym...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej